Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pescarescu'
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 08 Noi 2004, 12:52
Localitate: bucuresti

Mesaj de pescarescu' » 14 Noi 2011, 22:38

kzoli scrie:
pescarescu' scrie: pai e stiuca si acolo, data trecuta am luat doua, 3 si 4 kg!
:lol: tot de la ochi ?
Daca o prindeai de ceafa dupa opercule ce avea ? :oops: :oops:
bai am spus ca-mi pare rau si dupa prima mi-am recuperat gripul!
oricum eu nu retin nimic si ca atare cred ca si aia maltratata din poza a avut mai multe sanse decat pestii din portbagajul altora!

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 14 Noi 2011, 23:59

m-am hotarit cu greu sa raspund, uitasem de ce nu prea intru pe forumul asta , plin de "barbati adevarati" care se ascund in spatele unor nickuri "inteligente" si care poarta pe umeri povara intregii drame a lipsei cronice de peste din baltile romanesti .
pe scurt, nu am vrut sa-mi exhib talentele de pescar, nu am vrut sa apar aici cu poze impresionante si mincinoase, din dorinta pervers freudiana de a fi contestat de niste forumisti (care in subconstientul lor realizeaza ca numele lor nu prea spune nimic si incearca sa suplineasca cu un anume nick) ci am vrut sa spun adevarul despre starea baltii la ora actuala.
faptul ca pescari "adevarati" care se pozeaza in bucatarie cu pesti transati (apropo nemernic nu-mi aduc aminte sa-ti fi permis sa-mi spui pe nume), scociorasc in kkt sa vada cind a fost facuta poza, ma lasa rece.
am iesit la mal ca sa imi faca un prieten poza. am inghetat putin, pt ca voiam sa se vada tricoul cu sunline, pt a sublinia cit de mult apreciez acest fir.
nu-ti trebuie un iq prea mare pt a face diferenta intre a pescui in tricou si a face o poza ,timp de un minut, in tricou.
alt '' inteligent " observa cite frunze sunt. pai poti face un drum pina acolo
ca sa te convingi.

Desanchi
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 27 Aug 2011, 23:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Desanchi » 15 Noi 2011, 00:28

Acelasi inteligent a vazut ca in pozele lui @pescarescu' frunzele sunt galbene.S-au ingalbenit brusc, asa, in cateva zile :D
Daca tot faceai reclama la Sunline,de ce n-ai face si la Milotina,ca probabil apreciezi si balta asta?
Nici eu nu tin minte sa avem arogante gen,,inteligent"" :wink:

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Mesaj de Gogol » 15 Noi 2011, 00:31

Nici poza cu sunline nu e recenta. E facuta in primavara. :elkgrin:

Desanchi
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 27 Aug 2011, 23:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Desanchi » 15 Noi 2011, 00:44

Intr-un articol mai vechi despre constructia lansetelor spuneai ca pui sclipici in rasina ca sa maschezi bulele de aer,poate si in pozele astea nu ti-a iesit ceva cum trebuie :D
Noapte buna

Avatar utilizator
bogdan82
veteran
veteran
Mesaje: 1445
Membru din: 14 Oct 2009, 15:17

Mesaj de bogdan82 » 15 Noi 2011, 01:21

bah da carcotasii mai sunteti...data de la poza cu Gabi e clar mermelita...e data ca fiind 5 februarie 2011 ... pe 5 februarie 2011 baltile erau bocna...

cea mai simpla explicatie e ca nu e setata cum trebuie data la aparat

iar la faza cu frunzele...poza facuta cu Gabi e facuta cu ISO 100 (culorile intotdeuna par mai deschise, mai naturale, mai ales pe soare)

iar alea facute de Pescarescu is facute cu telefonul...care telefon distorsioneaza grav culorile...si mai e si cam innourat...

si ca sa vedeti diferenta...pozele astea is facute de mine la cateva zile distanta una cu ap foto, una cu telefonul si iar una cu un ap foto pe lumina mai putina...

Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
andriipopa75
veteran
veteran
Mesaje: 733
Membru din: 08 Iul 2008, 00:45
Localitate: Craiova

Mesaj de andriipopa75 » 15 Noi 2011, 09:39

poza lui Gabi Udila e reala, s-a prins ceva peste in weekwndul ala.
Omul a vrut sa arate ca mai este peste in balta si nu , asa cum vuiesc forumurile, ca balta e golita.

daca era mai aproape de Craiova, nici macar nu vedeati poza.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Mesaj de stefanflorin » 15 Noi 2011, 19:27

Pai daca era mai aproape de Craiova era de mult electrificata/plasuita/carbitata, etc. si categoric nu vedeam pozele pt. ca nu avea la ce sa le faca.
Oricum una peste alta, frumos salaul din poza, fie el prins in primavara sau in weekendul asta.
Urasc atarnatorii!

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 15 Noi 2011, 19:52

Degeaba spalati mortul ca tot pute. :crazy1:

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 15 Noi 2011, 20:00

gabi udila scrie:apropo nemernic nu-mi aduc aminte sa-ti fi permis sa-mi spui pe nume
Ticule :lol: :lol: :lol: (e bine asa ?) .....eu zic una si cam atat am de spus: suferi grav :wink: .... Spunandu-ti pe nume...eu zic ca am avut un mic respect :shock: ..... :arrow: hai fugi la competitiile tale, si lasa-ne pe noi astia recreativi
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Scrie răspuns