taut baraj

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
sabinu
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 15 Dec 2010, 19:29
Localitate: Arad

Mesaj de sabinu » 31 Ian 2012, 16:46

In cigher :(
Gigi, ce bucata a luat Ema duminica :wallbash:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 31 Ian 2012, 17:18

semlecangheorghe scrie:N-ati auzit ce a zis...ca lacul era vaide mama lui,si cleanul si bibanul erau specii`daunatoare`..dar de la anul ,adicatelea 2012,va baga somn si salau...Problema este...unde??
Daunatoare ii capatana lui. Mai bine si-ar lua jucariile si ar pleca, iar daca mai baga ceva peste in baraj ar trebui boicotat de toti pescarii... sa nu mai mearga nimeni pe Taut si chiar pe lacul de la Livada sa ramana fara clienti.
Din ce am inteles chiar si golirea barajului a reusit sa o faca legala, desi apa apartine de Apele Romane, iar el ar fi trebuit sa faca piscicultura in viviere flotabile :roll:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 31 Ian 2012, 17:21

Mah ,inca n-ai invatat ca (virgula),chestiile astea nu se popularizeaza??Daca ,vreai sa mai prinzi si alti... :wink:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

georgelukas
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 15 Mai 2006, 13:47
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de georgelukas » 24 Feb 2012, 18:43

Va urma un amplu reportaj in Aventuri. De asemenea, vom incerca si la noi pe site, un articol detaliat, cu neregulile de la Taut (ilegalitatile comise).

lucipetrescu
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 28 Mar 2007, 02:33
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de lucipetrescu » 01 Feb 2014, 16:49

Mai stie cineva ceva de Taut?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Feb 2014, 17:01

Cine are curajul sa se apropie de gorilele metalcomp??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

lucipetrescu
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 28 Mar 2007, 02:33
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de lucipetrescu » 01 Feb 2014, 21:01

Ce fac gorilele de la metalcomp pe acolo? A plecat gunoierul si a venit metalcompu'? sau sunt in cardasie?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Feb 2014, 07:38

Ne-oficial Tautul a devenit pista de ski-jet-uri .
Daca te apropii de lac cu alte intentii,esti invitat sa-ti vezi fain frumos de drum..
Cam asta o patit un amic aflat prin zona..
Ce are metalcompu'??
Pai dupa ce''cea mai mare realizare a ajvps Arad'',a fost luat de desteptul ala cu carpodromul,apa golita,pestele furat,ce o ramas,a ajuns la sefu de la metalcomp ,pasionat de skijet-uri..
Asta e cea mai mare realizare a ajvps Arad.Singurul care sa luptat pt. Taut a fost Doru Harsan.Din pacate mafia e prea mare..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

lucipetrescu
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 28 Mar 2007, 02:33
Localitate: Arad

Re: taut baraj

Mesaj de lucipetrescu » 03 Feb 2014, 09:53

Triste vesti...
Am avut partide extraordinare la clean acolo. Cand am auzit ca gunoierul de Dinu a golit barajul mi-a venit in minte cleanul de 2kg+ care mi-a aspirat si expirat voblerul la 30 de cm de mal. Nu merita sa moara asa. Daca-l vedeam atunci pe gunoier il scuipam in fata indiferent daca luam bataie de la gorile. Cred ca si acuma daca o sa-l vad o sa-mi vina tare ...
Eram curios daca s-a mai regenerat cleanul pe acolo. La primavara, cand se incalzeste sper sa trec pe acolo sa vad daca mai este clean pe afluentul principal(ala din coada lacului). O sa vorbesc cu Doru sa vad mai exact cum sta treaba
Singurul care sa luptat pt. Taut a fost Doru Harsan.Din pacate mafia e prea mare.. Poate trebuia aplicata vechea metoda cu patura din armata dar daca stau sa ma gandesc nu as putea lovi niciodata un om invelit in patura chiar daca-i un gunoi cu ochi

agabi
veteran
veteran
Mesaje: 646
Membru din: 26 Mar 2013, 10:35
Localitate: TMures

Re: taut baraj

Mesaj de agabi » 03 Feb 2014, 09:58

Fratilor,in stilul asta au fost distruse multe ape in romanica,majoritatea...deja e o situatie cu care-i musai sa ne obisnuim...eu unul incurajez migratia spre zone mai civilizate de pe Glob...

Scrie răspuns