Pescuit (Spinning) Jud. Alba

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Pop Vasile
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2008, 14:39
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Pop Vasile » 31 Mar 2016, 10:50

citizenics scrie:Multam de raspunsuri.
No.... Unde ai fost ? ( și cum o fost ?)

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 03 Apr 2016, 20:38

Jos palaria pentru pescarii din judeţul mures care fara sa mai astepte vreo populare din partea autorităţilor au strans banii( 2000 ron) si au populat muresul cu 3000 buc stiuca si 10000 buc crapii
Stiu pescarii in alba care dau 2000 ron pe o undita ca sa se laude cu ea ca peste nu are de unde sa prindă,da nu -i nimic ca poate vine vreo viitura si aduce din ei la vale sa aiba si gura noastra ce manca

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 03 Apr 2016, 20:42

Gasiti materialul pe youtube pt cine îi interesat, sau pe noi ne intereseaza numai unde se prinde si cu ce

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 03 Apr 2016, 20:54

Daca tot ERA sa punem mana de la mana sa salvam bieti clenii de la balta de pe marginea ampoiului hai sa punem mana de la mana, poate ne sponsorizeaza si mag de pescuit sa facem si noi o actiune asemănătoare,platim taxa de permis la trezorerie si aia 40 ron taxa de afiliere la ajvps (care nu face nimic)sa îi strangem pt o populare ,oare se poate?

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 03 Apr 2016, 22:01

Foarte fain din partea muresenilor.... jos palaria !! La noi daca ar fi vreo actiune asemanatoare , in maxim 2-3 ani nu ar mai ramane nimic din acea populare....
pentru multi (peskocari) de aici din alba iulia , placerea absoluta e sa se auda in punga agatata in cracul de sacie ..... cum se zbate ceva !! nu conteaza ce :
copil de clean, mreana...... oblete ce o fi. Sunetul ala cand isi da duhul pestele cu ultima zbatere.... ala face toti banii , e mandria cea mai mare. Cand vine cineva sa intrebe : ati prins ceva? .... i se spune sec : tu nu auzi !! in punga!!
Pana i’ p.... si caciula nu ai sa vezi bani de la indivizi astia, mai bine se roaga sa vina viitura :evil: .

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 06 Apr 2016, 22:07

Racule am ceva zvonuri ca: se va intampla ceva bun anul asta..... :wink: , din 1 noiembrie pana in 1iunie va fi interzis pescuitul in zona podurilor, motivul il stiu pescari albaiulieni (zona podurilor este :ZONA DE IERNAT a pestilor ) . Daca vor rezolva si problema numarului cormoranilor ...... viitorul este promitator.
Stiu ca multi se vor supara si putini se vor bucura, dar peste cativa ani vor fi bucurosi toti.

Avatar utilizator
citizenics
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 21 Noi 2012, 20:33
Localitate: tara lu' peste

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de citizenics » 12 Apr 2016, 15:10

Pop Vasile scrie:
citizenics scrie:Multam de raspunsuri.
No.... Unde ai fost ? ( și cum o fost ?)
Cam tarziu raspunsul meu...
Am fost la Ruganesti si am prins 2 stiuci f. faine...macar nu era aglomeratie. :D

geoco
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 15 Ian 2012, 01:06

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de geoco » 24 Apr 2016, 15:13

Pentru cine mama dracului ii ,,închis,, pescuitul? Pt cine is făcute legile astea? CINE veghează ca legile să fie aplicate? ESTE PLIN DE PARASUTISTI PE MURES!!! Când zic plin nu mă refer la 5-6,ci la mult mai multi! La ora 10 în gura râului Sebes erau, la paclisa în jos erau,vintu ...erau, ohooooo....să vezi câți arau mai în jos! Oarda....erau,Totoi ....erau,galtiu erau, Galda la vărsare......ca la ei acasa, galtiu si mai sus la coslariu erau ......si de acolo .....mi-am văzut dentreaba mea! Da da.....nu am greșit când am afirmat că ERAU....și nu ERA!

Avatar utilizator
Radu_V
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 127
Membru din: 25 Ian 2010, 18:41
Contact:

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Radu_V » 24 Apr 2016, 15:33

Ar fii de laudat sa luam si noi exemplul dat de cei din Mures https://www.youtube.com/watch?v=SPYA9nNb82
:respekt:

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 24 Apr 2016, 16:22

Radu_V scrie:Ar fii de laudat sa luam si noi exemplul dat de cei din Mures https://www.youtube.com/watch?v=SPYA9nNb82
:respekt:
Intradevar ar fi de laudat. ... ... da vor sfarsii in parasute :? Prohibitia chizdii !!!!!! .....Asta e pentru fraeri !!!! Setcile si pripoanele produc deja.... Tot ce putem face e sa asteptam linistea... da ....si ea va venii !!! ..foarte curand . O sa lasam fomistii cu linistea.... din apa de aici, Spania si Italia ne asteapta ... ca doar nu ne vor opri cateva mii de km .... trag caru in ei flamanzii!!!!!

Scrie răspuns