Spinning in Zona Medias, jud Sibiu

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Petronius123
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 02 Dec 2007, 17:46
Localitate: Medias

Spinning in Zona Medias, jud Sibiu

Mesaj de Petronius123 » 02 Dec 2007, 17:56

Salutare frati pescari.
Care sunteti de prin Medias si dati la rotative sau voblere pe Tarnava dupa clean? Cam ce rezultate ati avut? Eu am mai luat anul asta la rotativa de 3 gr. dar la vobler absolut nimic. Deci ori nu stiu eu sa dau cu voblerul ori clenii de pe la Medias sunt "inculti" si nu stiu ce-i aia vobler :lol: AAAAAAAAaa si inca o chestie.... eu dau in mod special la clean dar mi s-a intamplat anul asta in vara o chestie de sa mor. La o rotativa de 3 gr am agatat un somn de aproape 3 kg. Faza e ca a luat rotativa in gura nu s-a agatat asa de prost de vreo aripa sau branhie.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 02 Dec 2007, 18:17

Faza e ca a luat rotativa in gura nu s-a agatat asa de prost de vreo aripa sau branhie.
Acest lucru nu ar trebui sa te mire!Este normal la somn sa atace naluci...Mie mi-a luat o rotativa "frunza de salcie" , nr. 2 , unul de vreo 13 kg...Deci... :lol: Cu clenii nu stiu ce sa zic ca nu reusesc sa pescuiesc in zona respectiva :cry:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 02 Dec 2007, 18:31

am facut armata in medias la pompieri....am zis k voi reveni la anu la o partida de spininng cu un sub-ofiter din medias...poate la vara facem o iesire impreuna ce zic??

Petronius123
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 02 Dec 2007, 17:46
Localitate: Medias

Salut

Mesaj de Petronius123 » 04 Dec 2007, 10:21

Pana la vara mai e muuuuuuuuuuuuult. Mai repede cred ca vin eu in Sb sa merg odata cu tine pe Olt. Medieseni chiar nu sunt pe aici?

babi_albi
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 10 Dec 2007, 09:43
Localitate: dumbraveni555500
Contact:

Re: Salut

Mesaj de babi_albi » 10 Dec 2007, 10:02

Am o balta langa Dumbraveni populata printre altele cu salau,biban si vara cu somn african.Nu se prinde de loc la plastice!!! :javascript:emoticon(':(')
Sad( ???

ccc
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 23 Ian 2006, 10:42
Localitate: medias

Mesaj de ccc » 10 Dec 2007, 15:12

salut
am luat pe tarnava clean si la vobler
prin ce zona mergi pe tarnava??

Petronius123
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 02 Dec 2007, 17:46
Localitate: Medias

Mesaj de Petronius123 » 12 Dec 2007, 09:51

Iti cunosc balta Babi_Albi. Am pescuit acolo de cateva ori. Am incercat si cu artificiale si se uitau aia la mine ca la filme SF :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 12 Dec 2007, 21:38

Help!!!!!!!!!!Please!!!!!!!!!!!!!

Ceva noutati /vesti despre barajul de langa Medias, de pe Tarnava! Nu am fost niciodata, am inteles ca are salau, bibi, somn...As vrea sa va rog sa-mi dati ceva inf proaspete ca m-as duce sambata...Recunostiinta vesnica! :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 12 Dec 2007, 21:59

ma zemfi,mai stai omule si pe acasa,e timp de vin fiert la gura sobei :lol:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
horiaignat
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 20 Ian 2006, 07:37
Localitate: SIBIU - Medias

spinning

Mesaj de horiaignat » 13 Dec 2007, 08:57

Salut fratilor. Eu intru mai rarut pe forum si m-am socat cand am vazut subiectul. De umblat pe maluri cat se poate de mult, asa ca ceea ce pot sa va spun ca Tarnava si Barajul Ighis ma vad doar cand nu am timp sa vizitez Oltul. Clean pe Tarnava am luat la vobler anul asta la pietrele Darlosului, dar am luat si la rotativa destul de bine. Culmea este ca am luat clenuti de pana la 200 grame la voblere destul de mari. In schimb, la baraj la Ighis am mers azi primavara de pe pietre, am luat ceva bibani frumosi, dar nu se compara cu cati luau cei care dadeau cu pestisor. A disparut salaul de pe baraj, ca eu nu am auzit pe nimeni sa prinda anul asta. Sunt furios de-a dreptrul ptr ca mi-am facut permisul in iarna trecuta si am mai si dat 100 ron taxa baraj. Concluzia mea e ca daca aveti timp mergeti pe Olt ca nu prea merita in jurul Mediasului. Poate pe Tarnava Mica pe la Sanmiclaus, dar nu am mai fost de anul trecut. Toate cele bune.

Scrie răspuns