locuri de pescuit in apropiere de Buzau

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 14 Noi 2005, 16:07

Unde mergeti?? :)

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

ghgf

Mesaj de noname » 14 Noi 2005, 17:10

la pescuit :lol: :lol: :lol: glumeam ,.. ramane de vazut...

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Re: ghgf

Mesaj de paul » 14 Noi 2005, 20:20

gippa scrie:la pescuit :lol: :lol: :lol: glumeam ,.. ramane de vazut...
da, da :) Ma refeream daca aveti de gand sa mergeti pe garla (Buzau) sau pe ceva lacuri din imprejurime..

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

hjh

Mesaj de noname » 14 Noi 2005, 21:20

mergem pe garla,... poate om avea ceva noroc ... oricum o sa incrcam si la naturale...sa vedem cum e vremea si dc Alex vine sapt asta la Bz

Alex Chiorean
junior
junior
Mesaje: 75
Membru din: 17 Dec 2004, 10:43

Mesaj de Alex Chiorean » 15 Noi 2005, 09:12

Sunt in Buzau. Pana vineri la ora 11. Lunea viitoare ma intorc si raman 2 saptamani. Plec doar la doua saptamani cate un sfarsit de saptamana sa-mi vad familia...viata de constructor...

Avatar utilizator
daspinningmaster
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 291
Membru din: 30 Mar 2005, 15:17
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de daspinningmaster » 08 Dec 2005, 12:38

ati mai ajuns pana la urma pe garla?
Fire zmucite!

Alex Chiorean
junior
junior
Mesaje: 75
Membru din: 17 Dec 2004, 10:43

Mesaj de Alex Chiorean » 09 Dec 2005, 09:51

N-am mai ajuns. Am vazut-o doar din masina...mare, tulbure...a ramas la anu' sa mergem.
O sa incercam si ceva lacuri din imprejurimi.

clptl
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 07 Aug 2009, 17:16
Localitate: europa de est

Mesaj de clptl » 21 Oct 2010, 19:01

salut tuturor, spuneti-mi va rog cateva locuri cu stiuca in jud. buzau.

kharloss
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 05 Dec 2013, 00:35
Contact:

Re: locuri de pescuit in apropiere de Buzau

Mesaj de kharloss » 05 Dec 2013, 01:06

Salutare, vad ca nu este foarte activ acest topic, as dori sa-l mai relansez putin, poate asa gasesc si ceva colegi cu care sa mai testez ceva zone din jurul Buzaului.
Sa revenim la oile ( a se citi pestii ) noastre :
Astfel un loc foarte bun pentru clean / scobar / mreana si cateodata si un caras - Pe raul Buzau este zona de la balastiera lafarge Vadu Pasii - la tuburi cat si zonele apropiate.
Dezavantaj - circulatie destul de intensa - zgomot / praf / aglomeratie in weekend cel putin.
Avantaje - prea mari nu sunt, dar sunt momente cand poti sa prinzi destul de mult fata de alte locuri. Eu am prins cateodata si 30 / 40 de bucati pe zi. Dar in general mici - pana in 20 cm. unul singul la 40 cm in ultimele 6 luni. In general la 2 3 zile dupa ploaie, dar nu e neaparat o regula, e o statistica pentru ultimele 6 luni - de cand m-am si apucat de pescuit ( la modul documentat) .

O alta zona destul de populata este la podul inchis de la iesirea din Buzau spre Vadu Pasii, la aprox. 2 km de zona de mai sus, este o locatie la 100 m de pod, unde apa este destul de mare si lina.
Avantaj - driluri constant - pesti relativ mici - eu am avut succes la mreana in acea zona - nimic spectaculos - max 200 gr / buc. Dar drillul la mreana e foarte antrenant, nici nu ma gandesc cum ar fi ceva la peste 2 kg.
O alta zona- dar eu nu am prins nimic in ziua aia - Valea Lupului - destul de departe de buzau totusi.
Lasam lista deschisa.
In alta ordine de idei, daca e careva amator de pescuit in conditii grele - adica chiar si acum in decembrie - eu sunt deschis la o partida - chiar si in timpul saptamanii.
Fir intins.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: locuri de pescuit in apropiere de Buzau

Mesaj de DEM » 05 Dec 2013, 17:14

De cand sa deschis topicul,nu cred ca mai este peste in Buzau(sau este dar,prea mic,ceea mai ramas) :respekt:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Scrie răspuns