Lacul Vacaresti din Bucuresti

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
CatalinBerceni
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 29 Mar 2014, 09:12

Lacul Vacaresti din Bucuresti

Mesaj de CatalinBerceni » 29 Mar 2014, 13:12

S-a incumetat cineva sa mearga anul acesta pe Vacaresti, se poate pescui cu permisul ANPA ? Daca vrea cineva sa mearga astept privat . Fir intins :respekt:

Avatar utilizator
RAFYYY91
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 16 Ian 2008, 12:16
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Lacul Vacaresti din Bucuresti

Mesaj de RAFYYY91 » 30 Mar 2014, 12:48

Nu cred ca a mai rams mare lucru de prins p-acolo, s-au cam dus zilele cu marlite multe si nervoase, in ultimii 3 ani cred ca am fost de vreo 10-15 ori pe acolo si de fiecare data n-am avut nici macar un atac... inainte era frumos, acolo am prins primele stiuci si m-am intaratat si mai tare pe spinning, acum e doar o umbra din ce a fost :(

Avatar utilizator
CatalinBerceni
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 29 Mar 2014, 09:12

Re: Lacul Vacaresti din Bucuresti

Mesaj de CatalinBerceni » 31 Mar 2014, 18:42

RAFYYY91 scrie:Nu cred ca a mai rams mare lucru de prins p-acolo, s-au cam dus zilele cu marlite multe si nervoase, in ultimii 3 ani cred ca am fost de vreo 10-15 ori pe acolo si de fiecare data n-am avut nici macar un atac... inainte era frumos, acolo am prins primele stiuci si m-am intaratat si mai tare pe spinning, acum e doar o umbra din ce a fost :(

Multumesc de raspuns, acolo mi-am inceput si eu "cariera" de pescar, de la 5 ani, alte vremuri . Acuma nu m-am dus, desi stau aproape din cauza tiganilor care stau acolo . Am fost pe Neajlov in schimb, am sa impartasesc detalii despre partida in alt topic

Avatar utilizator
VicToR .
veteran
veteran
Mesaje: 875
Membru din: 19 Mai 2011, 11:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Vacaresti din Bucuresti

Mesaj de VicToR . » 28 Apr 2020, 09:51

Vad ca n-a mai scris nimeni din 2014 aici :)) asadar am fost ieri la alergat si vegetatia si-a revenit complet dupa acel incendiu, peisajele sunt de exceptie, ca si pescar tremuram tot aseara, sunt niste zone cu stiuca de te doare mintea , apa super curata, dar sper sa ramana REZERVATIE NATURALA "para siempre" , macar acolo sa fie stiuci de dimensiuni mari, in Delta Dunarii deja sunt legende :)))
Va las o serie de fotografii :D

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Pescuitul este interzis! Enjoy
!!!!!!! C&R FISHING !!!!!!!!
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Lacul Vacaresti din Bucuresti

Mesaj de johnnybravo » 28 Apr 2020, 17:25

foarte frumos...avem si noi in Banat zone/balti pe Dunare cu peisaje ca in delta dar sunt protejate pentru pasarile ce traiesc acolo...

Scrie răspuns