Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
gabi androne
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 09 Iun 2008, 13:30
Localitate: Bucuresti

Mesaj de gabi androne » 05 Apr 2009, 23:32

Stie cineva ce regim au cele doua lacuri din coada Lacului Morii?

http://s631.photobucket.com/albums/uu31 ... lMorii.jpg

Am trecut azi pe acolo si erau o multime de pescari dar rezultate nu prea aveau. Ceva carasei mici si rosioare.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 06 Apr 2009, 05:26

Am inteles ca acum sunt ale primariei.Din auzite, se pregateau sa le astupe cind pretul era 150,acum free!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 06 Apr 2009, 06:21

Dar ai pe unde sa treci sau trebuie sa vii prin militari ca sa ajungi acolo pe balti?

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 06 Apr 2009, 06:51

Da, numai prin militari,dupa padurea rosu ,dreapta ,si ajungi la dig.Acolo se vad ,baltoacele.Au fost,plasuite la singe de administratori!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 06 Apr 2009, 17:17

Am fost pe lac vreo 2 ore si zero. Nici un tac. Am incercat toate twisterele din trusa si nimic. Nici la vobler nici la cicada macar. Parca nu mai e biban in lac. Se lua sabioara cat degetul la buldo.

Vlad S.
veteran
veteran
Mesaje: 1589
Membru din: 02 Apr 2008, 15:05
Localitate: Bucuresti

Lacul morii

Mesaj de Vlad S. » 06 Apr 2009, 18:57

Salutare. Vreau si eu sa stiu daca se poate intra pe lacul morii cu barca pneumatica. De curand am zburat de pe baneasa si am vazut lacul de sus. Am mai pescuit de pe mal pe lac dar fara prea mari satisfactii. Ceea ce am vazut din avion m-a facut sa ma gandesc la varianta cu barca.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 06 Apr 2009, 19:05

Salut. Se poate intra cu barca dar daca bate vantul cat de putin zici ca esti la mare :) Tre sa te ancorezi bine. In rest sunt sanse mai ales daca cunosti bine lacul :wink:

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 07 Apr 2009, 01:00

Mihai Epcs scrie:Am fost pe lac vreo 2 ore si zero. Nici un tac. Am incercat toate twisterele din trusa si nimic. Nici la vobler nici la cicada macar. Parca nu mai e biban in lac. Se lua sabioara cat degetul la buldo.
E bizar ce spui! Pe lac nu ai prins biban in schimb eu am dat ieri pe Dambovita pe la Podul Eroilor si am prins 4 bibani mici si mijlocii la twister! Adica nu musca in lac dar musca pe rau? Poate ca e mai calda apa in aval, cine stie! sa vezi cati bibani prind la rama sau viermus pensionarii care stau intre Opera si podul Izvor...zici ca e la concurs! :lol: Din cand in cand, unii prind si obleti, dar tre' sa ai carlig f mic. Clean nu am vazut dar e imposibil sa nu fie pe un rau ca Dambovita.

Avatar utilizator
blogpescuit.com
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Feb 2008, 17:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de blogpescuit.com » 07 Apr 2009, 14:03

Fario_nebunu scrie:
Mihai Epcs scrie:Am fost pe lac vreo 2 ore si zero. Nici un tac. Am incercat toate twisterele din trusa si nimic. Nici la vobler nici la cicada macar. Parca nu mai e biban in lac. Se lua sabioara cat degetul la buldo.
E bizar ce spui! Pe lac nu ai prins biban in schimb eu am dat ieri pe Dambovita pe la Podul Eroilor si am prins 4 bibani mici si mijlocii la twister! Adica nu musca in lac dar musca pe rau? Poate ca e mai calda apa in aval, cine stie! sa vezi cati bibani prind la rama sau viermus pensionarii care stau intre Opera si podul Izvor...zici ca e la concurs! :lol: Din cand in cand, unii prind si obleti, dar tre' sa ai carlig f mic. Clean nu am vazut dar e imposibil sa nu fie pe un rau ca Dambovita.

Gata ai revenit la normal. Pe vremuri ereai deacord cu braconieri :) . Acum vad ca practici pescuitul ca tot muritorul.

Ia zi pe dambovita le ce twister ai luat, culoare / lungime. In zona caminelor ai dat?

Fir!

Avatar utilizator
blogpescuit.com
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Feb 2008, 17:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de blogpescuit.com » 07 Apr 2009, 14:06

DidelPro scrie:Da, numai prin militari,dupa padurea rosu ,dreapta ,si ajungi la dig.Acolo se vad ,baltoacele.Au fost,plasuite la singe de administratori!

Dom Didel a-ti mai fost decurand pe lac? Musca ceva biban, salau ... Sau doar sabioara.


Fir!


Multumesc,

Scrie răspuns