Lacul Snagov

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Lacul Snagov

Mesaj de rcorbu » 18 Apr 2017, 16:04

Spre surprinderea mea de la ultima postare personala nu am mai vazut activitate in zona hotel Mirage, in ju de ora 17.
Da sa vedem prin Mai cand se mai incalzeste si vremea este mai frumoasa.

albatrin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 03 Mai 2007, 11:57

Re: Lacul Snagov

Mesaj de albatrin » 19 Apr 2017, 08:22

rcorbu scrie:Spre surprinderea mea de la ultima postare personala nu am mai vazut activitate in zona hotel Mirage, in ju de ora 17.
Da sa vedem prin Mai cand se mai incalzeste si vremea este mai frumoasa.
Pescarii "corecţi" au prins curaj şi ne sesizează orice abatere de la lege iar colaborarea Clubului Snagov-APC21 cu Poliţia Transporturi este excelentă, răspunsul la o sesizare fiind de cel mult o jumatate de oră.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

adrianc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 258
Membru din: 09 Aug 2006, 12:00
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lacul Snagov

Mesaj de adrianc » 19 Apr 2017, 21:04

Intotdeauna exista speranta, trebuie doar sa depasim durerea in c*r si sa luam la rost babuinii care s-au obisnuit cu ideea ca garla e a nimanui si o pot abuza dupa cum le vine.
Sunt cateva modele - APC21, CRE Bacau si altele - pe care le-as vrea urmate mai cu spor.

Respect!

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Lacul Snagov

Mesaj de rcorbu » 21 Mai 2017, 13:20

Cine poate sa-mi dea o informative referitoare la zona unde drumul care face stanga ?
Este amplasat semnul de stop,dar sub ele este unul care interzice si accesul persoanelor si desigu aotu .
As vrea asa stiu despre ce este vorba pentru a nu avea ceva discutii cu ceva autoritati locale.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Lacul Snagov

Mesaj de rcorbu » 21 Mai 2017, 16:13

Vad ca nu a luat intregul comentariu, si ca urmare adaug detalii:
Din DN1- benzinaria Petrom - Ciolpani se face, venind dinspre Bucuresti, la dreapta drumul care intra in padurea Snagov.
Dupa cativa Km drumul de face in 3, unul la dreapta duce la Club Marina Port si Strand, altul inainte duce la El Capitain si unul la stanga care are semen de acces auto si pietonal interzis.
As vrea sa stiu ce este cu drumul interzis pentru ca din curiozitate sau in cautate de in loc de pescuit bun sa nu am problem cu niscaiva autoritati ?

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Lacul Snagov

Mesaj de viorel. » 24 Mai 2017, 10:25

Este drumul care merge spre Palatul Snagov, obiectiv pazit de jandarmerie
Nu ai unde pescui acolo
pescar particular

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Lacul Snagov

Mesaj de rcorbu » 31 Mai 2017, 14:40

Vazusem un loc bun, un pic mai greu accesibil, tocmai dupa semnulde STOP si m-am gandit sa cer ceva informatii inainte sa ma avant !

Avatar utilizator
nuke
senior
senior
Mesaje: 437
Membru din: 16 Sep 2005, 09:38

Re: Lacul Snagov

Mesaj de nuke » 22 Iun 2017, 09:18

Puteti ajunge la Palatul Snagov si implicit la lac prin Silistea Snagovului.Mereti pe DN1 si faceti la dreapta la iesirea din Ciolpani.
Apoi iarasi dreapta la intrarea in Silistea Snagovului.
Am vazut lume pescuind la varga la podul de langa palat.
Un loc bun de pescuit dar din pacate vanat de braconieri este vis-a-vis de El Capitain,la marginea lotusilor,pe celalalt mal(Snaov-sat).Trebuie barca.
Se poate incerca si pe fundul apei cu un jig-doua dar si la varga printre lotusi.
Biban,salau,platica,babusca,cam astea ar fi.
Ancorati-va bine,lacul are un mic curent acolo dar trec si tzoparlanii cu salupe de ocean.
Mai puteti ajunge la lotusii cu pricina si mergand prin Snagov Sat(ajungeti pe autostrada in fix 10 min) iar inainte de biserica faceti stanga si coborati cca 60 m la un ponton comunal din sat.
Batranii satului ii spuneau "Vadu'Cailor" pt acolo ii spalau si ii tzesalau pe caluti.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Lacul Snagov

Mesaj de ANDREI RIGA » 13 Noi 2017, 22:00

Am fost duminica sa dau si eu o tura cu barca pe Snagov si am incercat sa o bag pe la Astoria. Am constatat cu tristete/nervi ca administratia complexului a inchis accesul catre parcarea de langa ponton.
Stiti daca exista totusi o modalitate pentru a folosi planul lor inclinat ? O taxa , o vorba buna, ceva ?
Fiind taerziu , duminica m-am intors pe calcaie si am plecat repede sa o bag prin sat, unde m-am chinuit ca un sisif din cauza pantei foarte mici a planului.
Multumesc anticipat

albatrin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 03 Mai 2007, 11:57

Re: Lacul Snagov

Mesaj de albatrin » 15 Noi 2017, 11:31

ANDREI RIGA scrie:Am fost duminica sa dau si eu o tura cu barca pe Snagov si am incercat sa o bag pe la Astoria. Am constatat cu tristete/nervi ca administratia complexului a inchis accesul catre parcarea de langa ponton.
Stiti daca exista totusi o modalitate pentru a folosi planul lor inclinat ? O taxa , o vorba buna, ceva ?
Fiind taerziu , duminica m-am intors pe calcaie si am plecat repede sa o bag prin sat, unde m-am chinuit ca un sisif din cauza pantei foarte mici a planului.
Multumesc anticipat
Andrei,
De câte ori ajungi la Astoria opreşte întâi la hotel şi caută personalul de acolo, cu o taxă, vorbă bună, ceva, trebuie s-o rezolvi !!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

Scrie răspuns