Liviu Mihaiu noul guvernator al Deltei?

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Liviu Mihaiu noul guvernator al Deltei?

Mesaj de pensionaru » 19 Sep 2008, 08:55

Ce parere aveti despre numirea lui Liviu Mihaiu guvernatorul deltei la sfarsit de mandat al lui Tariceanu?
"Cand vulturii sunt tacuti,papagalii incep sa trancaneasca"

muffintop
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 22 Mar 2005, 23:50
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de muffintop » 19 Sep 2008, 09:56

eu cred ca sunt 2 variante:
1. omul e cu 2 fetze si cea de ecologist va disparea odata cu aceasta numire si va vedea foarte bine de interesele lui vantu in zona, sau
2. omul chiar tine la delta si va pune biciul la treaba in zona, sa scapam si noi de miile de braconieri si sutele de tone de peste scoase "pe sub mana" din delta.

as fi mai mutl decat fericit sa fie varianta 2, desi cred ca are putine sanse...


sa traim
get a job and xxx more -- www.ejobs.ro

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 19 Sep 2008, 11:07

eu cred ca e o treaba buna!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
CipU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 155
Membru din: 10 Aug 2004, 18:56
Localitate: Iasi

Mesaj de CipU » 19 Sep 2008, 11:09

Sper in varianta 2
Poate vine timpul in care banii deltei sa provina doar din turism ecologic si pescuit & vanatoare practicate de amatori

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 19 Sep 2008, 12:09

ce sansa are cineva sa fie numit guvernator al deltei daca nu face parte din mafie? raspunsul vi-l dati voi...
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 736
Membru din: 14 Ian 2005, 14:51
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 19 Sep 2008, 12:15

corect! daca nu esti de-al lor nici o sansa. asa ca e clar ce interese va apara. sa nu ne lasam inselati de fatada de ecologist pe care o afiseaza.
The WORST day fishing is better than the BEST day working!

Avatar utilizator
CipU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 155
Membru din: 10 Aug 2004, 18:56
Localitate: Iasi

Mesaj de CipU » 19 Sep 2008, 12:21

in momentul cand ceva nu merge cum trebuie o modificare este bine venita.rezultatele o sa le vedem mai incolo

Bodnar
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 26 Ian 2007, 19:07
Localitate: Neamt
Contact:

Mesaj de Bodnar » 19 Sep 2008, 12:36

Ce sa spun despre aceasta persoana cu o vasta experienta in domeniu(a fost ziarist sau nu mai stiu eu ce). Lucrurile stau cam asa: Acest Mihaiu este bagat la inaintare de catre Sorin Ovidiu Vantu....si cred ca in curand o sa se duca pe garla toata Delta. La televizor o sa vedem pescari fugariti de cagulisti ca au bagat o plasa cu ochiuri prea mici si de fapt pestele o sa fie scos industrial fara sa se stie nimic. Daca era rau pe vremea cand Nastase avea toata Delta....acum o sa fie mai rau. O sa fie doi VAMPIRI: Nastase si cu Vantu....si ce goliciune o sa fie in cativa ani.
Aranjamentul intre PSD si PNL e tot mai evident. Cica Tariceanu a renuntat la omul lui de acolo...aiurea....Nastase i-si revine in drepturi si mafia se extinde....se unesc clanurile...poporul devine = 0. Nu ca as fi vre un Vadim :twisted: :twisted: :twisted:
As vrea sa fie o prohibitie la BRACONIERI....sa-nceapa ASTAZI.....si sa tina pana IERI...

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 19 Sep 2008, 13:03

eu l-am cunoscut si mi s-a parut super baiat. mai ales prin faptul ca gandeste "modern", daca pot sa zic asa. ce-o sa vrea/poata sa faca, ramane de vazut.

ieri la carrefour iar am vazut marlite si pesti din mai multe specii sub dimensiunea legala. in alte dati am vazut chiar si lin la vanzare. iar la giurgeni la pod am vazut tot anul asta cum se vindeau pe strada morun (sau cega?), in timp ce o masina de politie cu doua persoane in echipaj era ocupata sa-l amendeze pe un tip care uitase sa-si aprinda farurile (ziua).

ma indoiesc ca un om poa' sa schimbe mare lucru in tara asta, oricine ar fi.

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 19 Sep 2008, 13:10

melculbeat scrie:ce sansa are cineva sa fie numit guvernator al deltei daca nu face parte din mafie? raspunsul vi-l dati voi...
Se vor vedea schimbarile...il cunosc si stiu ce poate face,in fond nu mai conteaza cine ce si cum la pus acolo,dar daca isi pune in practica ideile lui schimbarile vor veni foarte curand.Rabdare avem ca suntem pescari.
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Scrie răspuns