Lacul Oasa

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
informer
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 02 Oct 2005, 22:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de informer » 24 Aug 2010, 21:34

Fario_nebunu scrie:Tavi, iar te pui in solda RNP? :lol: Nu are nevoie decat de permis ANPA, restul e gargara made in...RNP. Oricum cu permis ANPA nu poti fi amendat de nimeni.
Vazand ce bine merge la Oasa m-am hotarat sa merg la Belis :lol: ... da` nu asta vroiam sa spun de fapt ci ca sunand acolo pe cineva de la "silvic" sa intreb cu ce-i voie sa ma dau pe lac, mi-a specificat ca-i nevoie sa platesc la ei o taxa de ~30RON/zi pentru pescuit, egal ca am permisu` ANPA... asta legat de ce zicea nebunu` de Fario :lol: .
Sa testez a cui barca mere mai tare? :lol:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 26 Aug 2010, 15:49

Idiotii de RNP-isti care chipurile pazesc Raul Mare din Retezat de braconieri (in 3 ani am avut vreo 20 de partide acolo si nici un control...) au inceput sa taie chitante de o zi contra 25 lei sau pe 3 zile contra a 50 lei atentie FARA sa mai ceara sa vada permisul ANPA!!! Deci ilegalitate 100%! Bonul lor de o zi e egal cu zero daca vine un control adevarat adica inspector anpa plus jandarmi.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 26 Aug 2010, 16:14

Fario_nebunu scrie:Idiotii de RNP-isti care chipurile pazesc Raul Mare din Retezat de braconieri (in 3 ani am avut vreo 20 de partide acolo si nici un control...) au inceput sa taie chitante de o zi contra 25 lei sau pe 3 zile contra a 50 lei atentie FARA sa mai ceara sa vada permisul ANPA!!! Deci ilegalitate 100%! Bonul lor de o zi e egal cu zero daca vine un control adevarat adica inspector anpa plus jandarmi.
Tu ai perfecta dreptate , dar gresesti total ! Daca in trei ani n-ai vazut padurar sa controleze, cand ai vazut inspector ANPA si jandarmi ? :D

Mos Martin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 173
Membru din: 10 Ian 2007, 15:04
Localitate: JUD.HUNEDOARA
Contact:

Mesaj de Mos Martin » 27 Aug 2010, 07:22

Jandarmii se mai plimba cu atv-ul pe Riul Mare , ca deh, e aer curat si doar trebuie consumata benzina statului.

Avatar utilizator
informer
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 02 Oct 2005, 22:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de informer » 29 Aug 2010, 22:03

Candva o sa "realizam" probabil si noi ca AN-urile astea de fapt n-au nici o legatura cu lumea reala... is facute ca niste oameni tre` sa ia neaparat niste bani si n-au mai gasit posturi in institutiile deja existente... si nu mere asa :)... da` cine-s io oare sa emit judecati de "valoare" ... pescaru` dreq :lol: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

mariusz
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 140
Membru din: 30 Iul 2008, 15:54
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de mariusz » 14 Aug 2011, 18:30

Mai are cineva informatii proaspete despre lacul Oasa?In ce conditii se poate pescui?
Multumesc.

mariusz
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 140
Membru din: 30 Iul 2008, 15:54
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de mariusz » 14 Aug 2011, 21:52

Mi se pare ciudat ca nu exista nici o informatie de anul asta despre acest lac,mai ales ca am inteles ca s-a facut drumul.Nu am fost niciodata in zona si orice informatie pt.mine este foarte pretioasa.As dori sa fac o deplasare in zona saptamana viitoare si nu cunosc nimic despre acest lac.Raman dator celor care pot sa-mi ofere orice informatii despre zona de la caare pana la informatii despre acces in lac,taxe etc.Mentionez ca as dori sa pescuiesc din barca.
Multumesc.

Avatar utilizator
nicolaesebastian
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 09 Iul 2004, 07:32
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de nicolaesebastian » 14 Aug 2011, 21:54

am fost anul trecut

lacul ala e terminat;

10 ani nu mai dau pe acolo
Sportiv e pescarul care elibereaza toti pestii

mariusz
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 140
Membru din: 30 Iul 2008, 15:54
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de mariusz » 15 Aug 2011, 07:21

Multumesc pt.raspuns.Mai astept si alte pareri,mai ales ca zona am inteles ca e superba.

mariusz
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 140
Membru din: 30 Iul 2008, 15:54
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de mariusz » 17 Aug 2011, 11:51

Chiar nu a pescuitul nimeni anul acesta pe acest lac?

Scrie răspuns