Lacurile de la Mandra...

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Lacurile de la Mandra...

Mesaj de sorinB » 17 Apr 2007, 16:05

Salutare!! Are cineva vreo inf. despre lacurile de la Mandra (Butalau), se mai prinde ceva pe acolo? Mai e salau, si cat mai e taxa? Sambata vreau s-o tai incolo si n-as vrea sa iau teapa (nu c-ar fi prima). Mersi tare! Dau
o bere :bere:

Ps. NickY, nu stii pe acolo is porumbei? :lol: :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Apr 2007, 16:10

In magazinul lui Gabi de pe M. Viteazul gasesti informatii despre taxa, conditii de pescuit, etc
Din ce imi aduc aminte, atat lacurile de la Sacel cat si cele de la Mandra sunt administrate de aceeai firma.
Daca afli mai multe, zi-ne si noua.
Iti mut topicul la locuri de pescuit

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 17 Apr 2007, 20:29

E foarte buna mutarea, trebuia sa ma gandesc eu de la inceput :datz:
Duminica aveti "stiri de la Mandra". Mersi Tavi, ai o :bere: de la mine.
Cand ne vedem, se rezolva.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 22 Apr 2007, 21:54

Mai fratilor, am fost ieri la Mandra pe Butalau si n-am prins. Am dat cu 2 bete dupa salau, la stationar si nici o miscare. Nu am avut nici locu potrivit. Am facut un bat la pluta si am dat dupa carasei. Din astia am prins o gramada (vreo 5kg) numai buni de conserva. In schimb a fost full de pescari, unu langa altu pe toate partile. N-am auzit sa se prinda ceva mai insemnat, in afara de crapceni de 1-1,5 kg (ieri).
Taxa e de 25 lei pe zi si daca ai 5-6 bete, nu te intreaba nimeni. Pe langa chitanta iti mai da si o foita cu un fel de regulament, ca ai voie cu 2 bete, ca nu-i voie pe noapte, ca poti sa retii 5 kg de peste, dar nu se respecta nici un punct. Ai voie sa pescuiesti in 3 lacuri: in Butalau, in 8 hectare, si in primul dupa Butalau, catre Toparcea.
Toate astea, pentru cei interesati, acum sa nu-mi sariti in cap ca asta-i site de rapitori si mai stiu eu ce... Numa' bine si c***t pe bete!

ps. Tavi ai dreptate, si Mandra si Sacel sint administrate de aceeasi firma

gili.scarlat
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 11 Iun 2007, 10:43

Sacel mandra

Mesaj de gili.scarlat » 26 Iun 2007, 13:31

Toate informatiile de care aveti nevoie le puteti gasi pe adresa
http://www.pescarsibiu.ro.

De-asemenea puteti sa acceasati forumul, galeria foto si chiar asteptam de la dvs. fotografii cu capturile obtinute pentru publicare.

Avatar utilizator
edi_curiosul
veteran
veteran
Mesaje: 2276
Membru din: 08 Mar 2007, 23:43
Contact:

Mesaj de edi_curiosul » 27 Iun 2007, 00:42

dar la Mandra de Fagarash se mai prinde ceva? shalau s-a prins acolo vreo data? ca lacurile par sa fie un bun habitat de shalau...

mpv1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iun 2007, 09:40

Mesaj de mpv1 » 04 Apr 2008, 12:38

:lol: vreau sa stiu si eu daca se pescuieste bine pe lacul dela mandra,sibiu, si cat costa taxa pe 24h si cat se retine peste,si ce peste este in lac si ce greutate au cele m-ai frumoase exemplare :shock:

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de kingofbeasts » 04 Apr 2008, 13:47

salut
informatii aici http://www.pescarsibiu.ro/contact.php
pentru informatii mai exacte da-le un telefon
respecte

Avatar utilizator
horiaignat
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 20 Ian 2006, 07:37
Localitate: SIBIU - Medias

Mesaj de horiaignat » 08 Apr 2008, 19:32

Se ia salau dar rar la pestisor. E nevoie de boarte de alea mici, ca la carasel si la rosioara nu a pus gura deloc anul asta. Informatia o am de vreo 10 zile de la un prieten. Nu stiu chiar acum cum mai e.
Toate bune

bobo sercaia
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 17 Apr 2008, 22:51
Localitate: fagaras

Mesaj de bobo sercaia » 18 Apr 2008, 15:37

edi_curiosul scrie:dar la Mandra de Fagarash se mai prinde ceva? shalau s-a prins acolo vreo data? ca lacurile par sa fie un bun habitat de shalau...
se prinde ,se prinde.e avat la greu,dar nu pe lacuri,pe Olt,care e foarte aproape.de clean nici nu mai vorbesc.salve

Scrie răspuns