Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de StefanG » 26 Apr 2014, 15:03

Daca vrei sa faci un lucru,se poate face fara sa-ti faci griji ca nu vei mai calca p-acolo. Se pot aranja lucruri,sunt sigur ca toata lumea intelege la ce ma refer. Nu trebuie decat sa vrem si sa fim suficienti care sa contribuim la bunul mers al lucrurilor,restul e can-can...

In fond si la urma e dreptul nostru ca si platitori de permise de pescuit sa avem unde si ce pescui. Tre' sa luam atitudine si sa iesim in strada. Altfel daca stam in spatele monitorului si citim postarile unui tinerel ca mine,probabil ne vom gandi : "ia uite la asta ce idei tampite are si unde-l duce mintea...n-au reusit altii sa faca nimic si vrea el sa reuseasca..". Si da,vreau! Vreau pentru mine si pentru restul pescarilor. Vreau pentru generatiile de pescari ce vor urma,pentru ca vreau sa se bucure si ei de ceea ce m-am bucurat eu.

Astea fiind spuse,sunt disponibil oricand si la orice ora sa particip la orice fel de actiune de starpire a braconierilor.
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de terrybill » 27 Apr 2014, 09:21

Propun altceva: hai sa vedem cati se aduna de pe forum intr-un topic de genul : Miscare Impotriva Braconajului (MIB :lol: ), ne punem numele acolo si evident participam la o adunare in Bucuresti (ca aici e focarul c m mare de "uscaturi"), dupa care luam atitudine. Altfel... e "blowing in the wind"...
O sa va rog, atunci cand initiaza cineva acest topic, sa-mi dati un link si mie pe privat, eu ma bag cu placere si putere. In ultimul timp, am intrat din ce in ce mai rar pe aici...
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de StefanG » 27 Apr 2014, 10:04

Am sa deschid eu un topic de genul.
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de StefanG » 27 Apr 2014, 10:17

terrybill scrie:Propun altceva: hai sa vedem cati se aduna de pe forum intr-un topic de genul : Miscare Impotriva Braconajului (MIB :lol: ), ne punem numele acolo si evident participam la o adunare in Bucuresti (ca aici e focarul c m mare de "uscaturi"), dupa care luam atitudine. Altfel... e "blowing in the wind"...
O sa va rog, atunci cand initiaza cineva acest topic, sa-mi dati un link si mie pe privat, eu ma bag cu placere si putere. In ultimul timp, am intrat din ce in ce mai rar pe aici...

Ai MP.
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de terrybill » 27 Apr 2014, 16:30

M-am bagat. Vbim and nr nostru trece de 100 :D De asemeni, da MP la toti prietenii tai sa intre sa o faca, daca au cohones :P
Traieste-ti visele, nu-ti visa trairile! ;)

DanAlexandru
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 22 Dec 2013, 10:25

Re: Lacul Morii

Mesaj de DanAlexandru » 29 Apr 2014, 18:27

Vreau si eu sa fiu prieten cu voi! :lol:

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de StefanG » 30 Apr 2014, 14:28

Daca esti din Bucuresti,te asteptam sa arunci un ochi aici :

http://www.rapitori.ro/forum/miscare-im ... 51-20.html
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Morii

Mesaj de T.Adrian » 04 Iun 2014, 09:13

Aseara, 7 bibanei in 30 de minute la twister. Sunt destul de mofturosi si greu de localizat. Alaltaieri erau in alta parte :)
Au fost activi doar in perioada in care am prins. In total am stat mai bine de o ora pe lac si am avut doar niste trasaturi anemice.

Imagine
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 16 Iun 2014, 16:34

Acum 2 zile am incercat dupa mult timp putin spinning din barcuta mea pe langa insula. 1 biban frumusel, un salau cam 1,5 kg scapat chiar in buza barcii,neintepat suficient plus 3...4 atacuri nefinalizate. Nu am mai vazut nici un plasar....revin in weekend.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Re: Lacul Morii

Mesaj de DidelPro » 17 Iun 2014, 06:02

Mihai,incearca seara pe la Pasteur. In rest, numai "criminali" cu parasute. Aproape ca ii regret pe "plasari", faceau putina ordine.
@t adrian, sti ca am doua miini stingi la "agregat", poate un telefon ar fi mai "bell". Nu am mai fost decit pe "baltoaca" in Dudu. cele bune

Scrie răspuns