Lacul Zetea din Harghita

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
ionut_brasov
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Aug 2005, 11:51
Localitate: Brasov

Lacul Zetea din Harghita

Mesaj de ionut_brasov » 28 Sep 2005, 13:44

Salut
Nu am gasit nimic despre acest lac pe forum. Poate cineva sa dea ceva detalii despre el? Ma intereseaza in mod special daca are pastrav.
Multumesc
Ionut

ionut_brasov
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Aug 2005, 11:51
Localitate: Brasov

Mesaj de ionut_brasov » 07 Oct 2005, 15:08

Chiar nimeni nu poate sa ne dea ceva detalii?
ionut

ccc
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 23 Ian 2006, 10:42
Localitate: medias

Mesaj de ccc » 16 Mai 2006, 13:09

salut ionut

ajung in weekend la zetea

ai aflat ceva?
ai ajuns la lac?

multumesc

Avatar utilizator
nuke
senior
senior
Mesaje: 437
Membru din: 16 Sep 2005, 09:38

Mesaj de nuke » 16 Mai 2006, 14:57

ionut_brasov scrie:Chiar nimeni nu poate sa ne dea ceva detalii?
ionut
Detalii ...dar vechi din pacate...2004.
Daca te intereseaza scrie-mi pe MP.

ionut_brasov
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Aug 2005, 11:51
Localitate: Brasov

Mesaj de ionut_brasov » 24 Mai 2006, 07:42

ccc scrie:salut ionut

ajung in weekend la zetea

ai aflat ceva?
ai ajuns la lac?

multumesc
Am fost anul trecut (vezi partea din articol). Inca ma mai intereseaza daca pastrav acolo. Si nu doar din legendele localnicilor ;)

ccc
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 23 Ian 2006, 10:42
Localitate: medias

Mesaj de ccc » 24 Mai 2006, 08:05

salut
am fost la zetea
nu stiu daca este pastrav
am prins doar clean

ionut_brasov
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Aug 2005, 11:51
Localitate: Brasov

Mesaj de ionut_brasov » 14 Aug 2007, 13:25

are cineva ceva noutati despre lac?

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 14 Aug 2007, 14:40

Ce vreti sa stiti despre lacul zetea ? A fost golit aproape in totalitate ca sa schimbe niste turbine . Acum se umple , nivelul apei a ajuns aproape de normal . Pestii sunt cleanul , obletele , carasul , ceva salau marunt si porcusor ( gobio gobio ) . Pastrav foarte rar primavara in coada lacului dar nu frecvent . Este frumos ca peisaj , din coada lacului pe stanga este tarnava mare care mai are pastrav si clean si pe partea dreapta este paraul Sicasau care are pastrav . Sa nu va asteptati la capturi mari pe paraie pentru ca media pastravului e undeva la 18-20 cm. Clean este foarte mult , dar aduceti-va barci ca de pe mal nu prea se poate . Apartine de romsilva , are regim de ape de munte si eventual vi se elibereaza bon de zi pe loc . Daca va mai intereseaza ceva scrieti ;) si va ajut cu placere .

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 14 Aug 2007, 14:42

Ce vreti sa stiti despre lacul zetea ? A fost golit aproape in totalitate ca sa schimbe niste turbine . Acum se umple , nivelul apei a ajuns aproape de normal . Pestii sunt cleanul , obletele , carasul , ceva salau marunt si porcusor ( gobio gobio ) . Pastrav foarte rar primavara in coada lacului dar nu frecvent . Este frumos ca peisaj , din coada lacului pe stanga este tarnava mare care mai are pastrav si clean si pe partea dreapta este paraul Sicasau care are pastrav . Sa nu va asteptati la capturi mari pe paraie pentru ca media pastravului e undeva la 18-20 cm. Clean este foarte mult , dar aduceti-va barci ca de pe mal nu prea se poate . Apartine de romsilva , are regim de ape de munte si eventual vi se elibereaza bon de zi pe loc . Daca va mai intereseaza ceva scrieti ;) si va ajut cu placere .

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 14 Aug 2007, 14:46

Ce vreti sa stiti despre lacul zetea ? A fost golit aproape in totalitate ca sa schimbe niste turbine . Acum se umple , nivelul apei a ajuns aproape de normal . Pestii sunt cleanul , obletele , carasul , ceva salau marunt si porcusor ( gobio gobio ) . Pastrav foarte rar primavara in coada lacului dar nu frecvent . Este frumos ca peisaj , din coada lacului pe stanga este tarnava mare care mai are pastrav si clean si pe partea dreapta este paraul Sicasau care are pastrav . Sa nu va asteptati la capturi mari pe paraie pentru ca media pastravului e undeva la 18-20 cm. Clean este foarte mult , dar aduceti-va barci ca de pe mal nu prea se poate . Apartine de romsilva , are regim de ape de munte si eventual vi se elibereaza bon de zi pe loc . Daca va mai intereseaza ceva scrieti ;) si va ajut cu placere .

Scrie răspuns