Lacul Milotina

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 31 Mar 2011, 09:57

boss, pai atunci, cand vii da un semn de viata, poate pescuim impreuna ...

ce zici ?

ca parca as face si eu o vizita la milotina :)

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 31 Mar 2011, 10:06

toni f scrie:boss, pai atunci, cand vii da un semn de viata, poate pescuim impreuna ...

ce zici ?

ca parca as face si eu o vizita la milotina :)
de acord colegu'... :wink:

te anunt cind vreau sa merg , oricum merci de invitatia de-a pesci impreuna....
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

p_radu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Dec 2010, 16:27

Mesaj de p_radu » 31 Mar 2011, 10:09

toni f scrie:boss, pai atunci, cand vii da un semn de viata, poate pescuim impreuna ...

ce zici ?

ca parca as face si eu o vizita la milotina :)
Nu a ramas ca peste vreo 3 saptamani asa, daca e posibil facem o vizita acolo sa imi incerc si eu noile jucarii, sau am inteles eu gresit ?

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 31 Mar 2011, 10:18

Adrian Magic Lakes scrie:Multumim pentru discutii, feedback si idei. E foarte important pentru noi, lucram pentru a construi cea mai buna balta de rapitori din Romania, iar lucrurile se intampla pas cu pas.

Momentan nu avem casute, este in planul de dezvoltare. Voi reveni cu detaliile legate de campare. Am atasat si o harta a noii impartiri, bazinul Magic 2, dedicat doar pescuitului la rapitor are 70 ha. Pescuitul se face doar din barca, iar pentru cei care nu au barci, saptamana asta ne vine o comanda mai mare, deci vor fi la inchiriat.

Mai asteptam ideile si feedbackul vostru, care ne ajuta foarte mult. Ce v-ati dori cel mai mult de la o balta de rapitor si nu prea gasiti (sau nu ati gasit niciodata) in Romania? Multumim.

Imagine
Multumim pentru harta. Si eu puteam spune cu mana pe inima ca Milotina are mai mult peste si mai calitativ decat Sarulesti. In prezent, trebuie sa ma conving singur. Si sper sa fi ramas asa, in ciuda evenimentelor intamplate pre-schimbarii de concesionar.

1. Cred ca cel mai important pentru un pescar este sa fie lasat in pace. Evident, in anumite limite. Ati fost vreodata pe Moara Vlasiei? Mie mi se pare jenanta + penibila = jenibila acea balta, sincer sa fiu. Cum ai intepat un crap, dupa 3 secunde de drill (pe ceas) apar paznicii calare pe tine, de parca numai hoti si jepcari exista in Romania. Nu e prea frumos cred eu... Nu zic ca asa va fi si aici, de asta si vin cu propunerea de a controla si de a va asigura ca se respecta regulamentul ceva mai transparent si elegant. E doar o propunere.

2. Pretul. Este normal sa platesti mai mult la o balta care are ceva de oferit. Insa nu stiu daca e cea mai buna alegere de a incepe cu un pret maricel, in care nu se ofera nimic, la o balta de inceput, despre care lumea stie ca a fost navodita si populata cu 215 stiuci pentru 70 de hectare. In plus, barca costa extra. La Sandulita la 100 de lei, barca este inclusa de exemplu - repet, e doar un exemplu. Adica deschizi o balta la pescuit, faci si ceva marketing si poti adauga si valoare. In 100 de lei, barca inclusa sau permis si pescuitul de pe mal, ceva. Cei care vin cu barca personala vor fi putini, asta e clar. Deci deodata, balta costa 130 de lei. Nu zic ca e un pret mare pentru ce era Milotina acum 2 ani, dar parca o strategie mai buna de a aduna clienti este de a oferi, si dupa aia a cere. Din nou, doar o idee.

3. Fiti cinstiti. Deja ati inceput cu stangul, cred eu. Mai precis dl Rosu de mai sus, care se ascunde dupa deget, desi stie adevarul. Nu e frumos. Dar nu despre asta vorbesc aici. Ci despre faptul ca atunci cand vin oamenii la balta Magic Lakes, faceti-i sa prinda peste, nu sa plece acasa cu cardul de la aparat gol, fara poze facute. Trimiteti-i pe locurile cele mai bune, ziceti-le cu ce sa dea, unde sa dea, cand sa dea. Nu am vazut proprietar de balta care sa indemne lumea la prins peste din balta lui. Lumea parcheaza masina langa sediu, cand acosteaza la plecare cineva ii asteapta, vede daca au indesat strapazani in ranita, nu prea sunt sanse sa dati peste tarani-cocalari care se cred mai destepti si vor sa fure. Tocmai de aia, in aceasta siguranta cat de cat deplina, faceti tot posibilul ca cei care vin acolo sa prinda peste.

4. Evenimente umanitare. Stiu ca s-a investit mult in balta si dupa preturile cerute, se cam vrea amortizarea rapida. Insa nu e deloc rau sa mai si dai ceva in schimb, altora. Concursuri gratuite pentru copii, concursuri de rapitor cu taxa maricica, iar castigurile sa fie utilizate in scopuri caritabile - cum fac astia de la BGS Cupa de offroad de exemplu, unde incasarile se vor indrepta spre persoane mai putin fericite. Iar, o alta propunere si nimic mai mult.

