pescuit in Bistrita!

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

pescuit in Bistrita!

Mesaj de MARIUS POPA » 06 Aug 2009, 11:11

salut prieteni.
cine poate sa-mi spuna ceva locuri pe unde as putea da la clean, sunt vreo saptaman pe aici ,si am adus un bat de clean!
cine cunoaste zonele, il rog sa nu ezite sa zica.
multumesc 8)
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
SorinM13
senior
senior
Mesaje: 477
Membru din: 13 Feb 2007, 13:18
Localitate: Sibiu

Mesaj de SorinM13 » 06 Aug 2009, 12:22

lacul colibita este cam la 40-50 km de bistrita catre pasul tihuta.
la sectiunea locuri de pescuit este si un topic al lacului.

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Mesaj de MARIUS POPA » 06 Aug 2009, 13:32

nu am precizat ca , colibita se exclude. :) .din pacate nu am venit cu masina, pe la saratel, pe sieu, ar fi ceva locuri???
o inceput si ploaia marunta aici.
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

zander
veteran
veteran
Mesaje: 547
Membru din: 30 Iun 2005, 11:13
Localitate: cluj-bistrita

Mesaj de zander » 06 Aug 2009, 14:10

Nu prea mai ai unde sa dai la clean pe langa bistrirta decat la colibita restul apelor fiind murdare, ar mai fi o varianta la Sacalaia dupa stiuca!!

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Mesaj de MARIUS POPA » 12 Aug 2009, 12:04

salut,
am facut cateva iesiri pe sieu, in zona saratel, intre poduri si dinjos de dopul de cale ferata, din pacate nu am prin apa limpede.
azi nu apuc sa ma duc, are rosr sa ma duc pe riul BISTRITA,la clean, nu am urmarit niciodata riul sa vad ce debit are, stiu ca e mai mic decat sieul, se varsa in sieu.
in concluzie, are rost sa ma duc pe el, la o partida, undeva in apropiere de oras , nu inafar aorasului?
multumesc si astept cat mai repejor rraspunsuri. 8)


stati linistiti ca am facut o vizita rapida, si cand am vazut cat de puturoasa e apa, m-am lamurit;am dat de vreo 2-3 ori dar nimic,de aia miroase sieul asa urat cateodata (cand e mai limpede), din cauza bistritei...
maine ma duc pe sieu, la stationar un pic, ca de spin nu se pune problema, ca e tulbure.
......
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 19 Aug 2009, 17:14

in zona arcalia sunt locuri grozave de clean; daca este curata apa prinzi cam tot timpul. Pe bistrita eu zic ca nu are rost sa incerci

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 22 Aug 2009, 10:48

zilele trecute raul sieu era f murdar, nu cred ca are rost inca de iesit pe el
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Mesaj de MARIUS POPA » 22 Aug 2009, 11:36

pe la arcalia nu am ajuns inca, desi am primit invitatii sa merg!
gata cu vacanta la bistrita, incepem munca,tot murdar am prins sieul.Intr-o zi l-am prins crescut, in 2 ore o scazut vreo 40cm pe verticala, apoi virtiginos o crescut vreo 80cm.
intradevar, sieul il vad cu potential destul de bun, nu stiu daca este somn, stiiuca sau salaul!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 22 Aug 2009, 18:00

azi am fost pe locul acela si in 4 ore, pe o apa murdara am prins un clean de 29cm, unul de 32cm si inca vreo 5 sub limita legala...am prins la rotativa meps aglia long marimea 0, culoare argintie...

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 22 Aug 2009, 18:24

somn este, stiuca s-a cam imputinat, cel putin in unele zone alea sieului este f putina acum comparativ cu anii trecuti, salau nu este
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Scrie răspuns