pescuitul la spining pe neajlov!!! schimb de experienta

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
fanelul
veteran
veteran
Mesaje: 674
Membru din: 20 Aug 2009, 00:49

Mesaj de fanelul » 16 Noi 2011, 13:01

Azi pe la Calugareni nici o miscare. Nici macar vizual nu si-a facut simtita prezenta. Un tip a incercat la viu si tot nimic. Pe apa nu mai vin mizerii, este limpede, trebuie cautat cleanul...
RX6 & Daiwa SS owner!

fanelul
veteran
veteran
Mesaje: 674
Membru din: 20 Aug 2009, 00:49

Mesaj de fanelul » 02 Dec 2011, 17:55

Clenii tot apatici! Apa mica, cristal si receeeee!
Oleaca de tone mapping...
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
sau alb-negru
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Eu pentru anul asta :
Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Sunt curios daca cei doi baieti cu care m-am intalnit au luat ceva pe la Calugareni? Daca da, ziceti ceva!
RX6 & Daiwa SS owner!

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 04 Dec 2011, 16:43

Ieri am luat-o si eu in mana pe Neajlov. :oops:

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Dec 2011, 17:53

bre da apa adanca n-are neajlovu? eo gasi ca un fel de repezis si un fel de oala de 30-40mp cu apa de 2,5-3m dupa ce am mers prin coclauri vreo 7-8km...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 04 Dec 2011, 19:12

are bre dar n-ai loc de baboi.. :?
ieri se plangea un nene ca n-a vazut coada de peste de nu stiu cat timp...si dadea cu pestisori.
la cum a fost vremea ieri, eu l-am cautat pe langa mal, unde vedeam bancuri de puiet. am ramas doar la nivelul de cautat. :lol:

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Dec 2011, 19:14

sa ne punem problema emigrarii? :lol: eu unul in primavara ma apuc sa sap in spatele casei un acvariu pentru vremuri mai negre :lol:

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 04 Dec 2011, 20:03

Ionut the carp scrie:sa ne punem problema emigrarii? :lol:
nici gand. eu am fost emigrat o perioada si nu mai vreau, in ciuda multor plusuri.
eu am observat o chestie. niciodata nu se discuta despre locurile unde se prinde frecvent peste. ma refer la locurile salbatice.
daca noi am dat gherla, altii de exemplu au prins. asta iti spun sigur de la sursa si fara cioace. :wink: daca ei nu ne spun...cautam noi. de ce sa plecam?

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 04 Dec 2011, 20:49

ranga scrie: nici gand. eu am fost emigrat o perioada si nu mai vreau, in ciuda multor plusuri.
eu am observat o chestie. niciodata nu se discuta despre locurile unde se prinde frecvent peste. ma refer la locurile salbatice.
daca noi am dat gherla, altii de exemplu au prins. asta iti spun sigur de la sursa si fara cioace. :wink: daca ei nu ne spun...cautam noi. de ce sa plecam?

pai ca sa prind... adica sa gasesc un loc bun... tre sa pierd cel putin 2 weekend-uri... da nene... iti dau 50lei, dau drumu la peste... da macar sa-i vaz si eo coada... gasim p-aci? :oops:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 04 Dec 2011, 21:00

ranga scrie: eu am observat o chestie. niciodata nu se discuta despre locurile unde se prinde frecvent peste. ma refer la locurile salbatice.
cum sa faci asa ceva ? :lol:

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 05 Dec 2011, 00:06

Ionut the carp scrie: pai ca sa prind... adica sa gasesc un loc bun... tre sa pierd cel putin 2 weekend-uri... da nene... iti dau 50lei, dau drumu la peste... da macar sa-i vaz si eo coada... gasim p-aci? :oops:
pai hoinaritul asta face si el parte din farmecul pescuitului. :P cel putin mie imi place.
daca vreau sa prind la sigur, merg la un lighean privat.
pentru mine acum e anotimpul perfect. intru in stuf, in iarba, in ragalii fara frica serpilor si etc. :lol: vara merg ca o don'soara pe tocuri, numai pe poteca.
cand mai scap de acasa, te anunt, poate ne rupem amandoi ciubotele pe malurile Neajlovului. :lol:

Scrie răspuns