Noutati Delta Dunarii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 14 Iun 2009, 10:11

na ca ti-o intrat morcovul cu tulbureala asta
ce morcov frate ca abia se mai vede codita de la iepure!!! :lol: :lol: :lol:
Auzi la gura lui...morcovul...Hmm
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 14 Iun 2009, 18:06

De maine incepe sa scada.
www.wilddanube.ro

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 14 Iun 2009, 18:10

Cred ca se aseaza c am in 2 saptamini,daca nu mai da de sus!

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 14 Iun 2009, 19:19

ce morcov frate ca abia se mai vede codita de la iepure!!!
Auzi la gura lui...morcovul...Hmm
zamfi nu dispera tata ca pe chilia cele mai frumoase capturi de somn sunt prinse pe tulbureala totu e sa-i dai momeala potrivita. Din pacate knd e tulbure nu prea merge la spinning :cry:

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 15 Iun 2009, 18:04

zamfi scrie: :lol: Aloooooo!!!!Domnuuuuu!!!! :lol:
Iti dai seama ca ar putea sa fie ceva extraordinar cu tulbureala asta...Cand ma gandesc acum doi ani la Murighiol ce probleme am avut cu somnii... :lol: E drept ca e nasol de crap si probabil si de salau...Dar asta e! O sa merg numai asa sa crape ficatii in unii care in loc sa-si vada de viata( :P ) lucreaza la palate... :lol: Si nu se considera oligarhi...
'ati ai dreaq de chiaburi! :lol:
Tzeapa Zamfi!!! Tocmai somnul n-a mers... sau ma rog :wink: In 3 zile am luat 6 moace de anul trecut, la 300 gr, la fel au patit si prietenii mei, s-a luat o singura moaca la 1 kg. Explicatia bastinasilor a fost ca somnul tocmai a depus si nu mananca de nici o culoare, de asta se prinde doar puiet... Asa o fi...
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

ascary
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 17 Iun 2009, 15:53
Localitate: uzlina tulcea
Contact:

Mesaj de ascary » 17 Iun 2009, 16:11

Azi dimineata a fost un prieten la stiuca in incinta din Uzlina.A stat vreo cinci ore dar din pacate nu a luat nimic. :-)

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 21 Iun 2009, 10:01

M-am intors!Corecta teapa cu somnul! :cry: Doar somotei pana la maxim 2,5 kg...Pe Chilia sunt submarine! Le zice crapi! Un amic a umflat unul de 14 si unul de 28 kg!!!!! :shock: :lol: M-am mutat miercuri la Murighiol un de am luat salai la twister. Si un crap de 5,6 kg. Adica peste nu submarin! :lol: La Murighiol se braconeaza in nestire! :twisted: Nu stiu unde este Politia aia a Deltei!Ziua in amiaza mare baga pripoane (de fapt siruri) cu 100-200 de carlige, iar noaptea personalul autorizat ca si electrician calificat :P isi vede de treaba! Apoi bantuie apa cu setci de suprafata! Ce m-a distrat teribil era ca intr-o seara erau doi cu o setca de suprafata cat Dunarea noua, intinsa intre barca lor si o baliza plutitoare semnalizata, coborau bratul si maturau tot , dar aveau pe ei veste reflectorizante!! :lol: Adica , domne' protectia muncii la zi! Gunoaie!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 21 Iun 2009, 15:30

hai salutare,stilul de pescuit care l-ai observat cu baliza este pescuit la scrumbie,adevarat ca sezonul s-a terminat de 2 saptamanii insa baietii tot o cauta,am fost ieri in zona oltenita dupa avat si erau si pe acolo temerari cu setca dupa scrumbie,mai interesant este ca pe la 10:30 a venit un echipaj de la politia de frontiera pe apa a verificat permisele si cand i-am intrebat de ce se mai da dupa scrumbie ca sezonul s-a terminat au ras si m-au intrebat de unde stiu eu cand se termina sezonul la scrumbie?E normal acei baietii aveau de facut un plan si apoi de cotizat la cei doi flacai asa zisi PF-isti,concluziile le trageti singuri,traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...
A apropo ca uitasem nu am luat nimic la spining sau orice alta metoda legala, :lol: :lol: :lol:

ascary
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 17 Iun 2009, 15:53
Localitate: uzlina tulcea
Contact:

Mesaj de ascary » 23 Iun 2009, 11:18

Salut

Pai sezonul la scrumbie nu se termina...pur si simplu se termina scrumbia (nu mai urca) iar pescarii se lasa pagubasi.
Acum doua saptamani s-a terminat prohibitia,iar asta-i cu totul alta mancare de peste :-)

Pe Dunarea Veche,cam tot la fel se prinde: caras,platica,babusca si rar cate un somotel...deocamdata nimic senzational,dar va tin la curent ...(nu electric :-) )

luckyif
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 18 Mar 2009, 15:02
Localitate: Bucuresti

Mesaj de luckyif » 24 Iun 2009, 14:41

Si de adaugat ca taxa pentru pescuit la rapitor in sistem C@R pe incinta de la Uzlina(care apartine Complexului Cormoran) este de...tineti-va bine...de "doar" 250 roni\8 ore????? :wallbash:
Am fost, am incercat, nicio muscatura... :x

Scrie răspuns