Repopulare lacu 3 din Cluj cu puiet de salau

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

alexpaulstanciu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 08 Oct 2018, 09:16

Re: Repopulare lacu 3 din Cluj cu puiet de salau

Mesaj de alexpaulstanciu » 01 Noi 2018, 10:15

Draga Danone, sincer iti spun ca sunt locuri libere unde poti da la salau linistit pe lacu 3, eu ies de obicei sambata cateva ceasuri si ma relaxez, fara sa ma intersectez cu batranii, sau daca pescuiesc si dau de cateva ori pe langa ei o fac cu atentie intru in vorba cu ei si toata lumea-i fericita, fara reprosuri si tensiuni. Da si eu mi as dori sa avem lacuri numai de spinning sa traim in universul nostru, dar din pacate nu se prea poate. Toamna tarziu si primavara dupa ce se topeste gheata e cam pustiu lacu si aceasta e cea mai buna perioada pentru salau. Astia suntem, visatori si ne dorim ceva doar pentru noi.Din barca nu cred ca va fi vreodata asociatia de acord. Pe lacu 1 se poate din barca daca inchiriezi si te plimbi cu ea, dai linistit la salau, dar din pacate acolo nu mai este, sau poate au scapat cateva exemplare dupa ce acum 2 ani din cauza caldurii si a colmatarii izvoarelor au murit multi salai.

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Re: Repopulare lacu 3 din Cluj cu puiet de salau

Mesaj de danone » 01 Noi 2018, 15:10

Admininistratorul baltii ce opinie are despre idee? Sau inca nu stie si noi dezbatem aici doar pura teorie. Cu multi ani in urma am fost si eu membru dar m-am retras hotarat sa pescuiesc doar pe ape de munte (RNP), balti private cu rapitori si Delta Dunarii. Din cate stiu APS-ul a avut si va avea doar interese financiare. Ba mai mult incurajeaza practicarea pescuitului cu retinerea pestelui - care este temerea mea cea mai mare. Noi platim(investitia) si alti profita.

Scrie răspuns