locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipova?

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipo

Mesaj de johnnybravo » 01 Iun 2018, 21:37

locurile de pescuit reprezinta un subiect sensibil avand in vedere cresterea numarului de pescari si mai mult a familiarizarii acestora cu utilizarea internetului.
am ajuns sa trebuiasca sa merg la pescuit in timpul saptamanii sa pot pescui linistit pe locuri ce le stiam cu circuit inchis.
daca vrei sa aflii locuri sau informatii, mergi la fata locului, discuta cu pescarii direct, pe net vei primi informatii cel mult in privat

eu am renuntat la pescuitul pe Mures de cca 2 ani

balluba22
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 217
Membru din: 07 Mai 2013, 20:04

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipo

Mesaj de balluba22 » 04 Mar 2020, 06:21

johnnybravo scrie:
01 Iun 2018, 21:37

eu am renuntat la pescuitul pe Mures de cca 2 ani
de ce? chiar ma mir ca in 7 ani de cand e postul nu dau astia ma din casa:)) daca vreodata vi la Mures da-mi un mesaj privat cu cateva zile inainte sa vi aici si mergem impreuna. secretosi aradenii mei:)) hai fire intinse

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipova?

Mesaj de johnnybravo » 04 Mar 2020, 22:44

Nu ai idee ce afectat a fost o cunostinta (aradean) ca am indraznit sa-l intreb de un loc ce-l vazusem intr-un filmulet :)
Am in schimb doua persoane in Arad care mi-au mai dat informatii, unul din ei chiar m-a dus cam pe toate locurile "clasice" din zona.... Dar, am renuntat sa mai merg pe Mures pentru ca rata gherlelor e fost mare comparativ cu Dunarea unde prind cam de fiecare data :)
Iti multumesc pentru oferta, discutam in privat daca vin.

balluba22
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 217
Membru din: 07 Mai 2013, 20:04

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipova?

Mesaj de balluba22 » 07 Mar 2020, 07:40

johnnybravo scrie:
04 Mar 2020, 22:44
Nu ai idee ce afectat a fost o cunostinta (aradean) ca am indraznit sa-l intreb de un loc ce-l vazusem intr-un filmulet :)
Am in schimb doua persoane in Arad care mi-au mai dat informatii, unul din ei chiar m-a dus cam pe toate locurile "clasice" din zona.... Dar, am renuntat sa mai merg pe Mures pentru ca rata gherlelor e fost mare comparativ cu Dunarea unde prind cam de fiecare data :)
Iti multumesc pentru oferta, discutam in privat daca vin.
adevarat cu gherla... sa iei la spinning umbli de te ia dracii. in schimb am trecut pe clonc de anul trecut si s-a schimbat radical situatia. nu stiu daca am avut 1 partida pe mures fara sa prind vreunul. :)

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipova?

Mesaj de johnnybravo » 07 Mar 2020, 09:11

Placerea unui somn la spinning face cat 10 la clonc din punctul meu de vedere.... inclusiv pt clonc prefer sa merg la Dunare, ai zone mari de bataie cu apa constant de adanca. Am vazut exemplare mari prinse pe Mures atat la clonc cat si la spinning, asta este singurul motiv pentru care ar mai prezenta interes intr-un viitor incert pe moment pt mine:)

mendezmar
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 13 Iun 2020, 01:39
Contact:

Re: locuri de pescuit la somn/salau pe mures in aval de Lipova?

Mesaj de mendezmar » 13 Iun 2020, 01:43

Caut la fel

Scrie răspuns