Moara Vlasiei, Valea Vlasiei

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Moara Vlasiei, Valea Vlasiei

Mesaj de danr » 26 Oct 2004, 09:10

a fost cineva acolo acum in toamna ?
poate cineva sa confirme abundenta de stiuci despre care se vorbea ?

pescarel
senior
senior
Mesaje: 328
Membru din: 29 Aug 2004, 17:07
Localitate: Bucuresti

Mesaj de pescarel » 26 Oct 2004, 10:49

Toamna tecuta am fost eu cateva bazine mai sus de Moara Vlasiei, si am prins stiuca. Din pacate, tot toamna trecuta, patronul a bagat navodul si a scos si stiuca, toata care a intrat in el. Pe Moara Vlasiei, am vazut ca e stiuca, dar nu am dat inca. Cat despre Valea Vlasiei, am incercat anul acesta sa ajung, insa nu am gasit drumul spre debarcader, desi m-am invartit cativa kilometri pe malul apei. In mare parte e acoperita de vegetatie, ochiurile curate sunt mici. Daca poate cineva sa ma indrume spre locul cu acces la apa (unde am inteles ca sunt si barcile), il rog sa ma ajute!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 28 Oct 2004, 10:16

Valea Vlasiei:

- Perioadele optime de pescuit sunt mai-iunie şi noiembrie-decembrie;
- La debarcader ajungi pe poteca care trece prin pădurice şi pleacă din stânga podului. Ar mai fi un drum pe creasta dealului, unde poţi lăsa maşina şi apoi să cobori prin pădure spre debarcader;
- Recordul personal este de 6kg, cel al bălţii am înţeles că ar fi de 7kg. Balta este sălbatică, peşte este, dar problema este că de pe mal dai relativ greu datorită vegetaţiei;
- Locuri bune ar fi în stânga debarcaderului, înspre zona de stuf;


Am fost acum două săptămâni, dar nu prea am avut succes şi pentru că taxa bălţii (pescuit + barcă) nu este chiar aşa mică, vă recomand să mai aşteptaţi ca apa să se mai răcească.

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 28 Oct 2004, 14:51

Domnule, V_B, este foarte posibil sa va datoram niste scuze! :oops:

(referitor la postul dvs anterior)!

Numai bine!

sebastiano
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 06 Mar 2008, 14:34
Localitate: ploiesti
Contact:

despre valea vlasiei

Mesaj de sebastiano » 17 Mar 2008, 13:18

mesaj sters de catre Michael datorita majusculelor bolduite

cristi.v
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 17 Ian 2007, 23:15
Localitate: Ploiesti

Mesaj de cristi.v » 17 Mar 2008, 13:41

Aceeasi fraza este si pe un alt forum, ca raspuns la un topic deshis in 2005! Reclama mascata sau pe fata?
Macar zi cum se numeste balta aia "super populata cu toate speciile de rapitor" :lol:

Lauru
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 123
Membru din: 11 Feb 2008, 14:04
Contact:

Mesaj de Lauru » 17 Mar 2008, 15:10

e mascata , domle... se vede din avion!!! :lol:

sebastiano
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 06 Mar 2008, 14:34
Localitate: ploiesti
Contact:

Mesaj de sebastiano » 17 Mar 2008, 15:39

cristi.v scrie:Aceeasi fraza este si pe un alt forum, ca raspuns la un topic deshis in 2005! Reclama mascata sau pe fata?
Macar zi cum se numeste balta aia "super populata cu toate speciile de rapitor" :lol:
habar nu am dar asa zicea un localnic cand am fost dar nu stiu daca o deschide anul acesta pt pescari[/b] nu as avea de ce sa ii fac publicitate ,sunt doar un pescar care incearca sa aiba partide de pescuit cu satisfactii ca si voi,dar pate ma insel in legatura cu valea vlasiei poate am fost intr-o perioada nefericita,primavara,o sa incerc la vara,poate din cauza depunerii icrelor nu a tras. :roll: [/u],da am mai postat si pe alt forum pt ca inainte de a pleca pe balta tot dupa aceste opinii m-am informat asupra baltii si mi se pare normal ca toti pescarii sa isi actualizeze mesajele pe forum dupa fiecare partida de pescuit ca sa afle si alti pescari peripetiile lor, de aceea suntem un club. si ca sa nu mai zici ca fac reclama incercati cu totii valea vasiei si fir intins pt toata lumea oriunde v-ati duce. :D
Michael says-daca mai vad vreun mesaj cu majuscule sau bolduit, va fi sters!

garonel
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 06 Apr 2008, 10:13

unde e valea vlasiei?

Mesaj de garonel » 06 Apr 2008, 10:31

sebastiano scrie:
cristi.v scrie:Aceeasi fraza este si pe un alt forum, ca raspuns la un topic deshis in 2005! Reclama mascata sau pe fata?
Macar zi cum se numeste balta aia "super populata cu toate speciile de rapitor" :lol:
habar nu am dar asa zicea un localnic cand am fost dar nu stiu daca o deschide anul acesta pt pescari nu as avea de ce sa ii fac publicitate ,sunt doar un pescar care incearca sa aiba partide de pescuit cu satisfactii ca si voi,dar pate ma insel in legatura cu valea vlasiei poate am fost intr-o perioada nefericita,primavara,o sa incerc la vara,poate din cauza depunerii icrelor nu a tras. :roll: ,da am mai postat si pe alt forum pt ca inainte de a pleca pe balta tot dupa aceste opinii m-am informat asupra baltii si mi se pare normal ca toti pescarii sa isi actualizeze mesajele pe forum dupa fiecare partida de pescuit ca sa afle si alti pescari peripetiile lor, de aceea suntem un club. si ca sa nu mai zici ca fac reclama incercati cu totii valea vasiei si fir intins pt toata lumea oriunde v-ati duce. :D
Michael says-garonel a vrut sa zica ceva aici? sau doar se joaca de-a citatul?

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 06 Apr 2008, 23:49

A fost un amic de al meu acum o saptamana pe Moara Vlasiei, dar pe lacul ala unde costa 60 lei pe zi si esti obligat sa eliberezi orice p[rinzi! Vremea era friguoasa asa ca doar cativa carasi a luat, si pe toata balta s-a luat vreo 2 crapi, de maxim 4 kg! Desi in lac se zice ca sunt si de 10!
Dar sunt sigur ca poti insela vigilenta paznicilor mai ales ca nu au curjul sa te verifice in portbagaj cand pleci. Daca prinzi crap pana sa se lumineze de ziua il poti baga repede in porbagaj si...la revedere! Cu smecherii aia (ca altfel cum pot sa le zic...dai 60 lei si nu ai voie si tu de o saramura...) nu poti iesi la capat decat daca esti jmecher si jumate! :lol:

Scrie răspuns