Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 24 Oct 2011, 15:06

Nemernic scrie:
pikeman scrie: ramai la palinca, acolo te pricepi mai bine :twisted: :lol: :lol: :lol:
OmuleStiuca ...aici cu palinca :wink: nu m-ai nimerit deloc..... Iar cat despre stavilare..... :wink: ....nush ce sa zic, cred ca ai face bine sa intrebi un crapar..... ca aia stiu mai bine cum se umbla si de ce la ape... In rest.........sparge niste seminte, poate asa-ti potolesti "setea" de scandal....amice :wink:
pai cum, nu plangeai la concursu de la pantelimon dupa o lichioare majica? :lol:

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 24 Oct 2011, 15:13

pikeman scrie:P.S. eu nu zic ca nu ii posibil sa se fi umblat cu cioara vopxita, dar nici nu bag mana in foc canu mai e peste acolo :lol:
si cine a zis ca a scos tot pestele :?: ...Nu....e posibil sa se fi scos o mare parte din el.....Atentie, da ?! e posibil :!:
....asa ca......ma repet: Eugen a spus TOT ........
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 24 Oct 2011, 15:16

pikeman scrie:
Nemernic scrie:
pikeman scrie: ramai la palinca, acolo te pricepi mai bine :twisted: :lol: :lol: :lol:
OmuleStiuca ...aici cu palinca :wink: nu m-ai nimerit deloc..... Iar cat despre stavilare..... :wink: ....nush ce sa zic, cred ca ai face bine sa intrebi un crapar..... ca aia stiu mai bine cum se umbla si de ce la ape... In rest.........sparge niste seminte, poate asa-ti potolesti "setea" de scandal....amice :wink:
pai cum, nu plangeai la concursu de la pantelimon dupa o lichioare majica? :lol:
Tovarase :lol: :lol: :lol: :lol: .....nu am timp sa-ti dau explicatii ce am vrut sa zic prin "sa ne intalnim la un pahar" ..... :wink:
tu vino la concurs.... si ai sa intelegi ce inseamna "poveste la un pahar" si caterinca maxima..... pana atunci :lol: :lol: :lol: sunt si alte balti.... nu doar Milotina
p.s.: daca vrei sa mai discutam, discutam pe alte topicuri ce-si au ca obiect sau subiect.....discutii libere :P :P :P
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de feugen » 24 Oct 2011, 16:15

Nemernic scrie:
pikeman scrie:P.S. eu nu zic ca nu ii posibil sa se fi umblat cu cioara vopxita, dar nici nu bag mana in foc canu mai e peste acolo :lol:
si cine a zis ca a scos tot pestele :?: ...Nu....e posibil sa se fi scos o mare parte din el.....Atentie, da ?! e posibil :!:
....asa ca......ma repet: Eugen a spus TOT ........
Nici pe dearte nu am spus TOT pentru ca nu cunosc TOT ADEVARUL. Singura chestie pe care o STIU este aceea ca rapitorul dintr-o balta (indiferent de numele acesteia) nu poate fi starpit cu una cu doua. Nu am auzit sa fi fost ortavita balta, deci... RAPITOR MAI EXISTA. Singura problema care se pune este CAT RAPITOR A RAMAS si CAT DE INVERSUNATI AU FOST (daca au fost) PE SCOATEREA LUI. Oricum ai da-o, parerea mea de novice in spin, este ca balta nu-si mai merita banii chiar daca acum este permis sa pastrezi un baboi sau doi. Sunt alte locatii care costa mai putin decat asta si unde poti pastra 2 pesti (sper sa nu gresesc) sau altele unde poti pastra chiar mai multi de atat sau altele unde... FARA NUMAR. Eu nu sunt un mancator de peste, insa daca prind unul - doi punctabili ii duc cu placere acasa. Pestii mici ca si dimensiuni (standarde proprii) ii eliberez (indiferent daca pescuiesc pe o balta privata sau pe una salbatica) fara sa tin cont de "vocalizele" sotiei care este mare devoratoare de peste.
Bucuresti

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 24 Oct 2011, 18:42

....si uite asa s-au mai "albit" niste bani......:)))....si noi care credeam ca tot ce se face la Milotina este pentru noi pescarii....:)))

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 24 Oct 2011, 20:11

Cica nu se prinde la Milotina. Iote ce salai babani :lol:
si multi mai ales :roll:
http://www.aventurilapescuit.ro/stiri_p ... -puternic/
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 24 Oct 2011, 20:17

T.Adrian scrie: Iote ce salai babani
Adevarat......
I-auzi, OmuleStiuca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....... mare carnagiu ce a fost pe Milotina..... :lol1: :lol1: .... Sa caut poze de la inceputul sezonului deschis pe MAGIC Tepes ? :mrgreen:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 24 Oct 2011, 22:34

ce strapi obositi aia ii prind cu sutele la ..... stiu eu unde :lol: :lol: :lol:
Nu lasa pe maine ce poti sa faci poimaine cand defapt totul se rezolva raspoimaine...

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 25 Oct 2011, 07:01

crystianoo scrie:ce strapi obositi aia ii prind cu sutele la ..... stiu eu unde :lol: :lol: :lol:
Auoleuuuuoleuuoleuuuu
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 25 Oct 2011, 08:49

eu chiar nu inteleg cum poti sa platesti atatia bani ca sa prinzi bibani si strapazani intr-un lighean unde plasele se simt in largul lor... :evil:
dar ma rog, fiecare isi gestioneaza banii si se distreaza cum vrea. :wink:

Scrie răspuns