pescuit in Bistrita!

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
fox_spin
senior
senior
Mesaje: 395
Membru din: 22 Aug 2009, 19:27
Localitate: Bistrita

Mesaj de fox_spin » 22 Aug 2009, 19:41

salut.eu sunt din bistrita si vreau sa iti spun ca in jurul orasului poti sa ai surprize placute.eu pescuiesc foarte des pe bistrita ardeleana si pot sa spun ca prind mai bine decat pe sieu sau pe somes clean.pescuiesc din cartierul Unirea pana la statia de tratare a apei.pe sieu este cam tot timpul murdara poate doar duminica o prinzi curata(murdara din cauza balastierelor)bistrita e ok mai tot timpul.ai putea sa incerci pe somes mai sus de confluenta cu sieul , pe la sasarm , nimigea.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 23 Aug 2009, 10:39

La ce mananca mai bine pe Bistrita?Rotativa, vobler? eu nu am pescuit niciodata in Unirea dar cred ca o sa merg...

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 23 Aug 2009, 21:35

fox_spin scrie:pe sieu este cam tot timpul murdara poate doar duminica o prinzi curata(murdara din cauza balastierelor)
din pacate nici macar duminica nu prinzi apa curata pe sieu, asa a fost cazul si azi...
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 24 Aug 2009, 11:59

sau daca i curata apa, i plin de oameni si nu prea mai prinzi nimic la spinning...am patit-o de multe ori... :(

Avatar utilizator
fox_spin
senior
senior
Mesaje: 395
Membru din: 22 Aug 2009, 19:27
Localitate: Bistrita

Mesaj de fox_spin » 24 Aug 2009, 19:18

chiar acuma am venit de pe sieu , culmea ca era curat.am prins un clean de 33 cm si inca 8 mici eliberati.la noi pe bistrita mananca bine atat la rotativa cat si la vobler .in ultimile 2 saptamani am luat numai la vobler ca intra mai mari. :lol:

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 24 Aug 2009, 21:29

la ce vobler? ca yo am incercat pe sieu toate modelele de la salmo hornet de 2,5cm si cateva modele de la cozma dar nimic, dupa care am pus o rotativa meps aglia long 0 si la prima lansare am luat unul de 32 de cm... :wink:

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 24 Aug 2009, 21:36

fox_spin scrie:chiar acuma am venit de pe sieu , culmea ca era curat.am prins un clean de 33 cm si inca 8 mici eliberati.la noi pe bistrita mananca bine atat la rotativa cat si la vobler .in ultimile 2 saptamani am luat numai la vobler ca intra mai mari. :lol:

in ce zona ai fost pe sieu? am fost azi din nou, era curata apa, dar crescuta de la baraj, a scazut foarte greu, nu am luat nimic, e drept ca am dat la clean la stationar nu la spin
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 24 Aug 2009, 21:39

am fost in zona dintre saratel si arcalia...acolo merg de obicei si aproape de fiecare data am incercat voblerele dar nu am prins...in schimb, la rotativa mananca foarte bine...chiar si scobarul.

Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 24 Aug 2009, 21:40

aaaa....si ceva locuri de avat pe sieu daca imi puteti recomanda...yo am prins foarte mult avat in delta dar pe sieu nu am incercat si as fii curios de o incercare :)

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ravenheart » 25 Aug 2009, 00:21

cam in toata zona de la saratel in jos e plin de avat, la arcalia am vazut avati mari, dar si mai in jos pe vale gasesti locuri bune in care poti da, din pacate se prind mai greu avatii pe la noi
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Scrie răspuns