pescuit riviera

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
drazvan
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 160
Membru din: 03 Noi 2010, 09:21

pescuit riviera

Mesaj de drazvan » 30 Oct 2012, 20:12

Sal, am auzit ca merge stiuca pe lacul din parcul 23 august?? a incercat cineva? si cat este taxa??


multumesc, astept cateva detalii daca ati fost sau stiti ceva sigur nu din auzite ca si mine. :respekt:

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit riviera

Mesaj de Vegas_75 » 30 Oct 2012, 20:20

Am inteles de la cineva (trebuie confirmata sursa totusi) ca taxa este 50 lei si este pescuit C&R doar la stiuca. Totusi mai fa niste sapaturi dar ceva in genul asta e treaba acolo.

Avatar utilizator
Ghenadie
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 13 Noi 2011, 12:55

Re: pescuit riviera

Mesaj de Ghenadie » 31 Oct 2012, 07:30

ai auzit tu, dar nu bine :lol1:
taxa e 30 lei, numai C&R... mai e ceva marlita, sunt si exemplare mari, dar rare si si scoti greu.
Dupa ce au bagat anul trecut crap romanesc si teno, nu a mai ramas pic de vegetatie si cumatra sta mai mult pe sub bordurile de beton si pe langa ceva dale de prin mijloc... nu mijlocul baltii ci in mijlocul anumitor zone. Verifica balta, unde agati si lasi...insista :wink:

slow
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 04 Aug 2007, 01:47
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit riviera

Mesaj de slow » 31 Oct 2012, 08:57

Salut,

Am fost primavara aceasta la o partida de 3-4 ore pe riviera. Dupa cum a spus si Ghenadie, taxa este de 30 RON numai in regim C&R.
Am incercat cu slidere mici de 7 cm,cu vreo 3 oscilante, dar de prins am prins numai la shaduri/gruburi. In total am prins 4 marlite si inca 2 "scapate" pe drum,dimensiunile fiind undeva intre 30-40 cm. Nimic impresionant din punctul asta de vedere...
Daca te duci, recomandarea mea ar fi sa incerci de pe insula aceea sau de pe prelungirile de beton de langa casuta paznicilor.

Sper sa-ti fi fost de ajutor :wink:

Avatar utilizator
dumitrescu vlad
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 28 Oct 2012, 17:00

Re: pescuit riviera

Mesaj de dumitrescu vlad » 02 Noi 2012, 03:42

Am pescuit in urma cu un an in parc la riviera.Am prins in jur de 3-4 marlitze dar in in golfuletul de dupa cabana paznicilor mai in fata vreo 200 m.Am avut o singura stiuca mare pe care nu am scos-o,deoarece aveam jig mic din pricina celor prinse inainte.Am mai avut o trasatura tzapana langa ponton.

Avatar utilizator
dumitrescu vlad
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 28 Oct 2012, 17:00

Re: pescuit riviera

Mesaj de dumitrescu vlad » 02 Noi 2012, 03:43

Am pescuit in urma cu un an in parc la riviera.Am prins in jur de 3-4 marlitze dar in in golfuletul de dupa cabana paznicilor mai in fata vreo 200 m.Am avut o singura stiuca mare pe care nu am scos-o,deoarece aveam jig mic din pricina celor prinse inainte.Am mai avut o trasatura tzapana langa ponton.

Scrie răspuns