Pescuit (Spinning) Jud. Alba

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
maverurobi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 141
Membru din: 15 Feb 2008, 21:20
Localitate: alba iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de maverurobi » 24 Apr 2016, 16:24

geoco tata,da tu ce ai facut pe mures?? te plimbai?? :lol: :lol: :lol:

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 24 Apr 2016, 18:13

maverurobi scrie:geoco tata,da tu ce ai facut pe mures?? te plimbai?? :lol: :lol: :lol:
tete io zic sa merem pe "burta " toti in liniste cu ochii inchisi ..... sa sporim "linistea" aia e care tot zic :wink: .... nu de alta da , ase vom lua calea exodului mai usor ... stiind ca nu mai exte nimic su' apa ...... :datz: :datz: :datz:

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 24 Apr 2016, 18:37

Io am zis ca ajvps nu face nimic,mai rau îi ca nu fac nici miliţieni,au astia din alba o greata in ei(o fi de la grasimea de peste),un coleg io apelat la 112 pt nereguli la gura răului si io zis sa nu mai tina linia ocupata ca sunt probleme mai grave in alba

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 24 Apr 2016, 19:21

"Astia" de care zici tu racule is ca apa sfintita : nu fac nici bine ... da nici rau... :D :D :D :D ... ii doare in carbastan..

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 24 Apr 2016, 20:55

No sa zic zona de frica electricienilor(inca mai este peste comparativ cu alba) ,da la mine in zona sefu de post trece zilnic in prohibitie pe malu apei si daca il solicita turnătorii vine de cate ori îi nevoie si de frica dosarelor penale si a orelor in serviciu comunităţi lucrurile arata bine

geoco
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 15 Ian 2012, 01:06

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de geoco » 24 Apr 2016, 22:11

Chiar ma gândeam cât durează până se trezește un...,,deștept,,...să mă întrebe chestia asta! :headbash: pescuiam ce drac să fac....ca dacă zic ca m-am plimbat n-o să crezi! Mă plimbam tete Robert ....ca îmi place așa să mai ies să mai dau o geană, să mă mai uit la injositii care hingheresc, cu una cu alta,cu doua cârlige....ca doar îi legal nu! Nu contează ce am văzut...contează CE CAUTAM EU PE MURES!!! Mi-i greata de ce se intampla! Mi-i lehamite când văd idolii multora dintre noi cum s-or vândut!

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de MARIUS POPA » 25 Apr 2016, 09:14

Am lasat Alba Iulia in urma de 3 ani,si atunci era cum era in zona aia de varsare a raului Sebes si-n amonte pe Mures catre fosta balta,dar acuma vad ca o luat amploare si nu pot sa inteleg indiferenta asta exagerata a organelor in putere sa ia masuri...trist ,de unde pofta asta tampita de a bracona in galul asta ???!!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 25 Apr 2016, 16:42

Nu au rabdare .... vor sa prinda cu orice pret . Locurile se ocupa de 2 noaptea sau 11 seara , aproape de ficare data de aceasi oameni, restul devin frustarati ... cei slabi de inger nu suporta sa vada cum prind doar aia... si se apuca de ilegalitati . Incep sa extraga cantitativ .... se inveseaza rolu ... cei slabi de inger dintre baietii cu locurile care pescuiesc regulamentar .... se apuca si ei de lucruri slabe... . Cei de pe margini , uni privesc cu scarba ( putini) cei mai multi se alatura masacrului .... si uite asa arata cercul vicios .
Dar de anul acesta , locurile de iernat vor avea regim special din 1 noiembrie pana in 1 iunie.... va fi tristete printre baieti .. o sa scada vanzarile : la federe , nada , ancore etc...

maverurobi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 141
Membru din: 15 Feb 2008, 21:20
Localitate: alba iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de maverurobi » 25 Apr 2016, 22:18

baaa geoco,asta cu jigurile de ****,da mare pescar esti si tu peste noapte sa judeci pe altii,auzi tu," plimbare",esti racait ca na-i putut da,de ce na-i putut suna oare???auzi se plimba in locurile bune de somn si avat :headbash:

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 26 Apr 2016, 18:40

E vai si amar .... am avut cel mai slab inceput de an pana in momentul intrarii in prohibitie :? , dca anii trecuti aveam 10 - 15 pezentari ...anu asta pfuuu.... un mare 0 . Nici macar vreun putzoi de avat .... dezamagitor ... asta ridica vreo 2 intrebari la fileu :?: : ori nu mai stiu sa pescuiesc , ori nu mai are cine face prezentarea. Nu ma consider vreun " m'niez " in materie de pescuit... da.... bag lejer pe an aprox 250 partide , cred ca raspunsul la intrebare il voi afla la sfarsitul sezonului .....

Scrie răspuns