pescuitul la spining pe neajlov!!! schimb de experienta

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 26 Noi 2008, 23:57

Hello, si pe mine ma bate un gand .. pe maine :D .. adica vineri ... ceva amatori ? :) Am crezut ca e joi deja ..da era fara 3 min.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 27 Noi 2008, 09:17

Pe vineri nu pot astept sa vina lanseta noua sambata e alta poveste :D marius te sun sa imi spui si mie cum e apa :D
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 02 Dec 2008, 16:36

Am fost eu luni pe 1 dec.

Apa in continuare f limpede si f scazuta...
Cleanul s-a retras pe gropane, nu se mai gaseste pe intinsura..
F sperios, am dat intr-un loc unde erau localizate ceva bucati frumoase, ii vedeam cu ochelarii, dupa 3 ore de incercari am pacalit 2, unul peste kil, unul pe la 400g
Am mai luat o stiuk pe la 1,5kile..
In rest nimik...


Am vazut ca merge f bine pe natural (viermi) la stationar...., era un burtos cu 12 bucati peste 1 -1,5 kile, plus ceva mreana peste 2 kile...
mai avea si cleni cat degetul, ca sa ii dea la pisica cik...
Sa il f....

Pana in primavara mai vad......
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 02 Dec 2008, 21:16

poze???? :D

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 03 Dec 2008, 10:50

Hades, in ce zona ai fost frate?...ca am fost luni si tot ce am prins a fost voie buna si o plimbare de cativa km...parca dadeam in cada ( cred ca si acolo aveam sanse mai mari ), probabil ca dau o fuga in week-end si il caut la stationar :D cu niste nade minune ( spune lumea ) :D logic o sa incerc si voblere si altele
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 03 Dec 2008, 14:40

Badie nu pun poze!! Nu mai insista!!!

Shoktu am fost de la islaz pana la intrarea in padure..
Nu ai vazut la stationaristii aia (era un burtos cu logan albastru) captura???

si eu i-am prins destul de greu pe aia, dupa lungi insistente..
in rest nimik...

La stationar nu ma duc never ever :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 03 Dec 2008, 14:55

vb pe mail :wink:

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 09 Dec 2008, 17:55

Am fost astazi in zona pod Calugareni apa foarte limpede desii a plouat mult(sabarul era negru de tulbure si crescut)am dat la toate natiile de voblere,linguri,rotative...etc si nici macar un atac,dupa vreo 3 ore de dat am vazut o stiuca in apa langa papura pe fund,aprope ca i-ai dat in cap cu tot felul de artificiale si nu a vrut,am scos undita am imprumutat un baboi de la un pescar si i l-am pus la gura insa s-a speriat si a fugit :shock: :shock: :shock: avea in jurul a doua kile...de precizat faptul ca raul era plin ochii de baboi cat unghia,aproape ca fierbea apa,apoi stau sa ma gandesc de ce nu manca nici stiuca nici cleanul...nu am vazut nici macar un atac pe luciul apei...cred ca trebuie sa se raceasca bine de tot sa puna gura ceva...

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 09 Dec 2008, 17:55

Am fost astazi in zona pod Calugareni apa foarte limpede desii a plouat mult(sabarul era negru de tulbure si crescut)am dat la toate natiile de voblere,linguri,rotative...etc si nici macar un atac,dupa vreo 3 ore de dat am vazut o stiuca in apa langa papura pe fund,aprope ca i-ai dat in cap cu tot felul de artificiale si nu a vrut,am scos undita am imprumutat un baboi de la un pescar si i l-am pus la gura insa s-a speriat si a fugit :shock: :shock: :shock: avea in jurul a doua kile...de precizat faptul ca raul era plin ochii de baboi cat unghia,aproape ca fierbea apa,apoi stau sa ma gandesc de ce nu manca nici stiuca nici cleanul...nu am vazut nici macar un atac pe luciul apei...cred ca trebuie sa se raceasca bine de tot sa puna gura ceva...

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 10 Dec 2008, 14:52

Nu e vb de racit, am vazut destula activitate pe suprafata, atacuri multe rau i-am dat cu o sumedenie de voblerele prin fata gurii nimic nimic......nici floating nici sinking doar cate o urmarire si atat......asta sambata in schimb duminica am prins :P :)
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Scrie răspuns