Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 01 Noi 2011, 12:14

Hahahahahaha, deci au confirmat si baietii de la concurs zvonurile despre Milotina :lol: :lol: :lol:

Corect, nu poti sa starpesti TOT rapitorul dintr-o balta pana nu o dinamitezi sau o umpli de var, carbit, otravuri, etc. Pana si in Cismigiu am vazut un biban anul asta. Corect.

Insa o plasuire (de control, evident) constanta, repetata metodic, cu insistente pe locurile cu stepi, nu stiu daca iarta acele exemplare generoase pe care le-am prins in vara aceasta.

Hahahahaha, stati ca iar ma uit la pozele de la concurs si ma apuca rasul :lol: :lol: :lol: PESCARUL ANULUI a castigat cu 4 strampi! :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 01 Noi 2011, 12:19

Nemernic scrie:
T.Adrian scrie: Iote ce salai babani
Adevarat......
I-auzi, OmuleStiuca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....... mare carnagiu ce a fost pe Milotina..... :lol1: :lol1: .... Sa caut poze de la inceputul sezonului deschis pe MAGIC Tepes ? :mrgreen:

Ceva de genul: http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... &start=230

Prinsi la 40 de grade, in mijlocul zilei... o vreme tot "propice" pescuitului de salau. Lasati naibii vremea aia, la Milotina era totul legat de densitatea uriasa de exemplare mari. Exemplare care, subit, au devenit strapozauri de toata frumusetea! Haideti sa nu umblam cu cioara vopsita, Magic Lakes este de domeniul trecutului. Si vorba unui Nemernic: Eugen a spus tot. Trecem mai departe.

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 06 Noi 2011, 18:58

well, acum am ajuns acasa.
am pescuit vineri , simbata, si duminica pina la ora 13.
garantez ca zvonurile despre "chelirea" milotinei sunt false. am prins bine vineri, foarte bine simbata si bine duminica (avind in vedere ca s-a schimbat grav vremea.
m-am intilnit cu liviu tomoioaga si mi-a spus o chestie logica si de bun simt:
nu are niciun interes sa scoata salaul din milotina, deoarece pt afacerea lui e mai valoros un salau prins sportiv, pe care-l eliberezi, decit sa ia 10 lei , la prima mina, pe kg de salau vindut. nu am niciun motiv sa nu-l cred, pt ca eu pescuiesc in milotina de 3 ani si pe atunci era o balta "de protocol" in care nu se pescuia si din care nu se scotea peste. daca atunci nu plasuia salau , nu are niciun motiv, nici acum, sa-l scoata.
conditiile financiare sunt 100 lei, taxa de pescuit si 30 de lei barca, cu posibilitatea de retinere a unui salau indiferent de marime.
si inca ceva , daca nu sunteti din bucuresti si vreti sa dormiti undeva nu ocoliti "hanul dorului". am dormit, ca fara pretentii pt noi pescarii(adica fara toaleta in camera, cu 25 de lei pe noapte) si am mincat fabulos (la 6.30 dimineata patronul ne-a facut omleta cu brinza de oaie, sunculita si zacusca facute in casa. 0788502818.

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 06 Noi 2011, 19:09

Gabi draga, posteaza niste poze ... sa vedem si "NOI" ceva peste made in Milotina...
Din mai multe surse si zvonuri, sa recoltat tot ce se putea pentru a amortiza din cheltuielile initiale de catre fostul parton... o mai fi ramas cateva exemplare, nu contest dar....

Cu stima
Zoli

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de spiridusul » 06 Noi 2011, 21:11

Din pacate si pe Milotina isi face prezenta foamea anumitor pescari. Sambata a fost filmat un salau de aproximativ 6-7 kg, prins si pastrat (o sa incerc sa fac rost de poze si de filmulet ca sa le postez). Aici nu e vreo problema. Partea cu adevarat trista este ca in portbagajul masinii se mai aflau undeva la 20 de salai, mai mici ca acesta, care erau pastrati de pescar cu voia paznicului.

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 06 Noi 2011, 21:17

spiridusul scrie:Din pacate si pe Milotina isi face prezenta foamea anumitor pescari. Sambata a fost filmat un salau de aproximativ 6-7 kg, prins si pastrat (o sa incerc sa fac rost de poze si de filmulet ca sa le postez). Aici nu e vreo problema. Partea cu adevarat trista este ca in portbagajul masinii se mai aflau undeva la 20 de salai, mai mici ca acesta, care erau pastrati de pescar cu voia paznicului.
a fost de ajuns sa lase spre pastrare un singur exemplar....
din pacate astia suntem.
deaia era mai bine no kill!

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 06 Noi 2011, 21:43

lasa ba ignate, merem pe VA ca tinem 2 jalai si e mai moca balta :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 06 Noi 2011, 22:07

pikeman scrie:lasa ba ignate, merem pe VA ca tinem 2 jalai si e mai moca balta :lol: :lol: :lol:
sincer tot milotina ma atrage mai tare...asa de-a dracu,sa ma conving eu.desi dupa iesirea lui gabi m-am cam convins.mai ales ca nu a prins numai strapi.
numa ca ma gandesc si la bibanii de VA :cooler:
numa sa iesim odata ma ca mi s-o intarit vaselina in mulinete!!! :lol:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 06 Noi 2011, 22:18

daca esti nedumerit...ne punem colo pe pod si dam si in stanga si in dreapta :lol: aleau ca la ghilotina nimerim in balta de crap, sa vezi acolo ce jalai e , d'aia nepescuiti :twisted:

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 06 Noi 2011, 22:30

pikeman scrie:daca esti nedumerit...ne punem colo pe pod si dam si in stanga si in dreapta :lol: aleau ca la ghilotina nimerim in balta de crap, sa vezi acolo ce jalai e , d'aia nepescuiti :twisted:
buna balta de crap la salau! :lol: :lol: :lol:
nu conteaza unde,tzac sa fie! :D

Scrie răspuns