Spinning la clean in zona Pitesti...pe unde?

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Mesaj de aditud » 07 Iun 2009, 16:19

Nimic la musca, din nou, desi apa-i mai clara. La wobbler de 2cm (Ugly Duckling) am luat ceva clenuti (tot cam pe unde am dat ieri la musca). Abia astept sa ajung intr-un loc cu clean serios :)

Scuze moderatorilor, vad c-am fost mutat cu topicul...de-acum incolo voi sti.

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 09 Iun 2009, 14:29

am observat si eu ca sunt cam subdezvoltati clenii aia de pe valsan. la cat namol e in apa de la balastiera aia, ma mir ca i-ai prins si p-aia.
din cate am batut eu raul ala am vazut ca e cam sarac in bulboane si locuri cu apa mai adanca.

aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Mesaj de aditud » 11 Iun 2009, 11:26

Bogdan_Alex scrie:am observat si eu ca sunt cam subdezvoltati clenii aia de pe valsan. la cat namol e in apa de la balastiera aia, ma mir ca i-ai prins si p-aia.
din cate am batut eu raul ala am vazut ca e cam sarac in bulboane si locuri cu apa mai adanca.
Pe la 6:30am am ajuns Duminica pe Valsan, cam la 100m in amonte de digul care s-a construit vara trecuta s-a facut un gropan mai adanc si destul de intins (un fel de helesteu pe cursul Valsanului) care mi s-a parut ideal pentru spinning. Acolo am luat vreo trei clenuti la Ugly Duckling. In rest, am mai luat cativa mai in amonte, acum sunt mai multe locuri in care cursul este mai ingust si mai adanc. Nelucrandu-se, Duminica apa a fost relativ limpede.

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 11 Iun 2009, 22:54

lasa puii si mergi pe arges, fie dupa barajul de la bascov, fie golesti.

aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Mesaj de aditud » 12 Iun 2009, 06:19

fratelecelmic scrie:lasa puii si mergi pe arges, fie dupa barajul de la bascov, fie golesti.
Bineinteles ca i-am lasat, oricum nu mananc clean, la orice dimensiuni.
Cand facem o iesire, asa ca sa-mi arati si mie niste locuri? De exemplu, in weekendul asta pot oricand.

Cand zici "barajul de la Bascov" te referi la ceea ce altii numesc barajul de la Budeasa, nu?! De Golesti ma voi interesa.

P.S. Ziceai mereu de Doamnei...am fost ieri pe acolo cu utilizatorul nasolu, tulbure rau, nici nu ne-am deranjat mai mult de 5-10 min. Si mi s-a spus ca-i asa din Martie. Probabil intr-o Duminica apa va fi mai limpede. Asa e?

Avatar utilizator
rookie4ever
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 238
Membru din: 07 Mai 2009, 07:16
Localitate: Bucuresti

Mesaj de rookie4ever » 12 Iun 2009, 08:47

Salutare!
Budeasa si Bascov sunt 2 lacuri diferite. Bascov incepe imediat dupa Budeasa.
Golesti este după Tudor Vladimirescu sau Prundu sau nu stiu exact numele. Golesti este primul care se vede de pe autostrada/linia de centura(noua).
Langa Pitesti barajele pe Arges sunt in ordinea asta: Budeasa, Bascov, Prundu si Golesti. Daca gresesc va rog corectati-ma.

Pe Doamnei eu am prins si pe apa tulbure, dar nu am dat decat la rotativa... Am dat pe inserat la cateva ore dupa ce se oprea balastiera. Nu ca se limpezea prea tare, dar pestii erau mai cooperanti. Pe Doamnei si cand este oprita balastiera pestii pot fi foarte ciufuti...

aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Mesaj de aditud » 12 Iun 2009, 11:35

Merci de info, rookie4ever! Voi tine cont.

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 14 Iun 2009, 22:36

sorry, am avut ceva treaba.
am fost la niste salai frumosi, iar dum seara am fost pe golesti la bibi tot la plastice.

dak ai fost pe doamnei cu nasolu de ce nu ati dat pe arges, pe partea cu orasul din zavoi in sus pana la colonie?
vb

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 15 Iun 2009, 16:45

da la cascada aia care se vede dupa tronsonul asta nou de autostrada ati dat? pare un loc promitator pt clean.

kauciuk
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 23
Membru din: 28 Oct 2008, 15:50
Localitate: Pitesti

Mesaj de kauciuk » 15 Iun 2009, 19:08

fratelecelmic scrie:sorry, am avut ceva treaba.
am fost la niste salai frumosi, iar dum seara am fost pe golesti la bibi tot la plastice.

dak ai fost pe doamnei cu nasolu de ce nu ati dat pe arges, pe partea cu orasul din zavoi in sus pana la colonie?
vb
Fratelecelmic cred ca te-am vaz pe golesti dum seara. erai cumva cu altcineva si tu purtai ochelari de soare? Eu sunt "al treilea" :D care era la spin pe langa toti fomistii aia intinsi cu cate 940 d lansete. Beleaua e ca nu prea mi-a mers vrajeala mie, nush de ce dar am luat decat 3 bibi frumusei si atat. Oricum mai vb! Ma bucur ca am dat de topicul asta unde putem sa mai schimbam si noi cei de langa Pitesti cate o parere!! Pa PA si fire in drill :wink: .

Scrie răspuns