Lacul Gozna, CS

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Consta
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 09 Mai 2019, 09:20
Localitate: Timisoara

Lacul Gozna, CS

Mesaj de Consta » 01 Ian 2020, 17:08

Salutare!
As vrea sa merg in zona (lac Gozna, lac Trei Ape) si nu gasesc informatii despre lacul Gozna (Trei Ape apar pe site-ul ANPA ca fiind la asociatia Banatul).
Stie cineva de cine apartine Gozna?
Multumesc!

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Lacul Gozna, CS

Mesaj de tdum » 06 Ian 2020, 10:22

Va salut.
Ambele lacuri pe care le-ati pomenit sunt de ani buni in administrarea Directiei Silvice (Romsilva) Cei care au pescuit anul trecut in ele au achitat taxele aferente la Directia Silvica. Daca de anul acesta se va modifica ceva, nu stiu inca...
Doar Lacul Secu era la asociatia Banatul.
T.D. Rew.

Avatar utilizator
ssfisher
veteran
veteran
Mesaje: 1379
Membru din: 26 Apr 2011, 19:05
Localitate: Resita

Re: Lacul Gozna, CS

Mesaj de ssfisher » 06 Ian 2020, 18:20

Asa cum a zis si @TDUM lacul Gozna (Valiug) si Trei Ape se afla in administrarea Directiei Silvice Caras-Severin. Pe site-ul Regiei autonome a Padurilor Romsilva gasesti lista habitatelor piscicole administrate de catre Directia Silvica Caras-Severin: http://resita.rosilva.ro/files/content/ ... e_2016.pdf .
Singurele lacuri de pe raza judetului Caras-Severin concesionate de AP Banatul Timiş in baza contractului nr. 34/11.10.2017 sunt Secu, Dognecea lacul mic si lacul mare si Medres: https://www.info-delta.ro/lista-zone-pe ... -pe-judete
Nu stiu daca informatiile de pe aceste site-uri sunt sau nu actualizate, dar anul trecut, eu am achitat la Romsilva taxa anuala pentru a putea pescui atat pe lacul Trei Ape cat si pe Lacul Gozna.

Consta
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 09 Mai 2019, 09:20
Localitate: Timisoara

Re: Lacul Gozna, CS

Mesaj de Consta » 10 Ian 2020, 10:14

Multumesc pentru informatie!
M-am mai uitat o data pe site-ul ANPA si intradevar, barajul Trei Ape nu este in concesiune la Asoc. Banatul.

Scrie răspuns