Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

iliuta
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 26 Oct 2015, 17:54

Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de iliuta » 21 Noi 2015, 12:17

Salutare,

Am postat pe site o oferta de pescuit in incinta NHE (fosta Dunavat 2):

http://www.descoperadeltadunarii.ro/pro ... t-20152016

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de vali stratonov » 24 Noi 2015, 20:02

Frumos proiect nu zic, dar cred ca e mai degraba pt doritorii de resort decit de pescuit.
E mai degraba acesibil celor din multinationale care pot invata pescuitul la stiuca decit pescarilor autohtoni .

EU unul nu mai inteleg nimic din ceea ce se intimpla in frumoasa noastra tara" saraca" :roll: ....cum poate sa coste o saptamina de pescuit la pastrav in nordul Suediei in tinutul Lapland cu barca cu motor + benzina , permis de pescuit , transfer si 7 nopti de cazare cu DOAR 150 EURO/persoana.... fata de cele 2 nopti de cazare si 1 zi jumate de pescuit in Delta Dunarii :?: :?: :?: :?:

Sincer eu unul nu inteleg....dar poate e mai bine asa, daca tot suntem cetateni europeni nu e mai bine sa imi cheltui eu banii in EUROPA mea??? :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16156
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de adrian99 » 24 Noi 2015, 20:14

vali,dar oferta de 600lei pescuit zi lumina(fara benzina) cum ti se pare? :roll:
chipurile asemenea preturi vor proteja Delta Dunarii de "sacosari" :roll:

probabil cei care conduc multinationale vor fi deosebit de incantati de pachetele oferite si vor avea cu ce sa se laude in Bucuresti :wink:

Avatar utilizator
TheFly
veteran
veteran
Mesaje: 1076
Membru din: 09 Oct 2007, 18:33

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de TheFly » 25 Noi 2015, 01:21

Ati ramas in urma baieti !
Astea sunt scoruri de secolul 19, cel mult 20.

Asta vara faceam planuri de concediu si soata in nemarginita-i marinimie imi propune ca daca tot mergem la mare sa trecem si prin delta sa pescuiesc si eu vreo 4-5 zile.

Cum cu copil si cu nevasta nu te poti risca sa mergi la orice cherhana, m-am orientat si eu dupa un resort.
Intru pe site sa ma interesez de preturi si unde se pescuieste si vad 700 lei /zi barca(benzina inclusa-asta da business).

Sun sa verific: o fi vreo greseala... au pus un 0 in plus.
Dupa vreo 3 incercari raspunde o pisi. O intreb de tarif si servicii (de pescuit, sa fim intelesi :lol: ) si imi da replica: da, este o eroare. Nu sunt actualizate preturile. Tariful actual la barca este 800 lei/ zi :D . + permise, autorizatii si taxe de incinte (ca de, daca tot ma duc pana la dracu' cu carti, macar sa am sansa sa prind ceva record).

Desi lucrez in multinarionala si pot sa spun ca imi permit sa aloc un buget de pescuit care sa corespunda la 3-4 partide pe luna (ca atata timp am) pe niste balti cu taxe peste medie cu mult, fara sa ma doara inima ca nu prind nimic toata ziua sau am doar 2 tacuri + extravagante cretine de genul schimat lansete de over 1.000 lei dupa 3-4 partide, tot nu vad rezonabila optiunea delta.

Asta cand sarulestiul deja e ieftin in aceasta comparatie si mai exista si suedia dupa cum zicea cineva mai sus ( cred ca cu tot cu avioane si elicoptere si ramane mai competitiva in ecuatie). Ca sa nu mai vorbim de slovenii si austrii care deja sunt bagatele din privinta accesibilitatii.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de razvan m. » 25 Noi 2015, 07:15

Acei 800 lei/zi/barca sunt doar varful aisbergului. Stiu pe cineva care a fost si pentru doua zile si jumatate de pescuit ( transfer + cazare + masa + pescuit etc) a cotizat 6.000 si ceva de lei de persoana. :D
Din cate am auzit, la Egreta - Dunavat e putin mai ieftin. :D
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16156
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de adrian99 » 25 Noi 2015, 08:51

razvane,resortul de la Dunavat este de lux(atat din imagini)cat si din pachetele oferite
insa nu prea au legatura cu pescuitul:spun asta intrucat(din punctul meu de vedere)cei care merg in Delta merg pesntru pescuit,trasee cu barca,birdwatching,etc
daca vrei(explicit)sauna(de n feluri) si altele nu mergi pana-n Delta
sunt destule variante

revin:preturile sunt foarte mari,cine-si permite( moft,extravaganta)... :D

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de vali stratonov » 25 Noi 2015, 13:48

daca vrei(explicit)sauna(de n feluri) si altele nu mergi pana-n Delta
sunt destule variante
Ohooo si inca cite oferte de SPA sunt de la Cluj la Dunavat....in plus poti chiar incerca mult mai apropape (si mai ieftin) prin Ungaria, Austria ...pe aici pe linga casa noastra europeana . :wink:

Lasind glumele deoparte e mai mult decit clar ca acest proiect cu asemenea "oferte" NU sunt pt pescarii de rind ....e de fapt un Resort la care sa "lipit "si treaba cu incinta plina de stiuci de 70-100 cm....

Ma bucur intr-un fel ca stiucile din "rezervatia Dunavat" vor traii mai mult si vor fi mai putin intepate de miinile maiestre ale pescarilor de competitie ....in tot raul e si un bine. :D :wink: :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Ghenadie
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 13 Noi 2011, 12:55

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de Ghenadie » 25 Noi 2015, 18:29

haideti Domnilor, ce aveti, nu fiti chitrosi :wallbash: unde mai aveti parte de "dusuri emotionale" asigurate in pachet :wallbash:
sa-mi tut una, incep sa pun bani la saltea :lol:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de rine » 25 Noi 2015, 21:25

Din dunavat 2 "la nicu "cum ii mai zicea să scos apa tot anul.se zvonea chiar ca acolo o sa se are și erbicideze ca să se facă agricultură,lucru îndoielnic pentru mine.ca si stiucile alea de 1m,,,cand naiba au aparut?sau au fost aduse?

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Pescuit in incina New Hotel Egreta - Dunavat

Mesaj de Pif. » 25 Noi 2015, 21:43

Stiucile ar fi venit sa faca ,,dusuri imotionale''

Scrie răspuns