Lacul Colibita NEED HELP!

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de RYOBI » 24 Oct 2014, 02:15

matherobert scrie:Salut. Ma gandeam sa dau o fuga pana la colibita pe la sfarsitul lunii oct.Poate sa-mi spuna cineva dc are rost? Merge ceva.Am sanse sa prind ceva? Ma gandeam sa ma duc cu barca proprie de fibra..am posibilitatea sa o pun usor pe apa? Va multumesc in avans ....
Daca vi cu peridoc cea mai buna intrare e coada lacului drumul spre Mita.Colibita e un lac greu de pescuit datorita suprafetei mari,apei adanci si densitatii mici de peste.Cand vrei sa vi sa urmaresti conditiile meteo daca e vant mai mare de 3,5m/s reprogrameaza e pierdere de vreme.Succes
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

cezaroi
senior
senior
Mesaje: 435
Membru din: 21 Noi 2011, 09:20
Localitate: Vatra Dornei, Suceava

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de cezaroi » 29 Oct 2014, 08:06

Acum de cand s-a racit afara a mai fost cineva la pescuit? Vreau sa merg la sfarsitul saptamanii (nu am barca). Va rog sa-mi recomandati niste locuri si momeli! Mersi!

matherobert
junior
junior
Mesaje: 88
Membru din: 19 Iul 2012, 20:35
Localitate: Cluj Napoca

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de matherobert » 29 Oct 2014, 20:06

multumesc pt sfaturi!

suru
junior
junior
Mesaje: 60
Membru din: 16 Dec 2006, 00:21

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de suru » 17 Noi 2014, 16:47

Salut,
foarte faina initiativa cu popularea lacului cu bass. Suma respectelor pentru cei care au avut initiativa si au concretizat acest lucru. Ce ma doare cel mai mult e ca sunt o gramada de nesimtiti,mie imi place sa le spun "fomisti" care au mentalitate comunista si nu stiu sa respecte pestele fara de care pasiunea noastra nu poate sa existe.Am mai auzit cazuri in care o persoana a luat patru bucati de bass intr-o zi pe acest lac si se lauda ca ce bune sunt la gust.Acei oameni vad pescuitul ca un mod de a procura hrana si nu un mod de relaxare.E frustrant sa mergi sa dai o zi intreaga dupa rapitori si nu de putine ori sa nu prinzi nimic.Situatia economica si mentalitatea comunista isi pun grav amprenta asupra apelor publice.Totul se baga la sacosa.De asta regret ca m-am nascut in Romania.In tari civilizate ,cum ar fi Anglia,dupa inundatii si retragerea apelor pestii care raman sunt luati de voluntari si aruncati inapoi in rau.Poate copiii nostri,asta daca ii invatam noi,vor face acelasi lucru respectand acest minunat "partener de joaca" cum imi place mie sa ii spun.La asa initiative,daca vor mai fi,promit sa pun si eu bani pt .achizitionarea si popularea cu puiet de bass.Cred ca acest peste s-ar acomoda foarte bine si pe lacul Sacalaia.E doar un vis de al meu care poate intr-o zi va deveni realitate.Binenteles asta doar de noi depinde.
Respecte maxime inca o data pt. baietii ce au avut aceasta initiativa.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de DEM » 18 Noi 2014, 09:50

Sa le ramana bassi in gat :lol1: ,fomisti nenorociti ce sint :censored: mancar-ar multe pwle in loc de bassi :elkgrin:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

matherobert
junior
junior
Mesaje: 88
Membru din: 19 Iul 2012, 20:35
Localitate: Cluj Napoca

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de matherobert » 02 Mar 2015, 17:50

Salut,
Are cineva ceva noutati despre lacul collibita?Se poate pescui? Cum sunt conditiile?
Intradevar se va goli lacul?

Mersi

matherobert
junior
junior
Mesaje: 88
Membru din: 19 Iul 2012, 20:35
Localitate: Cluj Napoca

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de matherobert » 17 Mar 2015, 18:28

Nu se stie nimic? cineva din zona?
pls....

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de Septimiu » 18 Mar 2015, 08:12

Tin minte ca si anul trecut se tot zvonea ca o sa se goleasca lacul si nu s-a intamplat. Cred ca cel mai bine intrebi la asociatia care gestioneaza lacul.

marin_cheita
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 20
Membru din: 02 Feb 2006, 09:50

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de marin_cheita » 19 Mar 2015, 14:30

matherobert scrie:Salut,
Are cineva ceva noutati despre lacul collibita?Se poate pescui? Cum sunt conditiile?
Intradevar se va goli lacul?

Mersi
Salut ,

Lacul s-a golit dar de pesti ..... a fost o propunere vizavi de fonduri ptr asa ceva dar ramane de vazut ... pesti sant dar putini aici ma refer la SALAU .

matherobert
junior
junior
Mesaje: 88
Membru din: 19 Iul 2012, 20:35
Localitate: Cluj Napoca

Re: Lacul Colibita NEED HELP!

Mesaj de matherobert » 20 Mar 2015, 17:43

Am inteles.mersi....

Scrie răspuns