pescuitul la spining pe neajlov!!! schimb de experienta

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Mesaj de YoNutzu » 13 Oct 2008, 12:41

Am fost si eu sambata pe Neajlov in zona jud. Dambovita. O partida bunicia la clean tinand cont de apa foarte limpede si scazuta cu putine locuri.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 13 Oct 2008, 13:10

As vrea sa ies o data sa dau la clean dar nu prea le am cu voblerele deloc deloc, :( am pierdut la voblere de nu le mai stiu numarul dar tot nu am invatat sa le joc cum trebuie si banuiesc ca din cauza asta nu am prins nici clean :) sunt praf la voblere cu jeliboanele, linguritele , rotativele ma mai descurc nu prea bine dar cat de cat, pe cand la voblere sunt PRAF :)

@hades
Eu in general merg in zona calugareni pe neajlov undeva dupa gropile alea spre coltul padurii, daca vezi unu mare la 2 M si 100 Kg eu is ala :) masina e un megane albastru inchis cu nr BUF :)

id nrg_shoktu
daca cumva mai iesiti in zona eu sambata duminica sunt aproape intodeauna liber :)
Fire in drill si cati mai multii monstrii in ace !
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 13 Oct 2008, 16:21

ShokTu scrie: @hades
Eu in general merg in zona calugareni pe neajlov undeva dupa gropile alea spre coltul padurii, daca vezi unu mare la 2 M si 100 Kg eu is ala :) masina e un megane albastru inchis cu nr BUF :)
Si eu tot pe acolo....
Dar mai rarut , deoarece a devenit f batuta zona si multe locuri din padure s-au colmatat si nu prea mai produc asa cum produceau... :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
pupu
veteran
veteran
Mesaje: 608
Membru din: 19 Iun 2004, 09:08

Neajlov

Mesaj de pupu » 13 Oct 2008, 18:36

Am fost sambata la clean pe Neajlov, Dimineata nu a vrut mai deloc,2-3 anemici, apa f. limpede si plina de frunze ce ingreuna lanseul si recuperatul voblerului, dupa 11 a inceput sa miste si au intrat si mai mari.

Numai bine...

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 13 Oct 2008, 20:57

[quote="hades"][quote="ShokTu"]@hades
Am fost sambata pe neajlov am reushit sa iau doar o marlita pe la 1k , am fost dupa gropile alea rezultate din sapaturile pt piatra, daca ai fost in zona erai cumva cu baietii cu un logan argintiu?
Iar ieri am schimbat firul de pe mulineta cu un spider wire si am fost sa ii fac testul la dunare :) de la ora 12 pana in jur de 17 nu am luat decat o marlita la 300 - 400 de grame un salau un pic mai mare scapat in mal si inca un atatc de salau cand scoteam jelibonu din apa atat :(.[/quote]

Sal,
Nu am fost sambata pe neajlov, am fost plecat din Bucuresti :wink:
Cand o sa vezi unu mic si rau sa stii ca eu sunt :twisted:
De regula vin cu un Matiz, sau opel vectra, sau mitsubishi sau un tucson :shock: :D

mitsubishi cade ca o luna sant pieton :)) vezi ca-s de noapte fa rost de o zi libera si mashina sa merem la un clean...:P

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 14 Oct 2008, 06:16

@MAYER_MARYUS
Zi libera nu e problema, masina este :) conteaza doar cheful :)
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 14 Oct 2008, 12:11

@mayer_marius


Nu stiu daca mai pot sa fug..cred ca saptamana viitoare miercuri as putea da o fuga..
atunci intru in concediu
dar cucu masina....

poate ne ajuta shoktu :twisted: :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 14 Oct 2008, 13:18

Daca anuntati cu o zi sau doua inainte fara nici o problema :), la servici trebuie sa anunt din timp ca face sefu urat sa zic asa :) adiq pune o fata acra daca il anunt din scurt :D,
In rest alegeti ziua ora unde ne vedem, sau de unde sa va ridic si hop unde vreti voi :)
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 14 Oct 2008, 19:29

[quote="ShokTu"]@MAYER_MARYUS
Zi libera nu e problema, masina este :) conteaza doar cheful :)[/quote]

pai ce sa zic maine e miercuri... sa ramana pe joi ?
da un semn pe id:mayer_maryus sau 0721512694

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 15 Oct 2008, 08:29

Joi este ok , acum sa vina si seful sa vad ce zice :D, te sun mai pe seara sau vb pe msg, id nrg_shoktu
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Scrie răspuns