Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 04 Apr 2011, 10:21

stefanflorin scrie:pai daca ti se da totul mura-n gura la ce te mai duci la peste? care mai e farmecul?
si oricum....pescuitul e cat se poate de departe de a fi o stiinta exacta, deci ce scrie Gigel in jurnal, lui Gogu este posibil sa nu-i fie de ajutor.
restul cu cafeaua, bidonu de 2.5l de Bucegi, gratar, etc etc bonus, sunt perfect de acord :lol:
Man, stiu ca nui stiinta, dar nici sa pierzi 1 zii sa cauti locuri... lasa treaba cu farmecul, ca nu faci dus intors 700km sa te apuci sa dai intr-un lac despre care nu stii nimic.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Mesaj de stefanflorin » 04 Apr 2011, 10:26

ai si tu dreptatea ta :bere:
Urasc atarnatorii!

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 04 Apr 2011, 10:28

respect :bere:

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de dumi_id » 04 Apr 2011, 11:11

Lowrance ofera pentru US pachete cu harti ale lacurilor din diverse state. Se pot incarca in GPS (dar sa fie compatibile softurile) si ai cartografiat tot lacul la purtator fara sa mai stai tu sa cauti structuri, etc. Cred ca este o idee buna asta.

silent
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 244
Membru din: 17 Noi 2008, 14:41
Localitate: Sibiu

Mesaj de silent » 04 Apr 2011, 11:17

Da pentru US este, pentru EU nu... eu am vrut sa ma apuc de asa ceva, insa nu erau "doritori", ca majoritatea patronilor de lacurilor nu-s interesati sa prinzi, ba mai si umbla la nivelul apei, ca majoritatea iau acasa tot ce prind.

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 06 Apr 2011, 17:18

T.Adrian scrie:...si pentru ca face parte din specificul jobului meu, o sa va ofer si ceva concret.
Pe site-ul vostru http://www.magiclakes.ro/, aveti un mare bug de functionalitate, si daca selectezi "Vezi mai multe fotografii" cand e pagina default (nescrolata in jos), filmuletul embeded de pe youtube (cel din stanga imaginii), va obtura poza.
Hai spor si mai multa atentie celui care a facut siteul 8)
Apreciez ca ati corectat greseala :wink:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Adrian Magic Lakes
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2011, 09:37
Localitate: Silistea

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 06 Apr 2011, 21:04

@T.Adrian: noi mulţumim mult pentru sesizare :)

Şi ceva proaspăt de la o partidă de ieri pe Magic 2 Milotina: http://www.facebook.com/album.php?fbid= ... &aid=34741

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 07 Apr 2011, 08:00

Cei care au fost poate spun si ei ceva legat de locurile bune. Sau chiar voi, cei care administrati balta. Cred ca e in interesul vostru ca pe o balta C&R sa se prinda peste mult ca oamenii sa se mai intoarca.

Ce distanta este intre noul dig facut anul trecut si capatul indepartat al baltii, cel cu statia de pompare de la Fantana Doamnei?

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

milotina

Mesaj de sherbamont » 09 Apr 2011, 19:42

Nemernic scrie:
Biban scrie: Practic nu-l pagubesti cu nimic pe administratorul baltii.
Tipic taranului roman.... cu ceasu-n urma cateva decenii....

Pai, BIBANE, tu te duci pe o balta la un pescuit doar pentru a FACE PAGUBA ? ....Parca vroiam balti ingrijite, cu multi pesti... ba chiar FOARTE MARI pestii sa fie ..... ne puteam jura ca pescuim doar in sistem C&R....peste MARE sa fie..... SI ACUM ?! cand cineva investeste intr-o asemenea balta, ce facem !? Ori pagubim ...ori nu mai pagubim ?! ... Hai....

Asa ca... in nemernicia mea tocmai am facut o rezervare telefonica ptr sambata viitoare :twisted: + 1 pers + 1 barca :oops:
Sal , ai fost azi?

sherbamont
veteran
veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Noi 2009, 11:21
Localitate: bucuresti

milotina

Mesaj de sherbamont » 09 Apr 2011, 21:18

am fost azi cu un prieten ,Liviu,super treaba ,dar un vant napraznic ne-a mancat nervii.El unu ,eu unu.
au mai fost inca 4 barci pe lac,capturi modeste ,au prins alti baieti unul la vre-o 3 kg

Scrie răspuns