pescuit in Bistrita!

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 06 Sep 2009, 19:46

stie cineva daca a crescut sieul dupa ploile de ieri? sper sa nu avem iar apa mare si murdara cateva zile
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 06 Sep 2009, 21:57

azi era putin crescuta apa dar se poate pescui bine.

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 06 Sep 2009, 22:11

daca era baraj nu-i problema, ca se duce repede, numa de la ploi dureaza mai mult
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
fox_spin
senior
senior
Mesaje: 395
Membru din: 22 Aug 2009, 19:27
Localitate: Bistrita

Mesaj de fox_spin » 07 Sep 2009, 14:51

dupa 2 zile de pescuit pe sacalaia am constatat ca lacul e de o frumusete rara si ca stiucile inca nu mananca.am prins sambata 2 stiuci de 47 si 57 cm si duminica nu am prins nimic.mai mult de 2 stiuci de pescar pe zi nu am auzit sa se prinda.

Avatar utilizator
fox_spin
senior
senior
Mesaje: 395
Membru din: 22 Aug 2009, 19:27
Localitate: Bistrita

Mesaj de fox_spin » 07 Sep 2009, 14:54

am trecut azi si pe la sieu si am dat cam 2 ore insa nu a intrat numai clenuti mici sub dimensiune.am agatat 3 mai mari dar din pacat s-au dezgatat.apa a fost curata dar am primit un telefon in urma cu 5 min si mi-a spus cineva ca a crescut cu 1 m.

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Mesaj de MARIUS POPA » 07 Sep 2009, 14:59

deci exista actiovitate pe sieu? foarte bine, ca mi-o lasat o impresie buna, insa cat am fost nu l-am prins curat.va dati seama de era curat!!
fire intinse! 8)
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 07 Sep 2009, 15:18

activitatea exista si a existat de cand pescuiesc io pe sieu, dar problema e ca ne freaca astia cu barajul de la lacul de agrement unde au o microhidrocentrala, si nu au un program facum cum trebuie, dau drumul la barajul ala dupa cum ii taie pe ei capul
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 07 Sep 2009, 17:31

Am facut pe parcursul a 4 zile 3 partide de avat pe Sieu( Arcalia, Sieu Sfantu, Sirioara, Sintereag) si rezultatul a fost un atac si atat.Cred ca pe Sieu pe locurile cu apa adanca stau cateva exemplare mari( 3-4 kg) iar restul avatilor sunt raspanditi in celelalte locuri...cel putin asa am observat. Cu benzina consumata in zilele astea mergeam pana la Olt si poate prindeam ceva :) . Dar sezonu de stiuca incepe si o sa fie activitate.

Avatar utilizator
fox_spin
senior
senior
Mesaje: 395
Membru din: 22 Aug 2009, 19:27
Localitate: Bistrita

Mesaj de fox_spin » 07 Sep 2009, 18:32

microcentrala de la lac nu afecteaza calitatea unei partide deoarece nu vine apa multa si murdara.cand vine apa mare de la colibita atunci e problema si am auzit ca in ultimile saptamani a mers barajul toata noaptea in schimb balastierele si budacu murdaresc mai rau.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 08 Sep 2009, 12:24

Joi si vineri se anunta vreme asemanatoare cu vremea zilelor in care am prins cei mai multi si mai mari cleni anul asta asa ca aveti grija!!! :wink:

Scrie răspuns