Pescuit (Spinning) Jud. Alba

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu_V
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 127
Membru din: 25 Ian 2010, 18:41
Contact:

Mesaj de Radu_V » 08 Feb 2010, 00:28

storm xxx,
da bine zis prin 99 :D stii si matale la ce ma refer ... oricum mai sunt si zile norocoase pentru uni, intr-o zi 6buc intre 6 -15kg parca 3 ore a dat cu oscilanta si apoi a plecat, mi-a spus un prieten era pe celalalt mal. :twisted:
:censored:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Pescuit (spining) jud Alba

Mesaj de Zamfi » 08 Feb 2010, 11:51

LUCIOPERCA scrie:Nu ca nu suntem comunicativi mai Zamfi dar prin zona chiar ca nu mai ai pe unde da la un salau :( Si atunci mai bine iau drumu exilului de obicei in SV -ul tarii unde mai sunt citiva salai,somni,avati etc :wink:
Pai acum depinde ce intelegi prin SV ...Ca daca e vorba de Dunare am mai discutat noi odata pe mp... :lol: Si cred ca ar fi cazul sa povestim mai amplu! Ca poate ti-o fi urat sa mergi atata drum singur...Vorba vine singur,dar oricum. Eu poate si deseara sunt in Alba la bazin ...Un pic de miscare nu strica... :lol: Hai ca poate o combinam!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

iacob
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 24 Ian 2008, 23:49
Localitate: Blaj
Contact:

Mesaj de iacob » 09 Feb 2010, 13:33

zamfi scrie:Salutare! Din pacate sunt putin cei din zona care posteaza pe aici...Era bine daca eram mai comunicativi...Uita-te pe topicul sibienilor ce e :lol: Dar , mai stii? Poate se dezgheata si judetul Alba.Deci :eu astept sincer sa plece gheata de pe Mures sa incerc la un salau. Si astept 1 martie sa vad daca se dezgheata baltile astea amarate de pe la noi ...Poate au martisoare :lol: Ieri la Stejaris erau copci ,dar fara pescari.La Lancrami s-a prins stiuca la copca dar mica ...Acum e prohibitie oricum ,deci nu mai conteaza... Somn s-a prins ,in continuare ,la grebla :twisted: Chiar am avut de vreo doua ore o discutie cu niste pescari ,in zona Aiudului, care pun de o panda la niste greblasi! Cred ca se lasa cu scandal...Nu am putut decat sa-i incurajez :oops: :lol:
Bine ,le-am amintit si de celebrul 112 ,dar baietii au zis ca nu se mai complica :wink:
Astept si eu ceva vesti ...
sper sa iasa urat cu caricaturile acelea de "oameni"
si poate trec si prin Blaj, ca si la noi greblatul a luat proportii.

Avatar utilizator
fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 736
Membru din: 14 Ian 2005, 14:51
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 09 Feb 2010, 13:50

cred ca greblatul a devenit fenomen general. si pe la podul de la vintu de jos se grebleaza in draci. chiar nu se sesizeaza nimeni? da caldura si iarasi o sa ne miram de ce nu se mai prinde peste prin partile noastre.
The WORST day fishing is better than the BEST day working!

mitza_21
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 08 Feb 2010, 08:43
Localitate: alba iulia

Mesaj de mitza_21 » 09 Feb 2010, 14:27

da...si eu am auzit ca s-a greblat duminica p la vint....dar se zice ca ar fi venit politia si i-ar fi pozat!acum astept sa vad vreun articol in ziar cum ca s-ar fi luat masuri

Avatar utilizator
Radu_V
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 127
Membru din: 25 Ian 2010, 18:41
Contact:

Mesaj de Radu_V » 09 Feb 2010, 15:04

Daca tot vb de lepadurile astea e plin de ei pe toate zonele din judet. La vint la pod de cand a dat frigul,stau ca si capusele ...doar dau cu ancora si in varf un viermus ... :shock:
daca stau bine sa ma gandesc nu am mai prins un control de prin 2001

mitza_21
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 08 Feb 2010, 08:43
Localitate: alba iulia

Mesaj de mitza_21 » 09 Feb 2010, 15:12

niste ordinari.....care fac asta pt asi aproviziona creierul ala bolnav cu alcool....pt ca sa-mi zica mie daca cineva daca in afara de alcoolistii aia de p marginea apelor mai face cineva asta!RUSINE

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 09 Feb 2010, 15:29

iacob scrie:
zamfi scrie:Salutare! Din pacate sunt putin cei din zona care posteaza pe aici...Era bine daca eram mai comunicativi...Uita-te pe topicul sibienilor ce e :lol: Dar , mai stii? Poate se dezgheata si judetul Alba.Deci :eu astept sincer sa plece gheata de pe Mures sa incerc la un salau. Si astept 1 martie sa vad daca se dezgheata baltile astea amarate de pe la noi ...Poate au martisoare :lol: Ieri la Stejaris erau copci ,dar fara pescari.La Lancrami s-a prins stiuca la copca dar mica ...Acum e prohibitie oricum ,deci nu mai conteaza... Somn s-a prins ,in continuare ,la grebla :twisted: Chiar am avut de vreo doua ore o discutie cu niste pescari ,in zona Aiudului, care pun de o panda la niste greblasi! Cred ca se lasa cu scandal...Nu am putut decat sa-i incurajez :oops: :lol:
Bine ,le-am amintit si de celebrul 112 ,dar baietii au zis ca nu se mai complica :wink:
Astept si eu ceva vesti ...
sper sa iasa urat cu caricaturile acelea de "oameni"
si poate trec si prin Blaj, ca si la noi greblatul a luat proportii.
Pai cica le-au rupt doua bete! :lol: Altceva cica nu s-ar fi rupt... :twisted:
La voi in Blaj e bataie de joc la scobar... Cu ancoritze. Foamete mare frate!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

mitza_21
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 08 Feb 2010, 08:43
Localitate: alba iulia

Mesaj de mitza_21 » 10 Feb 2010, 08:17

desi nu sunt un pescar cu experienta as vrea totusi sa ma lamureasca si p mine cineva cu o chestiune:oare ajvps sau aps alba nu se pot implica pt a stopa fenomenul asta de braconaj de prin judetul nostru?nu este oare o sarcina care le-ar reveni?......bineinteles cu ajutorul nostru......dar nu numai noi????

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Feb 2010, 09:57

Dragul meu,intrebarea asta ne-o punem toti la un moment dat vis a vis de asociatiile care exista pe banii nostri.In cazul tau intreaba-l pe userul APSALBA ,dar poate ca el este prea ocupat sa-ti raspunda,prea ocupat, cu proiecte de populare a riurilor de munte cu lostrita..In fond, ca sa populezi ,trebuie sa ai niveluri goale in lantul trofic,poate ca asta e locul braconierilor,si noi astia fara multa carte nu ne-am prins.. :wink:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns