Pescuit in jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de boistean » 26 Mai 2014, 17:01

stie cineva in ce conditii se poate pescui pe Prut in zona Cernauti? o sa am un sejur de o saptamana in vara si parca as face o incercare, daca nu vine Putin in zona pana atunci...

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de misulica70 » 26 Mai 2014, 19:00

Ai pe cineva prin zona care e pescar,sau mergi la ghici?

Am fost eu cu doi prieteni la podul de fier[ala ingust].Am avut doar lansete ptr biban ,salau clean.Faina zona dar daca esti de paşnic nu rapitor.Probabil am nimerit noi intr-o zi nasoala ca ploua,dar nu am avut nici un ţak zici ca dadeam in fintina.
Un localnic care cunostea zona dadea la mreana ,instalatie pusa sa mearga tîrîş pe fund,ancoriţa de 8 sau 10 cu ceva floci rosii pe ea.[avea 4 buc frumusele].
Eu îti recomand sa mergi la greutate,feeder sau ceva de genul.Cu permisul habar n-am cum e,sint pescari tot timpul pe maluri nu cred ca te intreaba cineva de sanatate. [de prohibitie nu cred ca se stie pe acolo]
Am inteles ca mai fain e pe Nistru,motorina ieftina poti sa incerci daca ai pe cineva acolo.

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de boistean » 26 Mai 2014, 21:04

merg intr-o delegatie, nu special la pescuit si as fi aruncat un bat de spin in bagaj si cateva naluci in cazul in care am timp sa evadez in vreo seara putin. mai tare ma interesa partea legislativa, ca nu vreau sa dau de bucluc pe acolo, mai ales ca voi fi singur.
mersi de raspuns!

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de nucus » 27 Mai 2014, 08:42

Domn' profesor ,Matlacica e mai jos (mult) de dalele noi .Matlacica se vede de pe pod.

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de mihali » 27 Mai 2014, 12:18

:idea:
nucus scrie:Domn' profesor ,Matlacica e mai jos (mult) de dalele noi .Matlacica se vede de pe pod.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de nucus » 04 Iun 2014, 14:29

a mai scazut apa?

Kaz
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 29 Ian 2014, 09:03

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de Kaz » 05 Iun 2014, 07:41

Am inteles ca da, de la un prieten care a fost doar sa vada nivelul apei in baraj. Totusi e mai ridicat decat nivelul normal, iar de pe mal nu se prea poate pescui la stiuca pentru ca locurile unde se mai ascundea sunt acoperite total de apa. S-ar putea sa mearga din barca in apropierea stufarisului. Daca stie careva ceva despre cum merge pescuitul la stiuca zilele astea il rog sa scrie aici ca m-ar tenta si pe mine o iesire in wekend daca vremea permite.

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de misulica70 » 08 Iun 2014, 19:20

Fain pe baraj,intra apa maro si iese cam tot asa.Azi toata lumea dadea la pasnic pe unde se putea adica SP3 si partea cu stina.
Nici macar urma de rapitor,un nene cu barca mare zicea ceva de o bucata intre pix si un creion mai sanatos.
Am iesit pe baraj spre Padureni,tot digul e plin de cioate, peturi,arata urit tare.Posibil apa mai buna pe la plopi si mai sus de plopi dar nu am ajuns pe acolo,incerc miine.

Kaz
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 29 Ian 2014, 09:03

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de Kaz » 09 Iun 2014, 21:25

am fost azi la SP3: apa mare si cam tulbure, multe masini pe mal , multe barci pe apa si din ce am vazut rezultate 0. Trebuie sa mai treaca cel putin 4-5 zile fara ploi ca sa inceapa apa sa fie buna pt pescuit.

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de misulica70 » 10 Iun 2014, 06:32

Imagine


Doua mîrliţoaie din care una a facut inaugurarea la un mappeţţ si una la rotativa.Greu isi revine apa la culoare :wallbash:

Scrie răspuns