Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
butic
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 04 Apr 2008, 10:48
Localitate: Bucuresti

Mesaj de butic » 21 Noi 2008, 16:18

dark_ness scrie:frate daca 3-4 braconieri distrug lacul asta eu ma fac chirurg dar pescari care din luna MAI tot prin baboi cate juma de galeata pt a prinde cu iei 5 bibani despre iei ce mai zici?
de ce va luati de mine care iau numai peste mare si ala f rar de ce nu va luati de aia care prin la halau cate 3-4 kg de strapazan de 30g buc si se intreaba de ce nu prin mai mare
pai ai cuvantul meu de om si de onoare ca nu ati prin voi salau la cat strapazan am dat eu drumul inapoi in apa si cand spun strapazan spun de la 600-700g in jos si nu numai strapazan si stiuca si ciortan
sau credeti ca daca sunt braconier sunt si flamand? pai va spun eu ca in lacul asta este peste de ne mananca pe toti dar din pacate este acoperit cu apa fratilor
si inca ceva pai mergi in crescatorie dai 1 milion si tot nu prinzi si voi vreti sa prindeti pe un lac cat cart crangasi capturi ca la discovery? hai sa fim seriosi
Nu prea conteaza ce prinzi atata timp cat faci o ilegalitate.
Aici sa discutam despre pescuit nu braconaj ca asta reprezinta site-ul asta.
Fir intins. :!:
Important e sa fi acolo!!!

andreiberecleanu
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 18 Noi 2006, 17:43

Mesaj de andreiberecleanu » 21 Noi 2008, 16:26

dark_ness scrie:frate daca 3-4 braconieri distrug lacul asta eu ma fac chirurg dar pescari care din luna MAI tot prin baboi cate juma de galeata pt a prinde cu iei 5 bibani despre iei ce mai zici?
de ce va luati de mine care iau numai peste mare si ala f rar de ce nu va luati de aia care prin la halau cate 3-4 kg de strapazan de 30g buc si se intreaba de ce nu prin mai mare
pai ai cuvantul meu de om si de onoare ca nu ati prin voi salau la cat strapazan am dat eu drumul inapoi in apa si cand spun strapazan spun de la 600-700g in jos si nu numai strapazan si stiuca si ciortan
sau credeti ca daca sunt braconier sunt si flamand? pai va spun eu ca in lacul asta este peste de ne mananca pe toti dar din pacate este acoperit cu apa fratilor
si inca ceva pai mergi in crescatorie dai 1 milion si tot nu prinzi si voi vreti sa prindeti pe un lac cat cart crangasi capturi ca la discovery? hai sa fim seriosi
Pai bai frate, pe mine m-ai convins. Pai io zic asa: pai de ce sa nu iei tu toata apa aia cu care il acopera, sa ramai frate cu el. Si nu oricum, bai. Intr-o singura zi! Deci, bai, asta iti doresc.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 21 Noi 2008, 19:25

..............d.p.d.v........al celor care dau cu viu c am asa este .DAR!? nu stiu nu este etic, s au, nu stiu cum!!!!!!!!!!!
PS sa nu spui, ca tu bagi plasele doar pe mijloc!..ma indoiesc!..
PS 1 de multe ori cred, ca nu ai luat nimic si atunci urmarind unde se prinde s au aflind, "hop",mie unul nu mi se pare "cuser"....plasele ,pot avea ochiuri de 1 m,sunt pentru o treaba, naspa
PS2 sa ma anunti si pe mine cind ai cumparat, lacul,atunci o sa fac un c.a.r si o sa ma duc pe o balta de 1 bulion, sau chiar a ta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 27 Noi 2008, 20:00

Salut baieti! A inceput sa miste bibanul in ultimile zile sau tot in aceeasi stare se prezinta?! adica prinzi 2-3 pe partida

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 28 Noi 2008, 21:35

nu stiu ce sa zic nu am fost niciodata,as iesii maine,as dorii sa stiu daca e cineva care a incercat la taparina pe lacul morii si ce a facut? :?:

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 28 Noi 2008, 21:52

Christi ,lacul morii sa nu te superi e lac nu mare!La taparina nu am vazut pe nimeni,la celelalte stiluri da,nu face servici decit la marmusca,in rest antrenament, eventual cu public!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 28 Noi 2008, 22:19

am fost azi in recunoastere si apa crescuta rau de tot fata de acum 2 sapt cred ca cu cel putin 3m!!! Erau decat 3 pescari pe balta care dadeau la viu si nu au luat decat n biban amarat. Daca va duceti la viu luativa pestisori de la magazin ca nu prea mai ai unde sa bagi alaul doar daca ai o pereche de cizme :twisted: Poate ne intalnim duminica de dim pe acolo!!!

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 02 Dec 2008, 21:35

prietene eu am dat la o taparina facuta de mine home made pe olt acum 2 saptamani,nimeni nu lua nici macar pe viu iar eu in disperare ca nu se baga bibanul la nimic am incercat taparina ca ultima solutie,rezultatul:7 kg de biban prins in 1 ora deorece s-a intunecat... :evil: eu unul cred ca ar da rezultate si pe lacul morii numai ca nu stiu sigur daca a incercato cineva...o sa o incerc eu cat de curand :D in alta ordine de idei,iar vin cu o intrebare,mi-am achizitionat vreo 5-6 cicade de la berti toate culorile si ma intrebam daca a folosit cineva asa ceva aici?am inteles ca sunt killere la biban...nu am dat niciodata pe lacul morii si nu prea stiu locurile...as dorii sa imi spna si mie cineva locurile mai bunicele de pe lac..salllut!!!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 05 Dec 2008, 14:28

@crysti,lacul este maricel ,nu sunt locuri de locuri ,unde dai de el ,ala e!Am incercat eu la taparina ,e drept vara ,cind se arunca tare la musca ,la buldo,nu urmaream bibanul ci rosioara ,dar a facut servici!
PS incearca, dupa podul de la rosu!!! s au pe la cocosila!

cornel G
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 20
Membru din: 13 Mai 2007, 08:55
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel G » 05 Dec 2008, 17:11

@Didel
dar nu este scazuta apa la rosu?
asa am inteles de la un pescar, cand am fost saptamana trecuta.
toate cele bune!

Scrie răspuns