locuri de stiuca

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 23 Dec 2004, 22:41

Adelin(Arad) scrie:Vreti stiuca oameni buni?! Mergeti la Vinga si intrebati de balta primarului, caci omul are f multa si vrea sa scape de ea.Vorbesc serios, la taranii care dovedesc cu probe ca au cateva victime le da si o stampla de tuica.Omu e clar sarit de pe fix, dar e problema lui daca vrea sa scape de stiuca. Sunt buc de la.. pana la .. deci nu-s stante de 400gr.Balta arata f fain. 8)
Hai Adeline, tu lansezi voblere si aici pe lista,poate pica un avat cu numar de TM in ancora !!! :wink:
Pai ne trimiti in gura pushtii Bulgarului de la Vinga ,si ne mai da si un shtamp de tzuika daca exterminam shtiucile din zona. 8)
:lol: nu e paescareasca?sigur nu vrei sa saturi de peshte pe ashtia din TM care am secat Muresul pe alocuri ?
Auzisem eu ca trebuie sa fii mai suspicios decat un clean cu RedFighter-shii da' n-am crezut pana acum.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Joke ! Just kidding!
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 24 Dec 2004, 01:27

@Mugurstefan -Chiar ca suna a bascalie, acum cand recitesc vad ca miroase a vrajala, dar sa sti ca am un coleg de servici din Vinga, care e cu sila pe mine sa ma duc la balta primarului. Omul nu intelege de ce nu vreau sa merg, ca el prinde de fiecare data si nu minte ca e un baiat cu mult bun simt.
Balta e in sat, nu arata deloc salbatic, e privata si pe deasupra mai e si a primarului. Ce sa mai vorbim de razboiul declarat stiucilor...Daca pt localnici locul e o binecuvantare, pt mine nu prezinta interes si nu mi-ar place nici daca ar ramane ultimul loc de stiuca din zona. :wink:

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 24 Dec 2004, 09:07

Balta e in sat, nu arata deloc salbatic, e privata si pe deasupra mai e si a primarului. Ce sa mai vorbim de razboiul declarat stiucilor...Daca pt localnici locul e o binecuvantare, pt mine nu prezinta interes si nu mi-ar place nici daca ar ramane ultimul loc de stiuca din zona. :wink:[/quote]

@adelin,
Nici mie nu-mi place , ca nu e salbatica si e in sat! Si nici mare nu prea e ca sa te dai cu barca !
Dar cred ca macar o data am sa o incerc. :)
Multzam de info ,si ma bucur ca nu te-ai "atacat" ! :wink:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 24 Dec 2004, 09:57

Si cum spuneam mai demult, iata se adevereste. Conteaza ceea ce vrei sa exprimi (mesajul) alfel poate suna a bascalie ca in cazul de mai sus sau ... :D

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 24 Dec 2004, 16:13

Opre.Ovidiu scrie:Si cum spuneam mai demult, iata se adevereste. Conteaza ceea ce vrei sa exprimi (mesajul) alfel poate suna a bascalie ca in cazul de mai sus sau ... :D
.... :?: ... :!: ... :shock:

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 29 Dec 2004, 09:29

@Adelin: Fiecare se exprima cum poate. No, daca tu nu mai poti decat prin semne ce sa-i faci. :D
... :?: ... :!: ... :shock: :arrow: baga si asta, "citeaza"

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 30 Dec 2004, 23:57

Opre.Ovidiu scrie:@Adelin: Fiecare se exprima cum poate. No, daca tu nu mai poti decat prin semne ce sa-i faci. :D
... :?: ... :!: ... :shock: :arrow: baga si asta, "citeaza"
:|
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 03 Ian 2005, 08:57

Mugurstefan scrie:[Mi s-a intamplat odata sa pescuiesc intr-un loc, unde au venit vreo 8 persoane cu plasa. Le-am zis: << Mai fratilor, dau si eu aicea la peste>> si mi-a raspuns unul: << Ce **** mea vrei ma, ca vin si te tai>>
In cazul asta, condamnati-ma, dar, sa nu le rupi oasele cand dai de ei singuri? Indiferent unde ii vezi....
De unde era sa stiu ca esti tu ? :lol: daca uiti sa spui parola :lol:
:arrow:[/quote]

Ahaaaaa... deci dumneata erai :D
Hmmm... din Timisoara in Buzau (unde s-a intamplat) cam multa distanta

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 03 Ian 2005, 09:22

[Ahaaaaa... deci dumneata erai :D
Hmmm... din Timisoara in Buzau (unde s-a intamplat) cam multa distanta[/quote]

Faceam si eu haz de necaz ! :roll:
dar nu e imposibil sa pescuiesc si pe Buzau,ca anul asta poate incerc si pe mai multe rauri , daca o sa-mi permit,sa vad cum e si pe alte ape.
cat mai multe partide de pescuit reusite pe 2005 va urez! :wink:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 11 Ian 2005, 09:11

Adelin(Arad) scrie:Vreti stiuca oameni buni?! Mergeti la Vinga si intrebati de balta primarului, caci omul are f multa si vrea sa scape de ea.Vorbesc serios, la taranii care dovedesc cu probe ca au cateva victime le da si o stampla de tuica.Omu e clar sarit de pe fix, dar e problema lui daca vrea sa scape de stiuca. Sunt buc de la.. pana la .. deci nu-s stante de 400gr.Balta arata f fain. 8)
Am trecut sambata, 08.01.2005 pe la balta cu pricina. Erau pe putin 10 pescari, unii dadeau la viu, altii la rotative. Mai erau bagate si 4 plase!!!
NIMIC, nici in carlige nici in plase!!!
Zicea unu` ca s-au prins in toamna 2004 aprox. 140 bucati stiuca acolo. Oare sa se fi terminat? :?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Scrie răspuns