Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Striper » 18 Mar 2013, 15:23

andrei-ovidiu scrie:Se merita la 100 lei/zi si sa poti retine 1 salau de 4 kg, cu conditia sa mai existe salai de 4 kg :lol:

Poti retine si 4 salai de 1 kg? :D
Nu stiu. Dar la regulament zice clar 1 peste de max. 4 kg. Ca si la crap, unde ai voie 2 bucati, fie ele de 2 kg bucata sau 20. Se pare ca aici conteaza numarul, nu cantitatea.

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: Lacul Milotina

Mesaj de deltaic » 03 Apr 2013, 17:35

Duminica(31.03),ca tot am ajuns in zona Vaii Argovei, insotit de Homer(singurul om ce nu s-a putut loga la forum),am mers pana la” Magic Lake”,apropo,denumirea asta nu mai apare pe panourile indicatoare.Cel cu care am discutat,ne-a povestit ca cei care au venit la pescuit rapitori au plecat multumiti(???).Situatia prezentata a fost cam prea roza fata de ce am auzit noi.Pescuitul rapitorilor se va inchide peste o saptamana(socotind din 31.03) cand se preconizeaza ca numarul craparilor va fi predominant.Nutresc speranta ca,sub o administrare cumpatata si intreprinzatoare,lacul asta isi va reveni.

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Milotina

Mesaj de MatrixVR5 » 04 Apr 2013, 15:24

"lacul acesta isi va reveni" ???
Ma indoiesc, avand in vedere ca toate barcile au fost mutate in Valea Argovei :roll: . De ce ? Isi revine la viata Milotina :wallbash: ?
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
Ghenadie
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 13 Noi 2011, 12:55

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Ghenadie » 04 Apr 2013, 19:57

No lasa, il inchide vreo 3-4 ani si isi revine... Sau il transfera la sectia de procesare :lol1:

Scrie răspuns