Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 19 Dec 2011, 13:34

Si una dintre putinele... rapitoare!

Imagine

Avatar utilizator
danielcocea
veteran
veteran
Mesaje: 1311
Membru din: 16 Noi 2009, 19:14
Localitate: la peste----<*))))><-Buc.

Mesaj de danielcocea » 19 Dec 2011, 22:06

Inginerule .... :lol: :lol: :lol: ...cu matrita aia si cu carligele alea nu ma mir de atata carne.... :lol: :lol: :lol: ...dai bataie in continuare..... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 22 Dec 2011, 12:02

Si unele mai romantice... de toamna!

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Striper » 18 Apr 2012, 10:46

Luni m-am intors la Milotina, cu inca 4 prieteni. Suprasaturat de amintirile de anul trecut, foarte placute, cu salai de 5-7 kg, stiuculite de aproape 9 kg si un somotei ce batea spre 20, basca zeci de crapi pusi pe japca si driluri haioase (vezi pozele din trecut), am zis sa mai fac o vizita la Milotina.

Si iar am fost surprins. Ba nu, mint cu nerusinare. Nu am fost deloc surprins sa vad ceva clasic romanesc: cum sa te pis*i, cum sa-ti bati joc de ceva minunat, aproape perfect, si sa-l transformi in amintire, intr-un gunoi, intr-o epava. Da, Milotina este de domeniul trecutului, cernuta chiar si de cei mai mici strapazani, sau orice urma de rapitor.

Milotina nu mai are peste. Deloc. Amuzant este ca nu neaga nimeni de la balta ca au plasuit-o. Si nici nu ar avea cum sa nege, din moment ce balta are setci active non-stop. Chiar si cand noi eram pe apa, au intrat 2 angajati cu barca sa monteze plase noi. Si pe mal, un papuc care recolteaza prada.

Am fost naiv sa cred ca Milotina poate sa dureze. Imposibil. Structurile de pe fund au fost distruse de navoade, abia mai zaream ceva cu sonarul. Apa este crescuta si trece chiar peste diguri. Am platit in total 630 de lei. Nu am vazut un bon. Este jenant cum a ajuns balta acum.

Rusine celei mai noi reviste de pescuit, care face promotie cu voucher de pescuit gratuit la Milotina. Oamenii de acolo habar nu aveau despre asa ceva, nu au auzit in viata lor, nici macar marele administrator sef-capitan.

Concluzia? Din ciclul ce e frumos nu poate sa dureze mult, face parte si Milotina. Preferam sa fie ca anul trecut, catch & release, dar sa prind. Acum ai voie sa iei peste acasa, dar nu ai ce, ca nu mai exista peste. Am prins 2 strapazani scapati prin ochiurile plaselor toata ziua. Nicio urma de crap, nimic. Asta a fost, Milotina e de domeniul trecutului, m-am convins singur.


Am plecat dezamagit, ascultand The Doors - The End. Pana la urma, ce se intampla este normal pentru tara noastra. Nu-i nimic, gasim alta baltoaca cu ganduri si planuri marete, probabil pe termen... foarte scurt.

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Milotina

Mesaj de MatrixVR5 » 18 Apr 2012, 11:07

Poate raspunde cineva , ca de exemplu :

mihaimilotina
new member
Data inscrierii: 09/09/2011
Mesaje: 1
:oops: :oops: :oops:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Nemernic » 18 Apr 2012, 11:17

Ce reclama..... :lol1: ce emisiuni :lol1: ....ce vedete :lol1: ......ce scule promovate pe balta asta :lol1: ..... ce salai :lol1: .... ce stiuci..care mai de care sa te muste de picioare :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: CE PATRONI INFECTI !!!! :censored: ...ce SPALATURA DE BANI :headbash: .....VIVA ROMANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Striper » 18 Apr 2012, 11:22

MatrixVR5 scrie:Poate raspunde cineva , ca de exemplu :

mihaimilotina
new member
Data inscrierii: 09/09/2011
Mesaje: 1
:oops: :oops: :oops:

La ce sa raspunda nene, cand noi dadeam la peste si intra baietii cu plasele pe apa???????? :censored: :censored: :censored:

Mi-am facut damblaua anul trecut, gata, adio, ce-oi vrea acum, sa mai prind peste si anul asta????? Prostul de mine asa credea :headbash:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Re: Lacul Milotina

Mesaj de kzoli » 18 Apr 2012, 11:29

Nemernic scrie:Ce reclama..... :lol1: ce emisiuni :lol1: ....ce vedete :lol1: ......ce scule promovate pe balta asta :lol1: ..... ce salai :lol1: .... ce stiuci..care mai de care sa te muste de picioare :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: CE PATRONI INFECTI !!!! :censored: ...ce SPALATURA DE BANI :headbash: .....VIVA ROMANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BINEINTELES TOTUL PENTRU BANI !!!

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Milotina

Mesaj de dumi_id » 18 Apr 2012, 15:11

In zona aia mai sunt balti care au salau, VA, Sarulesti, Sandulita.... Pret similar, chiar mai mic. Si Benga are salau si accesul este facil (OMV autostrada km 49 si de acolo pe jos). Fire intinse!

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Lacul Milotina

Mesaj de Nemernic » 18 Apr 2012, 15:28

dumi_id scrie:In zona aia mai sunt balti care au salau, VA, Sarulesti, Sandulita.... Pret similar, chiar mai mic. Si Benga are salau si accesul este facil (OMV autostrada km 49 si de acolo pe jos). Fire intinse!
Ce taxa e pe Benga la rapiciosi ?
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Scrie răspuns