pescuit pe batranul siret-bacau-adjud

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 03 Feb 2008, 13:13

una peste alta auzisem si eu ca la calimanesti unul inchiriase limba aia de pamant in vechiul port......au ajuns sa inchirieze exact ca pe litoral...bucati din mare...laso-n colo de treaba...si noi ce mai prindem???la ce platesc 100 ron sa-mi vizez permisul??? deja se ating cotele maxime ale nesimtirii....astept sa vina vara..si cum il vad pe unul cu barca in larg ca trage de navoade sau setci..dau telefon la 112...pana la urma m-o lua cineva in seama...

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 03 Feb 2008, 15:21

pai daca impartasim aceeleasi pareri si pescuim aprox prin aceeleasi locuri poate ne intilnim dupa ce da caldura. :D :D :D
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 03 Feb 2008, 15:48

cu mare placere..silviuveleno e id ul meu de mess...nu sunt vip asha ca pot sa l dau la oricine :D..

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 03 Feb 2008, 18:54

grama v scrie:la calimanesti din cite stiu eu ,au venit jandarmii si i-au confiscat si barcile si sculele celui care facuse baraca in port,auzisem ca au si generator
In port incepuse unul sa construiasca un debarcader din scandura chiar langa dale....au venit jandarmii si au stricat tot?

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 03 Feb 2008, 19:10

asa fratilor..ptr asta sunt forumurile.....sa spunem tot ce mai e nou..sa vedem daca mai are rost sa mergem la vara acolo sau nu..:D

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 03 Feb 2008, 20:26

Eu am fost prin vara la baraj la Calimanesti si era unul care construia o toneta langa debarcader, cred ca era facut tot de el......astia ajung sa puna monopol pe tot.......iar despre plase......e intesat lacul de asa ceva....mai ales pe partea cealalta unde se ajunge mai greu!!!

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 03 Feb 2008, 20:47

pai profita ca noi nu spunem nimic...ca daca s-ar gasi 10 persoane care sa faca o sesizare, o reclamatie pe la politie pe la ajvps..tot s ar mai lua cate o masura...macar de ochii lumii....

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 03 Feb 2008, 20:58

AJVPS-ul nu va face nimic,nici de-ar primi 100.000 de sesizari :evil: :evil: , iar sefii de post din toate comunele care au aria lor balti, lacuri nici atit, pt ca tot acolo braconeaza si oamenii lor, tot de acolo primesc "mincare" :evil: :evil: . nu vreau sa spun ca nu trebuie facut ceva si nici nu vreau sa ma dau mare, dar credeti-ma pt ca am 4 ani de lupta impotriva braconajului piscicol. :twisted:
de miine sint plecat vreo 10 zile cu serv :cry: , dar promit sa continuam cind ma intorc. :!: :!: :!:
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 03 Feb 2008, 21:22

Cateva sesizari am facut si eu la AJVPS Vrancea si au venit de cateva ori baietii.....probabil din cauza ca ma cunosc :lol: :lol: :lol:
Dar au venit si au strans ceva plase!!!!

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 03 Feb 2008, 21:23

tot e bun daca le-ar strange pe toate ar fi excelent :twisted:

Scrie răspuns