Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 24 Noi 2009, 20:10

smmileyypescarul scrie:Am auzit ca pe lac sa pus taxa. Mi-a zis cineva ca au venit niste ciori si cer 30 RON. E adevarat?

merge bibanul?

de la cine ai auzit sa-i spui ca mananca kkcu linguroiu si nu mai aplecati fratilor urechea la toate prostiile-

ba sa pescuieste cu plase si deasta nu se prinde,ba macel pe canal la rosu cu stiuci curentate ba nu mananca ca este apa tulbure etc aveti dreptate intr-o singura privintano sa prindeti pestestand in fata calculatorului sau asteptand sa va spuna cineva unde si cand si daca sa- putea si cu ce sa dai ,
treceti si pescuiti ca mi sa urat sa prind singur peste

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 24 Noi 2009, 22:23

nu m-ar mira sa vina niste baieti sa proteasca lumea cu 30 de lei sub pretextul ca asta e taxa. in rest...sint convins ca nu a concesionat nimeni;)
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 27 Noi 2009, 13:45

melculbeat scrie:nu m-ar mira sa vina niste baieti sa proteasca lumea cu 30 de lei sub pretextul ca asta e taxa. in rest...sint convins ca nu a concesionat nimeni;)
Trebuie sunat la ANPA si intrebat clar daca au concesionat lacul si daca si cand s-a facut licitatia. Eu cred ca e abureala, ciorile alea meritau facute scafandri si data hrana la somni. :lol: :lol:

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 27 Noi 2009, 19:11

nu exista nicio taxa va asigur pescuiesc cel putin 2,5 h pe zi cine dracu sa vina sa zica ceva
astept ziua cand cineva va veni sa ceara taxa de mai bine de cativa ani binenteles legal ca altfel ...
apropo fario te astept la o copca sa-tiarat eu cum e cu marmusca si cu dandineta ca am vazut ca erai interesat
asta daca va fi gheata :roll:

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 28 Noi 2009, 00:25

Nightfishing inseamna ca esti mai indragostit de lacul asta ca mine si Didel :lol: daca dai zi de zi mai zii si tu ce mai e pe acolo....eu nu prea pot din cauza serviciului sa ajung asa des :cry: Anul asta e slab rau...anul trecut pe vremea asta il snopeam pe biban...acum :oops:

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 28 Noi 2009, 12:39

Fario_nebunu scrie:
melculbeat scrie:nu m-ar mira sa vina niste baieti sa proteasca lumea cu 30 de lei sub pretextul ca asta e taxa. in rest...sint convins ca nu a concesionat nimeni;)
Trebuie sunat la ANPA si intrebat clar daca au concesionat lacul si daca si cand s-a facut licitatia. Eu cred ca e abureala, ciorile alea meritau facute scafandri si data hrana la somni. :lol: :lol:
subscriu :evil:
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 28 Noi 2009, 16:11

Parca a inceput .....timid...sa dea in ele!Pe la insula si pe la pasteur....si c am
....pregatiti de iarna!
ps referitor la concesionare "nema"..apele ro. sunt barosanii!!!!!!!!!!!

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 28 Noi 2009, 22:31

ce sa zic ma mihai cand mi-ai spus cxa mananca la insula am fost am prins cateva zile si pe urma pauza,despre bibi nu iau decat rar dar pe 7-8 cm pe 3-5 cm nu mai dau demult
maine vreau sa ies sa dau otura de lac dimineatasi cand zic tura nu zic la figuratpoate ne vedem pe la insula,dupa program ar trebui sa ajung pe la11.30 dar daca nu ajung inseamna ca am avut un motiv intemeiat :lol:
incep pescuitul de la baraj, militari ,
rosu si ultima oprire insula
ce pot sa-ti mai spun -iesi frate la peste ca tre sa prinzi si tu ozi buna daca stai acasa sigur nu vei prinde :D

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Biban » 29 Noi 2009, 10:01

Care baraj? Cel de la Ciurel?

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 29 Noi 2009, 14:02

bibi mai este alt baraj si eu nu stiu :shock:

Scrie răspuns