Sacalaia - Lacul stiucilor

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Sacalaia - Lacul stiucilor

Mesaj de Chief » 31 Mar 2008, 10:16

Va salut tovarasi pescari! Deschid acest subiect pentru ca nu am fost niciodata la Sacalaia si ma pregatesc sa merg weekendul viitor. Am auzit urmtoarele: S-a populat cu stiuca, se practica numai catch&release, numai din barca, numai cu artificiale. As vrea sa stiu daca a fost careva anul asta, ce alte specii mai sunt, cum a fost, cat e de mare lacul, ce adancime are, cat e taxa, cat e inchiriatul unei barci si daca va fi cineva acolo sambata sau duminica 5-6! Multumesc! Astept cuinteres! Fir intins!
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 31 Mar 2008, 10:30

chiar akuma vroiam sa deschid si io topicul asta :D

Avatar utilizator
ATUU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 124
Membru din: 25 Feb 2006, 19:05
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ATUU » 31 Mar 2008, 10:48

anul asta nu am fost...sti bine ce sti...uite un telefon de acolo pt informatii ... calde...0264241865...fir intins...si zine si noua cum e...

Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 31 Mar 2008, 11:05

@ATUU anu trecut ai avut ceva rezultate?

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 31 Mar 2008, 12:29

Mersi de numar. Ma informez. Voi scrie din nou dupa ce vin! Sper sa nu se schimbe planul ca mai e un pic pana atunci...
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
ATUU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 124
Membru din: 25 Feb 2006, 19:05
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ATUU » 01 Apr 2008, 09:48

da...o data 8 alta data2 esocide...mititele... cea mai mare de 48cm...dar e un bun inceput...anul asta vor fi mai marisoare...dar si mai precaute...fir intins!

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 01 Apr 2008, 10:12

ATUU scrie:da...o data 8 alta data2 esocide...mititele... cea mai mare de 48cm...dar e un bun inceput...anul asta vor fi mai marisoare...dar si mai precaute...fir intins!
Multzam ATUU! La 48 de cm is trecute de kil. De sport e bine. Nu-s suficient de precaute. :twisted: Asta mai vad io... Am sunat la numarul care mi l-ai dat si mi-a raspuns o domnisoara (cred) care m-a mai informat. Pentru cei interesati: daca ai permisul vizat nu se plateste taxa, se plateste doar barca 15 lei mica si 20 sau 25 lei mare, numai c&r, numai spinning, sa populat anul trecut, se gaseste si cazare cu 12 ron patul si foc cu lemne. Eu zi ca suna bine. Sanse 80% sa fiu acolo sambata sau duminica sau si sambata si dminica si sa vin cu vesti. Va salut! Fir intins!
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
SorinM13
senior
senior
Mesaje: 477
Membru din: 13 Feb 2007, 13:18
Localitate: Sibiu

Mesaj de SorinM13 » 01 Apr 2008, 14:19

tristian, daca mergi la sacalaia da-ne si noua care suntem mai departe de locatie detalii privind cazarea,accesul,conditiile de pescuit, acesul cu barca, rezervare? ...etc si nu in ultimul rand speciile vizate. poate faci si niste poze in sensul asta ! ms

fire intinse

Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 01 Apr 2008, 17:00

@kingfisher de poze ma ocup eu promit !

tavicoroiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 104
Membru din: 30 Ian 2005, 15:44

Mesaj de tavicoroiu » 02 Apr 2008, 07:52

Am fost vineri, 28.03.2008 la o partida scurta de la 2 la 6. Doi pescari am luat cate o stiuca fiecare 1.3kg si 2kg, deci acceptabil-frumoase. Eu zic ca e de bine avand in vedere ca acum 3-4 ani era dezastru. In conditii de martie apa rece si destul de tulbure e prima data cand prind pe lacul asta. Probabil in aug sept va merge chiar bine, se vede ca problema cu eliberarea da roade. Mai ales ca mi-a zis paznicul ca suna unii sa se intereseze daca nu e deschis cu retinere, injura si renunta sa vina din cauza asta. Deci e perfect!!! Fomistii stau acasa si se face lac pt pescuit sportiv. Pacat ca la anul vor sa deschida cu retinere...

PS Ambele stiuci au sarit la rapala rattling, apa adanca de 4-5 m si departe de mal. Unul culori naturale gri cu ceva solzi ca un caras iar celalalt galben bine, deci mai importanta e localizarea cred si bilele la apa adanca si tulbure.

Scrie răspuns