Locuri de pescuit pastrav - Sfaturi - Incepator

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
danserb
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 30 Mai 2016, 18:37

Locuri de pescuit pastrav - Sfaturi - Incepator

Mesaj de danserb » 30 Mai 2016, 19:17

Buna tuturor !

Tocmai am devenit pentru prima data pescar cu "acte" in regula, dupa o lunga perioada de timp ( mergeam cu unchiul meu pe Mures pe la 10-12 ani la somn). Dintr-o data am devenit obsedat de pescuit, mai exact la spinning. Ei bine, vreau sa incep cercetarile si sa gasesc locuri pe care nu le-am mai vizitat, in primul rand frumoase dar si cu peste. :D

Aici am nevoie de ajutorul vostru. Sunt constient ca experienta ( o caruta de ani, la unii ) conteaza si e nevoie de mult timp pentru a gasii locurile propice pentru pescuitul la pastrav, tocmai de aceea scpul acestui post nu este pentru a afla locuri de pescuit ci mai degraba pentru a afla in ce zone are sens sa incerc. Am tot vazut diferite persoane care spun: acolo nu mai este pastrav, acolo i-au nenorocit etc.

Tot ce-mi doresc, este sa-mi oferiti un sfat, cu drag, despre zone in care as putea incepe sa cercetez, de preferinta in Muntii Apuseni (fiind mai aproape de Cluj, orasul in care locuiesc) :D

Multumesc mult, numai bine !

eu
senior
senior
Mesaje: 358
Membru din: 14 Dec 2004, 13:04
Localitate: Cluj

Re: Sfaturi - Incepator

Mesaj de eu » 30 Mai 2016, 20:54

Ca idee, arunca o privire la rubrica locuri de pescuit. (vezi ce vesti mai aduce Belisul, de exemplu)
:respekt:
Multa lume, putini oameni...

Shoboo
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 11 Mar 2010, 18:13
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Locuri de pescuit pastrav - Sfaturi - Incepator

Mesaj de Shoboo » 31 Mai 2016, 13:00

Nu o sa iti spuna nimeni pe forum locuri unde este pastrav.
Te uiti pe harta, vezi ce zone ti-s accesibile si incepi sa le iei la pas pana dai de pastrav.
Eu asa fac. Si o sa vezi ca gasesti pastrav daca ai timp. :)
"Pescuitul e cel mai frumos sport, pestele e doar bonus."

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Re: Locuri de pescuit pastrav - Sfaturi - Incepator

Mesaj de danone » 08 Iun 2016, 07:37

Daca vrei pastrav poti sa arunci o privire pe filmele lui Pavaloiu ,"Natura si aventura". Le gasesti pe net.

Scrie răspuns