Pescuit (Spinning) Jud. Alba

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
marian0803
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 03 Mar 2015, 12:57

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de marian0803 » 03 Sep 2016, 20:43

Va salut
Am fost astazi 2 ore la varsarea raului sebes in mures.Rezultat un clenut.desi cred ca se putea mai bine...momentan mai am de invatat despre pescuitul la spinning deoarece abia din vara aceasta am inceput.

Imagine

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 04 Sep 2016, 09:07

Salut ..sper ca l ai eliberat , spun asta deoarece se extrage mult puiet ....cunosc cateva persoane care au dus acasa pe parcursul anului , cel puțin 100 kg de somotei pana in 50 cm :x ... Dar oare cați mai sunt ca aștia ? Sunt mulți :fluch ..sunt des pe dunga apei si vad destule .
Și da este un an slab in privința capturilor , oamenii de la "minolta " au trecut pe crap ...ca somn ..din părți .. In urmatori va fi si mai slab :shock: , nu spuneți ca a mers rău ...ca mureșul a fost mare tot anul și de aia nu sa prins . Nu mai este !! de asta nu sa prins .. :cry:

marian0803
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 03 Mar 2015, 12:57

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de marian0803 » 04 Sep 2016, 10:10

Sigur ca l-am eliberat.era micut pentru al retine :)

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 06 Sep 2016, 11:39

Am primit reclamații ..ca : sa nu mai fac generalizări gen " nu se prinde", imi cer scuze :oops: ..
doar eu nu am prins ..scuze inca o data :oops: . Promit să nu mă mai ia "scrisu pe dinainte " :headbash: .

RNN57
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 11 Iun 2016, 13:18
Localitate: România

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de RNN57 » 17 Noi 2016, 01:45

MARIUS POPA marele și veteranul stiucilor și somnilor capitali, un papiluc care zilele trecute afla de NOUDUL PALOMAR. E plin de spilari obdini aici, cum este și gaska de cimpi de Dâmbovița - Bragadiru :wallbash: :headbash:
< º))))><

Radu_T
veteran
veteran
Mesaje: 755
Membru din: 30 Oct 2008, 10:26
Localitate: Alba-Iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Radu_T » 08 Oct 2018, 09:38

Vreau sa fac o ultima iesire in Delta anu asta... Dar nu am parteneri... Daca sunteti doritori si in aceeasi postura ca mine... Astept un mesaj privat... 2 persoane... Pescuit exclusiv la spinning... In special stiuca(stiuca in Delta este C&R)... Detin ambarcatiune(5.5m..motor yamaha 80hp 4 timpi consum mic) mai putin masina cu care sa o trag(acum 2 sapt. sa stricat jeep-ul)...
Barca momentam este stationata la Fetești la intoarcere trebuie adusa in Alba.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de ticairlandezu » 27 Feb 2021, 20:08

Astazi am asistat la o populare cu o cantitate semnificativa de salau, in zona orasului Alba-Iulia. Am inteles ca deversarea lor sa facut in mai multe locuri.
RESPECT AJVPS-ALBA !!!

p.s. Puie Mopescu!!! :lol: :lol:

Scrie răspuns