Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 19 Apr 2009, 21:06

Am fost si eu azi pe lac la insula la un gratar si am avut cu mine si lanseta de spin. Am incercat cred ca 30 de naluci de diferite tipuri si nimic. La ce culori a dat si ce fel de plastice erau? Pe la insula sunt praguri si luam bine altadata...de aia :imbracati: bine de tot...acum pauza totala

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 23 Apr 2009, 16:21

Didele tii secret de pe lac? :lol: Inseamna ca l-ai rupt pe, peste :twisted:
Eu nu am mai ajuns zilele astea....

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 23 Apr 2009, 17:16

Ieri,(pe vintul ala, turbat )si astazi,a facut "servici",pe linga podul de la rosu,toate felurile de "zgirciuri"!Este "prohibitie",dar el este "gol",asa ca!!??

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 27 Apr 2009, 18:18

care ti-ai stricat inelul pe Lacul Morii da-mi m.p :lol:

nightfishing01
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 288
Membru din: 20 Noi 2008, 22:08

Mesaj de nightfishing01 » 27 Apr 2009, 18:21

Mihai Epcs scrie:Am fost si eu azi pe lac la insula la un gratar si am avut cu mine si lanseta de spin. Am incercat cred ca 30 de naluci de diferite tipuri si nimic. La ce culori a dat si ce fel de plastice erau? Pe la insula sunt praguri si luam bine altadata...de aia :imbracati: bine de tot...acum pauza totala
am prins la plastice descantate la Boboteaza,si tinand cont ca a fost si Izvorul Tamaduirii(il sparg si ii dau si la ficati) :wink: cat despre prohibitie a "varsat" demult

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 01 Mai 2009, 00:16

Salutari. Didele ceva noutati ai de pe lac? Nu am mai fost ca am iesit pe balti cu plata ca stiu ca nu prea merge pe lac.....astept vesti bune :)

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 01 Mai 2009, 08:57

Acalmie, aproape "totala",poate si din cauza bradisului care cu zilele calduroase care au fost a "erupt",poate si din cauza "baboiului"!
Am auzit ca acum 3-4 zile sa luat un "romanesc"de 3-4 oca la "zgirci","bulan"
spun eu,mai ales ca jigul era in gura!Din ce am vazut, cred ca peste 2-3 ani salaul va fi ca in vremurile bune!,adica "girla"!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 03 Mai 2009, 16:58

Salut. A mai fost cineva pe lac de curand? Didele nu a inceput carasul sa puna botu? Ma interesa maine o partida si as vrea sa incerc mai de dimineata...

adrianc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 258
Membru din: 09 Aug 2006, 12:00
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de adrianc » 10 Mai 2009, 14:38

Bai fratilor!

Oarecum legat de Lacul Morii, am vazut ieri pe Dambovita la podul din Regie 3 salai pe care ii estimez la MINIM 5 kg bucata. Pur si simplu m-am uitat minute bune la ei si nu imi vedea sa cred, ditamai dulapurile de salai pe Dambovita!! Apa fffff limpede, la suprafata fix pe mijloc statea un banc de-ala de vreo doua sute de carasi la kil de parca asteptau sa le arunci mancare de pe pod, si putin mai la adancm dedesubtul lor, 3 salai fara nici o greata pe ei! Voi ati mai vazut asa ceva?

Avatar utilizator
adrian25
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 29 Dec 2007, 08:21
Localitate: Bucuresti / Piatra Neamt

Mesaj de adrian25 » 10 Mai 2009, 16:36

carasi la kil am vazut anul trecut si acum 2 ani o gramada, salau mare nu am vazut, in schimb am vazut pe unu cu halaul, la pod la politehnica in fata la maxx, cum a luat un somn, repet SOMN, doar ca era mort, era deja albicios, doar ca era ff mare avea peste 1 metru iar capul era cat bordura de la pavajul ala de pe dambovita cine il stie, ala de beton de langa iarba, si asta cu somnul era acum 2 ani, inainte cred sa goleasca dambovita, orcum peste mare mai este, mai ales sub barajul din crangasi, dar ff putin, se prinde ocazional...............(ala care l-a prins e unul din crangasi cu halaul, care e toata ziua pe dambovita, si care prinde kg de albitura pe care il vinde ,indiferent de zi sau perioada a anului, el e pe undeva pe dambovita)
NU POTI ALEGE SA IMBATRANESTI SAU NU;
DAR POTI ALEGE SA EVOLUEZI

Scrie răspuns