pescuit pe batranul siret-bacau-adjud

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 19 Feb 2008, 09:53

nu crezi k aprilie e prea multa prohibitie pe delta?cam multe specii in prohibitie....la valea uzului drumul e rupt....si coada lacului am inteles ca ar fi privata...si in coada lacului se arunca salaul frumos tare..si avat mai este...
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 19 Feb 2008, 16:51

Confunzi. Valea Uzului e de la Darmanesti la deal. Nu e nici salau nici avat. Cred ca vorbesti de vreun alt lac de pe Siret.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 19 Feb 2008, 17:55

deci care mai e din Bacau....ne combinam sa ne vedem la ochi saptamanile viitoare? Poate strangem de o trupa si sa incercam la o stiuca pe privat?? (Orbeni maybe)
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 19 Feb 2008, 18:53

nu cred ca confund...mai mult am si ceva teren in zona aia si o casa...si crede-ma amtovarasi care au prins salau la 400-500g si avat au luat mai micutz...in coada lacului rupe pastravul...asha ca repet nu confund,,,stiu unde e darmanestiul...peace
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Mesaj de oby 1 » 19 Feb 2008, 19:09

veleno scrie:nu crezi k aprilie e prea multa prohibitie pe delta?cam multe specii in prohibitie....la valea uzului drumul e rupt....si coada lacului am inteles ca ar fi privata...si in coada lacului se arunca salaul frumos tare..si avat mai este...
la 400-500g salaul nu se arunca frumos ci se da frumos inapoi sa mai creasca,iar avatu "mai micut" e pe linga dimensiunea legala :oops:

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 19 Feb 2008, 19:33

hei salut m-am intors :D si am fost si la pescuit azi :lol: :lol: la itesti pe bistrita e inghetat lacul, are o pojghita de vreun cm, asa ca m-am intors la gheraiesti in gura canalului unde am gasit tot ghiata :D dar avea si niste gauri in care am tras o distractie la niste beldite amortite. hei daca e dezghetat cine merge in simbata sau duminica (inca nu stiu exact) la valea uzului la un clean la pluta (adica la varga) :?: andrei hai sa ne vedem miine la o cafea la magazinul de pe bicaz :?:
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 19 Feb 2008, 19:40

silviu (veleno) iti spun sigur ca nu este salau si nici avat la valea uzului. acolo gasesti clean (lingurar) caras (marunt si putin) pastrav (dar nu am auzit pe multi sa prinda) ff putina si mica babusca, rapitorul feroce din lac este stiuca dar exemplarele sint mari :D si ff putine :evil:
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 20 Feb 2008, 11:54

Pentru a elimina necunoscutul trebe mers si analizat personal. Eu m-as baga la o analiza dar pe baza de naluci ca pe baza de viermi nu am nici scule nici nu ma pricep. Oricum daca ajungeti ... poate niste concluzii preliminare.
off topic: Adrian. Felicitari pentru cea ce faceti la CRE. Incerc sa va ajut si eu cu niste fise 2%.

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 20 Feb 2008, 12:58

ce pot sa observ e ca suntem destui din judetul bacau pe forumul asta...inseamna ca la bacauani chiar le pasa domnule...asta e bine..cand va fi de o actiune mai importanta de scos setci navoade si alte chestii Adrian te rugam sa postezi aici un anunt si fii sigur ca eu cel putin o sa te sustin.....
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Mesaj de oby 1 » 20 Feb 2008, 13:03

nu mai bine spui la radio :?: asa poate aveti mai putin de lucru :evil:
cum poti sa vii cu asemenea idei :?: auzi sa spui pe net ca ma duc la prins braconieri cu data si ora sa vina toti :evil:

Scrie răspuns