Pescuit (Spinning) Jud. Alba

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de buzias » 03 Ian 2016, 11:14

Oricum treba asta cu intrebatu ,o explica foarte bine un coleg de forum .......... :

“ florin.b scrie:
Eu nu prea inteleg treaba asta cu intrebatu' pe ce balta s-a prins... bine, eu sunt mai sociopat de fel, dar totusi, cand unu ca mine sau ca altul se duce si incearca pe una, doua, trei balti, pierde timp, cheltuie bani, gaseste o balta cu potential si insista, provoaca certuri in familia lui sau a altora, rupe masina lui sau a altuia facand offroad involuntar, pierde naluci cu gramada, cumpara altele care crede ca sunt bune pt. respectiva locatie si are intr-un final o captura notabila sau mai multe ii va spune unuia pe care nu il cunoaste pe ce balta s-a dus?...
Nici nu stiu ce sa cred despre respectivul care intreaba, e naiv, e parsiv, e tupeist... e clona... plm!
Nu mai zic, ca din cei cinci-sase oameni cu care am schimbat pareri despre balti in cariera mea de amator mai mult de jumatate m-au mintit, sau ma rog, au ascuns adevarul si nu ii condamn, doar ii evit.
Cand vad ca se spun locuri si balti public deja ajung sa cred ca acei oameni sunt ori prosti ori mint. De exemplu, eu cu stiuca mea am mintit si cred ca a fost foarte evident. Eu nu spun unde ma duc nici rudelor sau prietenilor care nu au treaba cu pescuitul, pt. aia vorbesc cu cutarica, cutarica cu un unchi, unchiul cu un cumnat pescar, cumnatul mai are niste prieteni particulari si peste doua saptamani ma trezesc cu una doua masini pline de plapumari care ocupa unul din putinele locuri de pe o balta cu bambinele lor... si ce fac, ma resemnez cu o partida semiratata.
Deci dragi colegi de forum, du-va frate la pescuit si adunati singuri informatie ca nu ca pe facebook, cu shareing si like! ”

Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Calin C » 03 Ian 2016, 12:31

buzias scrie:Oricum treba asta cu intrebatu ,o explica foarte bine un coleg de forum .......... :

“ florin.b scrie:
Eu nu prea inteleg treaba asta cu intrebatu' pe ce balta s-a prins... bine, eu sunt mai sociopat de fel, dar totusi, cand unu ca mine sau ca altul se duce si incearca pe una, doua, trei balti, pierde timp, cheltuie bani, gaseste o balta cu potential si insista, provoaca certuri in familia lui sau a altora, rupe masina lui sau a altuia facand offroad involuntar, pierde naluci cu gramada, cumpara altele care crede ca sunt bune pt. respectiva locatie si are intr-un final o captura notabila sau mai multe ii va spune unuia pe care nu il cunoaste pe ce balta s-a dus?...
Nici nu stiu ce sa cred despre respectivul care intreaba, e naiv, e parsiv, e tupeist... e clona... plm!
Nu mai zic, ca din cei cinci-sase oameni cu care am schimbat pareri despre balti in cariera mea de amator mai mult de jumatate m-au mintit, sau ma rog, au ascuns adevarul si nu ii condamn, doar ii evit.
Cand vad ca se spun locuri si balti public deja ajung sa cred ca acei oameni sunt ori prosti ori mint. De exemplu, eu cu stiuca mea am mintit si cred ca a fost foarte evident. Eu nu spun unde ma duc nici rudelor sau prietenilor care nu au treaba cu pescuitul, pt. aia vorbesc cu cutarica, cutarica cu un unchi, unchiul cu un cumnat pescar, cumnatul mai are niste prieteni particulari si peste doua saptamani ma trezesc cu una doua masini pline de plapumari care ocupa unul din putinele locuri de pe o balta cu bambinele lor... si ce fac, ma resemnez cu o partida semiratata.
Deci dragi colegi de forum, du-va frate la pescuit si adunati singuri informatie ca nu ca pe facebook, cu shareing si like! ”
Foarte corect!

racu
junior
junior
Mesaje: 84
Membru din: 11 Apr 2014, 21:09

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de racu » 05 Feb 2016, 09:03

Pt maverurobi,legea compensatiei universale zice ca daca vrei ceva trebuie sa dai ceva la schimb, nu ne zici si noua unde ai prins salaii,poate asa da careva ceva din casă

maverurobi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 141
Membru din: 15 Feb 2008, 21:20
Localitate: alba iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de maverurobi » 05 Feb 2016, 10:25

CE sa zic,trebuie sa iesi la pescuit mult,sa vezi miscarea salaului,atentie ....mannca numai noaptea,eu asa am luat pe mures,locuri sant multe,da terebuie cautati

geoco
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 15 Ian 2012, 01:06

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de geoco » 06 Feb 2016, 22:07

......ce faaaaain.....intepaturi subtile.....zambete printre dinti....cu urari de,,sanatate,, si ,,fericire,, ....poate...mai da careva va un pont vorba aia te faci frate si cu dracu' pana aflii locu! Protacolaritate falsa.....parerea mea! Nu ca nu ar stii lumea... cum si ce... se intampla daaaar ii mai usor.....cu pontu-n brate...ca daca nu.... traba sa umblii si sa insisti in pescuiala,sa-ti **** masina,sa cauti locuri,sa bagi titei,sa-ti dai la ,,mufa,, cu hingherii,sa nu prea dormi pe-acasa, sa cheltuiesti timp si resurse! Mai fac echipa cu un tovaras...ATAT...pt ca am fost muscat de ,,vipere,, si chiar imi ajunge....nu socializez pe apa(decat in situatii extreme)....dau Ziua Buna si atat!

izander
senior
senior
Mesaje: 494
Membru din: 09 Dec 2010, 21:26
Localitate: Alba Iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de izander » 11 Feb 2016, 20:08

Buna treaba cu "Ziua Buna si atat!"
Change your line often. It's the critical link.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Zamfi » 12 Feb 2016, 08:45

Cum ziceti voi...Intre timp Radestiul e dezghetat!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

maverurobi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 141
Membru din: 15 Feb 2008, 21:20
Localitate: alba iulia

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de maverurobi » 12 Feb 2016, 18:39

sal,Zamfi nu ai iesit,pe balta Radesti,parca ma roade o iesire, ca pe mures s-a inchis la stiuca(prohibitia)

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de Zamfi » 12 Feb 2016, 21:29

Salutare.Nu am iesit ca am maseaua umflata :lol: si dimineata tare plec la targ! Insa pe FB am vazut doi strapi si o marla...
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: Pescuit (Spinning) Jud. Alba

Mesaj de oly marius » 15 Feb 2016, 13:43

Salutare o problemă. Cum putem sa salvam balta de la intrare în Sard de pe marginea Ampoiului sau măcar pestii din ea?Zi de zi este amenințată de camioane de moloz și în acea balta trăiesc exemplare de 30- 50 cm de clean sa ne adunam o data sa prindem exemplarele si sa le eliberam in alta part sau sa facem mai mulți o plângere la mediu chiar dacă lumea zice ca e o groapa de gunoi dar nu cred ca au aviz .Ar fi păcat sa nu facem ceva nu putem fi indiferenți ajungem sa mergem numai la privat sa îmbogățim pe altii.E singura balta cu clean în care dacă Ampoiului e tulbure balta e curata.

Scrie răspuns