In rest, despre marketare si customer-care nu va mai povestesc, ca sunt sigur ca va pricepeti. Adica omul sa gaseasca curat, farmacie chiar, drumuri bune, fara caini care sa te manance de viu cand cobori din masina, barcile curate, personal cat de cat educati (nu academicieni), care sa nu se scarpine la coaie cu aceeasi mana cu care iti iau banul, de fata cu tine, pescarul care ai venit sa cheltuiesti 130 de lei sau poate mai mult. Adica trainuiti-va oamenii, invatati-i sa vorbeasca, pentru ca este un job cu clientii, nu de stat la birou.

Bafta cu proiectul, succes cu balta, noroc cu ceea ce v-ati propus si fir intins pescarilor!


ps: Tin minte ca inainte, in 2009, era un paznic burtos, care se credea smardoias, se tot plimba cu un cazan de Jeep. Adica genul ala de paznic care iti rupea picioarele inainte, si ulterior te intreba ce e cu tine, al cui esti, cine esti si ce cauti aici... Mi s-a intamplat si mie odata, mai avea putin si imi scotea dintii, ca dadeam de pe mal... Pana cand am scos "abonamentul" si i-am spus cine sunt. Nu aveti nevoie de astfel de oameni la o balta care se vrea de top. Sper sa nu mai fie acest "paznic model" in continuare acolo, pentru ca nu v-ar face cinste deloc si va poate crea probleme. E usor sa fii violent, e mai greu sa fii diplomat. Si din pacate mai toti aleg varianta usoara.

Adrian Magic Lakes
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2011, 09:37
Localitate: Silistea

Mesaj de Adrian Magic Lakes » 31 Mar 2011, 10:26

@Striper: multumim mult pentru feedbackul detaliat. Proiectul e de abia la inceput, vom investi mult mai mult in continuare, atat pe partea de servicii cat si in populare si amenajari.

Pentru feedback si promptitudine vrem sa iti oferim si un mic cadou, o sapca cu Magic Lakes, o sa scriu pe privat detaliile.

@Vali, @Toni @P_Radu: va asteptam pe balta.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 31 Mar 2011, 10:38

Adrian Magic Lakes scrie:@Striper: multumim mult pentru feedbackul detaliat. Proiectul e de abia la inceput, vom investi mult mai mult in continuare, atat pe partea de servicii cat si in populare si amenajari.

Pentru feedback si promptitudine vrem sa iti oferim si un mic cadou, o sapca cu Magic Lakes, o sa scriu pe privat detaliile.

@Vali, @Toni @P_Radu: va asteptam pe balta.
Vin cu siguranta , dar te rog un raspuns in ceea ce priveste camparea pt. ca e f. important pt. unul ca mine care vine de la peste 500km sa aibe unde pune capul...

In plus o intrebare punctuala ... v-ati gindit la posibilitatea de-a oferi pescarilor unele facilitati sau a unei eventuale reduceri de plata in cazul in care perioada de pescuit este de 3 zile consecutive?

Multumesc mult.

P.S. De apreciat gestul cu sapca cu Magic Lake :wink: dar pescarii au alte feluri de nevoi. :lol: :lol:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

p_radu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Dec 2010, 16:27

Mesaj de p_radu » 31 Mar 2011, 10:40

Adrian Magic Lakes scrie:@Striper: multumim mult pentru feedbackul detaliat. Proiectul e de abia la inceput, vom investi mult mai mult in continuare, atat pe partea de servicii cat si in populare si amenajari.

Pentru feedback si promptitudine vrem sa iti oferim si un mic cadou, o sapca cu Magic Lakes, o sa scriu pe privat detaliile.

@Vali, @Toni @P_Radu: va asteptam pe balta.
Eu maine trebuie sa primesc tel de la voi sa imi spuneti daca am barca duminica .. ce sa mai mai astepti! :) .. si daca pot dau o fuga si vineri asa in recunoastere:)

Avatar utilizator
Striper
veteran
veteran
Mesaje: 599
Membru din: 12 Iun 2007, 12:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Striper » 31 Mar 2011, 10:46

vali stratonov scrie:P.S. De apreciat gestul cu sapca cu Magic Lake :wink: dar pescarii au alte feluri de nevoi. :lol: :lol:
Micile amanunte fac diferenta. E ca atunci cand te duci cu masina la o vulcanizare sau la o spalatorie auto si 30 de minute nu ai ce face, incepi sa te uiti prin telefon si pe pereti de plictiseala... Dar vine o gagica la tine si-ti da o cafea zicand: este din partea casei! Da, e un rahat de 1 leu, o prostie pe care ti-o permiti oricand, dar te face sa te simti bine. Sau cand asteptam la Mc Donalds's in State, mi-au zis ca dureaza 4 minute comanda mea. Asa ca mi-au dat gratis niste cartofi prajiti, in semn de recunostinta pentru rabdarea mea "uriasa" de 4 minute. Vezi tu asa ceva in Romania? Foarte rar. Sau cand duci masina la service si cand o ridici vezi ca a fost si spalata, interior-exterior gratis. Cam zambesti, nu-i asa? Un gest mic, cu o valoare fizica de nimic, poate insemna enorm. Si cine descopera secretul acesta intr-o afacere, eu cred ca descopera si succesul. Si tare m-as bucura sa dau peste asa ceva la Milotina.

Sa postati poze cu capturi si aici va rog!

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 31 Mar 2011, 11:13

@ vali

gata domn' director, o comitem :twisted: :D :twisted:

@ p_radu

nu vad ce are una cu alta ....

@ adrian magic lakes

multumesc, vin ! :D

charly 33
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 30 Iun 2008, 19:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de charly 33 » 31 Mar 2011, 11:29

@Striper,sa nu iei spaga! :lol: :lol: :lol: Te rugam.

Scrie răspuns