Spinning la clean in zona Pitesti...pe unde?

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
kauciuk
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 23
Membru din: 28 Oct 2008, 15:50
Localitate: Pitesti

Mesaj de kauciuk » 15 Iun 2009, 19:13

Bogdan_Alex scrie:da la cascada aia care se vede dupa tronsonul asta nou de autostrada ati dat? pare un loc promitator pt clean.
Daca te referi la cascadele de pe portiunea de rau de langa Send 92 le-am super strecurat dar nu stiu de ce pur si simplu nu se arunca langa cascada desi potential ar cam avea locurile respective. E cam pierdere de vreme pe partea aia. Am vb cu un prieten si mi-a spus ca a facut o partida destul de reusita pe lacul T. Vladimirescu. Sper sa ajung si eu sapt asta pe acolo. V-am pupat. :wink:

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 15 Iun 2009, 21:58

kauciuk scrie: Fratelecelmic cred ca te-am vazut pe golesti dum seara. erai cumva cu altcineva si tu purtai ochelari de soare? Eu sunt "al treilea" :D care era la spin pe langa toti fomistii aia intinsi cu cate 940 d lansete. Beleaua e ca nu prea mi-a mers vrajeala mie, nush de ce dar am luat decat 3 bibi frumusei si atat. Oricum mai vb! Ma bucur ca am dat de topicul asta unde putem sa mai schimbam si noi cei de langa Pitesti cate o parere!! Pa PA si fire in drill :wink: .
da, eram cu nija. eu eram ala cu pantaloni verzi.
nu a mers prea bine, o lua doar pe prag, o portiune de 1m.
n-am avut barca la mine ca era macel. kopito. culori inchise, doar atat.

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 15 Iun 2009, 22:02

Bogdan_Alex scrie:da la cascada aia care se vede dupa tronsonul asta nou de autostrada ati dat? pare un loc promitator pt clean.
la ambele cascade, dar cand sta apa. clencioi.

aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Mesaj de aditud » 15 Iun 2009, 22:13

fratelecelmic scrie:sorry, am avut ceva treaba.
am fost la niste salai frumosi, iar dum seara am fost pe golesti la bibi tot la plastice.

dak ai fost pe doamnei cu nasolu de ce nu ati dat pe arges, pe partea cu orasul din zavoi in sus pana la colonie?
vb
Am dat, vorbesc acum de Joia trecuta, de la podul de la Euromall in amonte, si pe o parte si pe alta; nici eu, nici "nasolu" n-am avut macar un atac. El mi-a trimis o poza cu niste cleni frumosi luati Vineri seara (din pacate, eu n-am mai fost cu el atunci). M-am dus apoi Sambata dimineata si mai sus, de la picioarele de pod sute de metri in amonte, si, desi raul curgea, n-am avut niciun atac (wobbler Salmo, Rapala CD, Strike King Bitsy Pond Minnow, rotative Mepps Aglia, Mepps Black Fury) pana nu s-a oprit, culmea, raul. Atunci am luat un amarat (Mepps argintiu cu buline rosii, marimea zero) de vreo 250g. Era aproape de pranz, aproape de plecare si m-a distrat sa-i vad pe toti obletistii uluiti vazand un peste care era probabil la fel de greu cat toata captura lor de-o juma' de zi intorcandu-se in apa (nici de-o poza n-am catadicsit, eram cam ofticat ca iar nu prinsesem).

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 15 Iun 2009, 22:58

fratilor cand mai ajung p-acolo va dau de veste poate facem o partida in zona. deocamdata ma pregatesc de vacanta in tarile calde sa uit pt o saptamana , doua de microb :)
am fost in weekend la mosia de la bunesti da n-am avut timp de pescuiala pe valsan sau arges...poate data viitoare. sigur nu s-a prins daca n-am fost eu ;)

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 15 Iun 2009, 23:22

aditud scrie:
Am dat, vorbesc acum de Joia trecuta, de la podul de la Euromall in amonte, si pe o parte si pe alta; nici eu, nici "nasolu" n-am avut macar un atac. El mi-a trimis o poza cu niste cleni frumosi luati Vineri seara (din pacate, eu n-am mai fost cu el atunci). M-am dus apoi Sambata dimineata si mai sus, de la picioarele de pod sute de metri in amonte, si, desi raul curgea, n-am avut niciun atac (wobbler Salmo, Rapala CD, Strike King Bitsy Pond Minnow, rotative Mepps Aglia, Mepps Black Fury) pana nu s-a oprit, culmea, raul. Atunci am luat un amarat (Mepps argintiu cu buline rosii, marimea zero) de vreo 250g. Era aproape de pranz, aproape de plecare si m-a distrat sa-i vad pe toti obletistii uluiti vazand un peste care era probabil la fel de greu cat toata captura lor de-o juma' de zi intorcandu-se in apa (nici de-o poza n-am catadicsit, eram cam ofticat ca iar nu prinsesem).
dak te duci dim du-te pe la 6 pana la 9. sanu iti fie frica de voblere de 4, de preferat dorado sink, pe unde se poate. eu nu cred ca pot sa dau o fuga sapt asta, si pe mine ma enerveaza ciuri-burii aia care prind 10 obleti toata ziua, ocupa vadurile mele preferate.
nu cred ca ajung ca vreau sa mai dau o fuga pe olt devale la un saly pt o zi.
incearca sa pescuiesti cu voblere care se scufunda si stau acolo mai jos pe curent.

kauciuk
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 23
Membru din: 28 Oct 2008, 15:50
Localitate: Pitesti

cadere la bascov

Mesaj de kauciuk » 16 Iun 2009, 20:13

Am fost in seara asta la varsarea barajului Bascov. Am plecat bolnav de-acolo. Cred ca am vazut cel putin 6-7 buc de clean care sareau de 40-50 cm. Nu mi-a venit sa cred. Apa cristal!! Poate ca de-asta nu am avut decat un atac nefructificat :oops: . Am incercat orice... rotative, vobl, buzzbait, spinnerbait... NIMIK. Totusi mi se pare greu de crezut chiar si dupa ce am vaz cu ochii mei dar NICI O MARLA macar. S-a intamplat ceva rau va spun in Argesul asta. Oricum mai vb. Fire intinse!!

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 18 Iun 2009, 00:02

sa inteleg ca statea apa la cascada?

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: cadere la bascov

Mesaj de nasolu » 19 Iun 2009, 23:07

kauciuk scrie:Am fost in seara asta la varsarea barajului Bascov. Am plecat bolnav de-acolo. Cred ca am vazut cel putin 6-7 buc de clean care sareau de 40-50 cm. Nu mi-a venit sa cred. Apa cristal!! Poate ca de-asta nu am avut decat un atac nefructificat :oops: . Am incercat orice... rotative, vobl, buzzbait, spinnerbait... NIMIK. Totusi mi se pare greu de crezut chiar si dupa ce am vaz cu ochii mei dar NICI O MARLA macar. S-a intamplat ceva rau va spun in Argesul asta. Oricum mai vb. Fire intinse!!
pai clenii aia vin p-acolo sa bea apa,nu sa manance :lol: bucuria mare e ca avem un arges constant ca debit,ieri curgea de rupea,aducea pana chiar si lemne,azi se hodinea scazut la blana :lol: sa tot prinzi...obleti :lol:

Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Mesaj de Matei Claudiu » 22 Iun 2009, 08:22

am fost si io vineri la bascov la cascada......si nimic...mai erau doi pusti si in 45 de min cat am stat eu pe acolo au luat un clean cam la 200 g la lingurita!si cam atat...

Scrie răspuns