Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 15 Noi 2011, 20:06

andriipopa75 scrie:poza lui Gabi Udila e reala, s-a prins ceva peste in weekwndul ala.
Omul a vrut sa arate ca mai este peste in balta si nu , asa cum vuiesc forumurile, ca balta e golita.

daca era mai aproape de Craiova, nici macar nu vedeati poza.
confirm! stiu si eu cand a fost si ce a prins :P
una peste alta reactiile unor sunt genul de atitudine care explica de ce unii oameni de calitate nu mai calca pe aici
m-am hotarit cu greu sa raspund, uitasem de ce nu prea intru pe forumul asta , plin de "barbati adevarati" care se ascund in spatele unor nickuri "inteligente" si care poarta pe umeri povara intregii drame a lipsei cronice de peste din baltile romanesti .
una peste alta daca eu as bate drumul pana la o balta 250-300km si nu prind nimic, sa pun poza din alta iesire numa ca sa trimit alti nefericiti sa bata atata drum sa o dea de gard as fi chiar nesimtit

ca o paralela pe VA cand a fost si Gabi la Milotina s-a prins foarte bine salau(la fel si cu o saptamana inainte), noi in 4 insi miercurea trecuta am prins fix 2 salai , iar altii acum in uichend (vro 7) au prins niste strapi, putem deduce ca de acum aprox o luna si pana acum so golit belta :lol:

pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 15 Noi 2011, 20:33

bai, discutiile astea in contradictoriu merita o cauza mai buna
daca contestati si criticati toate capturile mai bine nu mai intrati aici!
pikeman are dreptate, nu e o zi ca alta, eu am fost astazi si am avut un singur strap si un caras la kil si acum fix o saptamana au fost zeci de bucati...

bogdan 82, balta aia din spatele garii are shalo?!? :D

Avatar utilizator
bogdan82
veteran
veteran
Mesaje: 1445
Membru din: 14 Oct 2009, 15:17

Mesaj de bogdan82 » 15 Noi 2011, 21:13

Candva a fost cel mai mare lac din Romania balta aia :D . E lacul Brates.

Mai tine ceva peste...dar fiind destul de mare si apa mica este cam greu de iesit cu barca - pe vant mediu spre tare se fac valuri suficient de mari incat sa ramai intre valuri pe nisip in anumite zone :D ...

Era plin de salau si de somn pe vremuri - an de an il inunda Prutul si Dunarea...avea vreo 7500ha...acum mai are vreo 2500ha si e braconat in draci...nu se stie sigur de cine e gestionat etc. etc.

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 16 Noi 2011, 20:08

In prima parte este o partida de pescuit in locatia respectiva :
http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... mbrie-2011

:shock: .

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 16 Noi 2011, 20:27

kzoli scrie:In prima parte este o partida de pescuit in locatia respectiva :
http://mincinosii.ro/index.php?option=c ... mbrie-2011

:shock: .
zoli.....acum sa fim seriosi.
in primu si in primu rand,omul desi bine intentionat,nu e etalon in pescuitul la spinning.in al doilea rand,ce sa cauti la salau fara sonar?
mai ales pe milotina!balta in care structurile sunt sublime dar lipsesc cu desavarsire.
adica un prag de 50m acolo e groapa marianelor!
inafara de cocioc si cateva praguri mititele nu prea gasesti structura pe milotina.sa iti spuna si gabi care desi cunoaste balta in prima zi nu a gasit prea bine structurile si nu a dat in ei.
prima iesire facuta anu asta acolo,chiar la deschidere,a fost o semigherla pentru mine.pe sfarsitul zilei abia am reusit sa prind vreo 10 salai,doar dupa ce am dat de structuri cat de cat.
la fel am avut iesiri cu zeci sau sute de salai prinsi pe barca,si pe langa noi alte barci care au batut balta toata ziua pentru 4-5 strapi.
plus ca perioada in care au mers oamenii astia la pescuit a fost una din cele mai nasoale de anu asta in ceea ce priveste capturile pe oricare balta.

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 18 Dec 2011, 15:47

Am zis sa ma conving singur de Milotina.

A devenit insa o balta de pescuit cu naluci, la crap. Salaii de alta data sunt istorie. In schimb, chinezi, romanesti, salonte, cate doresti, chiar unul dupa altul, lanseul si pestele. Cei mai mari in jur de 10 kilograme. Toti la jig, mai pe scurt, japca: de coada, spate, etc.

Merita distractia, dar ca si balta de rapitor cum a fost odinioara, uitati-o. Am prins mai multi chinezi decat salai toata ziua :cry:

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 18 Dec 2011, 17:42

Carne...Carneeeeee :lol:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 19 Dec 2011, 13:25

:lol: :lol: :lol:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 19 Dec 2011, 13:26

tare asta ultima :lol:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 19 Dec 2011, 13:28

Asta da superbe poze si rapitori "frumosi" :lol:
Tineti tot asa :wink: .... si crapari o vor da la spinning de azi inainte :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns