Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 31 Mar 2009, 11:11

Salutari....sunt tare fericit fratilor. Azi in sfarsit au venit jandarmii pee lac si i-au saltat pe javrele care baga plase. Doamne Ajuta! Erau 2 dube mercedes vito pline cu jandarmi. Pestele eliberat...braconierii dosar penal...barca confiscata. Didele ai cunostinta de asta? Cred ca in urma repetatelor sesizari au venit jandarmii...Poate acum mai se potolesc nenorocitii...Fir intins :roll:

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 31 Mar 2009, 12:07

Mihai Epcs scrie:Salutari....sunt tare fericit fratilor. Azi in sfarsit au venit jandarmii pee lac si i-au saltat pe javrele care baga plase. Doamne Ajuta! Erau 2 dube mercedes vito pline cu jandarmi. Pestele eliberat...braconierii dosar penal...barca confiscata. Didele ai cunostinta de asta? Cred ca in urma repetatelor sesizari au venit jandarmii...Poate acum mai se potolesc nenorocitii...Fir intins :roll:
Un pas mic pentru jandarmerie, unul mare pentru pescari! :!:

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 31 Mar 2009, 12:13

feugen scrie:
Mihai Epcs scrie:Salutari....sunt tare fericit fratilor. Azi in sfarsit au venit jandarmii pee lac si i-au saltat pe javrele care baga plase. Doamne Ajuta! Erau 2 dube mercedes vito pline cu jandarmi. Pestele eliberat...braconierii dosar penal...barca confiscata. Didele ai cunostinta de asta? Cred ca in urma repetatelor sesizari au venit jandarmii...Poate acum mai se potolesc nenorocitii...Fir intins :roll:
Un pas mic pentru jandarmerie, unul mare pentru pescari! :!:
sa o tina tot asa poate pescuim si noi linistiti
bravo lor si celor care au organizat actiunea asta
:):) :respekt:

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 31 Mar 2009, 12:24

Dupa 2 (doi) ani, in sfirsit se va ocupa cineva de "ASTA"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cred ca dl. Bucs,face si lucruri bune,in urma unor apeluri concertate din toate partile.Am fost pe lac acum si am auzit "ce misto a fost"!DA!,au o mare bila, alba!
ps..........sa vedem(auzim )ce sa mai discutat astazi!...sper in lucruri "bune",
........dar....nu se stie!?

Avatar utilizator
pescardeclean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 176
Membru din: 25 Mar 2009, 14:52
Localitate: Oradea

Mesaj de pescardeclean » 31 Mar 2009, 12:27

eu zic sa ne bucuram si de lucrurile astea marunte.
Daca se prinde un singur braconier la plasa, voi va dati seama cati pesti raman la pescuit?

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 04 Apr 2009, 16:36

Salut. Didel a inceput carasul? Sau macar bibanul... ceva? Sa incalzit bine si ar trebui sa inceapa si aici.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 04 Apr 2009, 20:40

Vrei, dupa 2 zile cu soare sa inceapa!Abia au iesit albinele !Nimic,la rima bibi mic si ghigort!Si mai ales "MULTI",multi mai multi "braconieri!O minune tine o zi si atit!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 04 Apr 2009, 22:17

@mihai,chiar daca cistiga "rapiduletul" nu manca "bibanul",ala imbracat!,asa ca asteptam"provincia"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 05 Apr 2009, 15:52

Ma asteptam sa inceapa carasul macar daca nu umbla bibi aia mari ....ca asta toamna..ce dor imi e de ei :)

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 05 Apr 2009, 21:30

pescardeclean scrie:eu zic sa ne bucuram si de lucrurile astea marunte.
Daca se prinde un singur braconier la plasa, voi va dati seama cati pesti raman la pescuit?
E foarte bine ca i-au arestat pe aia cu plasele, sa ii bage la zdup sa ii tina companie lui Becali!
Si sa mai verifice si permisele, sa ii lase sa pescuiasca pe cei care au permise ANPA ca doar lacul Morii e apa publica. Nu zic bine?

Scrie răspuns